Jump to content

TÜVTÜRK Araç Muayenesi...

M.E.G
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

kanka doğru söyle araç çalıntı di mi :D :D :D :D

kanka bu benim araç deil ne yazık ki :D bende hiç bi problem çıkmadı yangın tüpü dışında :D :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest ersyncar

kanka bu benim araç deil ne yazık ki :D bende hiç bi problem çıkmadı yangın tüpü dışında :D :D

senin kurallara tastamam uycağından adım gibi emindim zaten kanka :D şu kadarçık şüphem yok alla inandırsın :D :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

senin kurallara tastamam uycağından adım gibi emindim zaten kanka :D şu kadarçık şüphem yok alla inandırsın :D :D

Ben vergimi veren bi vatandaşım mayk :D :D Tüm kurallara tamamiyle uyarım kanka :D :D :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest ersyncar

heyt be biz şimdi mazda3 lerden xenon'ları sökecek miyiz far yıkama yok diye?

yada henüz özelleşmemiş bi istasyon bul :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar yeni muayene istasyonlarındaki mantık doğrudan şu şekilde; araçta bir aksam varsa çalışacak. Yani spoilerde stop lambası var diye 3.stop lambasını yada spoilerin üzerindeki stop lambasını iptal ederseniz ağır kusur alır ama komple sökerseniz kusur sayılmaz. Yani yanmayan bir spoiler lambası yerine lambasız bir spoiler olacak. Yada 10 tane led varsa en az 5 tanesi yanacak. Hava filtresi henüz ses ölçümü yapamadıklarından sorun teşkil etmiyor ama harici müzik tesisatının arabanın üzerinde olmaması gerekiyor. Ayrıca bir de esas mantığa ters düşen ilginç bir husus var; arka park lambaları sadece ampulü yoksa ağır kusur sayılıyor ama içinde ampul varsa ve yanmıyorsa hafif kusur oluyor.

Kusurlar tablosu da sizi yanıltmasın. Örneğin; kusurlar tablosunda yer almayan şanzıman değişikliğinin ruhsata işlenmemesi doğrudan üst yapı değişikliği sayılıp ağır kusur alıyor. Yani kusurla ilgili madde bulunmazsa en yakın maddede bilgisayar üzerinden değişiklik yapıp kusur veriyorlar

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

e tamam harici tesisat olmasın yerine sadece vooferi söksem (nasıl olsa kabinli, 2 tane kablo sökmeye bakar) anfi arka koltuğa monteli kalsa sorun ederler mi sence? :(

Merak edip kıdemli uzman pozisyonundaki pek foruma girmez üyemizi aradım ve sordum. Verdiği cevap şu;

"Normalde kusur sayılmasına rağmen bu sebepten çok araç geri döndüğü için görmezden gelin dediler ve biz müzik tesisatından dolayı kusur yazmamaya başladık ama diğer istasyonlar bizim gibi yapıyor mu bilemem."

Silivri'de müzik tesisatını sorun etmiyorlar yani :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2. maddeyi, yani polise ihbar etme mevzusunu anlamadım. nasıl bir şikayet/ihbar yapıyorlarmış onu da söyledi mi haberde. hani belki ihtiyacımız olur belki

Abi benim araç muayenesiz diye gidip ceza yiyomuşsun 60 TL civarı.Sonra gidip muayene yaptırabiliyosun..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

iyi de benim bildiğim muayenesiz arabayı bağlayabilir polisler. muayenesiz=trafiğe çıkmaya uygun olup olmadığı belli olmayan araç demek. sonra kaş yapayım derken göz çıkartma olmasın :D

Yok abi ilk defa yakalanıyorsan cezayı yatırıyon 60 ytl civarı sana bi kağıt tutuşturuyolar 10 iş günü içinde muayene yapılmalı falan diye, 2. defa yakalanırsan bağlanıyor :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende öyle biliyorum .Ilkinde ceza ikincisinde ise arabayi bagliyorlar. benim rapordada yaziyor motor nosu . Adamlarda göz yokki baksinlar. Sanki tüm arabalarda kaputu acinca sak diye cikiyor motor nosu. Allahtan almisim . 2 yil rahatim ama polisler durdurup her türlüde ceza kesebilir hafif kusurlara.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

o zaman egzost muayenesinden bağlıyorlar direkt. yani birinden birinde sorgusuz sualsiz bağlama var da... :D

Muayenesiz araçlarda bazı yerlerde o uygulama varmış direk bağlıyorlarmış ben de tam çözebilmiş değilim abi :D :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Trafik sigortan yoksa şak diye kapatırlar, onu hatırlıyorsun...

o zaman egzost muayenesinden bağlıyorlar direkt. yani birinden birinde sorgusuz sualsiz bağlama var da... :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Muayane işi ilginç bir sektör doğurmuş :)

Araç muayenede VIP dönemi

''Araç Muayene 7X24'' hizmetiyle adresten alınan araç muayenesi tamamlandıktan sonra tekrar adrese teslim ediliyor

13 Ocak 2009 Salı, 12:07

Aktif Grup şirketi olan ''HİZMET 7X24'' tarafından yapılan yazılı açıklamada, araç muayene istasyonlarının özelleştirilmesinin ardından daha kapsamlı hale getirildiği ve beklemelerle birlikte bütün bir güne yayılan muayene işlemlerinin, özellikle çalışan araç sahipleri için zaman kaybına neden olduğu belirtildi.

İşlemler nedeniyle yaşanan iş gücü kayıplarının Araç Muayene 7X24 hizmetiyle önlendiği dile getirilen açıklamada, ''Araç Muayene 7X24 hizmeti kapsamında aracınız istediğiniz adresten alınıyor, muayenesi yaptırılıyor ve yine istediğiniz adrese teslim ediliyor. Yasal prosedürlere uygun olarak gerçekleştirilen muayene işleminin tüm aşamaları belgeleniyor'' denildi.

Araçta bulunması zorunlu olan çekme halatı, takoz, yangın söndürücü ve ilk yardım seti gibi ekipmanların temini konusundaki taleplerin de yine Araç Muayene 7X24 çalışanları tarafından yerine getirildiği kaydedilen açıklamada, hizmetten yararlanmak isteyenlerin 444 7 724 numaralı telefondan başvuruda bulunabileceği bildirildi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İşin garip tarafı muayeneden geçemeyen aracın eksiklerini 1 ay içersinde tamamlayıp getirmen gerekiyormuş aksi takdirde yatırdığım muayene harcını yeniden yatırman gerekiyormuş vay be ne saf milletiz ya :( hatta bunun üzerine gecikme faizi de koyuyolarmış :(

Ne sanıyor bu firma kendisini anlamış değilim biz dünyaya Made in Türkiye ibaresini kabul ettirmeye çalışırken TÜVTURK diye kendi ülkemizdeki ibareye bak :( aynı şekilde buna örnek birsürü firma var tabiki hepsine lafım örneğin TURKCELL :(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

TÜV Alman menşeli bi firma Bülent Abi. Mesela Almanya'da TÜV SÜD (Güney) filan var. Nerde açıldıysa adının sonuna oranın adını getiriyo. Ayrıca Türkiye'de yabancı isimli bi firma kurabilmek için mutlaka firma ortaklarından en az birinin yabancı uyruklu olması gerekiyor. Yani sokakta gördüğümüz yabancı tabelalar başka, TÜV Türk veya TURKCELL başka. Yabancı tabelalı bi cafe'den fiş alırsanız muhtemelen türkçe bi firma ismi yazar fişte. (Tabi yabancı uyruklu Türk vatandaşlarının ortağı olduğu cafeler hariç) ama TÜV TÜRK veya TURKCELL faturalarında da şirketin ünvanı yabancıdır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...
 Paylaş

• Yeni Oluştur...