Jump to content
Guest Burak18

Neden Mazda

Tavsiye Edilen Mesajlar

kalender05

Mazda 323 sedan glx im var Erzurumdayım.Erzurumun sogugunda bir gün çalışmam demedi. Yani binmek için alınacak araba ha alıp satarım dersen sıkıntın olur

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
aysf

Hoşgeldin...

Yeterince cevap verilmiş. Zaten yavaş yavaş Mazda ya rağbet artıyor..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ugurince

mazdanın piyasasının olmadığı efsanedir ben aracımı nette bir günde sattım  tanıdığım bir arkadaşta hemen sattı ha tutupta ederin 2-3000 fazlasını isteyenlerin arabası satılmaz adam 2004 model mazda 3 e 28000 istemiş e tabi satamayacak

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
SeZaR_323

Mazda'nın ikinci el piyasası yok diyen benim BG yi nasıl BA fiyatına sattığımı görsün ondan sonra konuşsun :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ugurince

ben hala ikinci elinin o kadar da kötü olmadığını düşünüyorum...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
abdullahercantr

mazdanın piyasasının olmadığı efsanedir ben aracımı nette bir günde sattım  tanıdığım bir arkadaşta hemen sattı ha tutupta ederin 2-3000 fazlasını isteyenlerin arabası satılmaz adam 2004 model mazda 3 e 28000 istemiş e tabi satamayacak

Kesinlikle katılıyorum. Zaten eğer arabanı satılık ilanına verip de 1 hafta içerisinde seni hiç aramadıysalar bilki fiyatın fazladır. Bir de kişiler internet fiyatlarına bakarak arabalarına fiyat biçiyorlar ama internette fiyatlar da hep 2 bin lira kadar fazla oluyor. Bu da arabanın satılmasını bir parça geciktiriyor. ;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ugurince

Kesinlikle katılıyorum. Zaten eğer arabanı satılık ilanına verip de 1 hafta içerisinde seni hiç aramadıysalar bilki fiyatın fazladır. Bir de kişiler internet fiyatlarına bakarak arabalarına fiyat biçiyorlar ama internette fiyatlar da hep 2 bin lira kadar fazla oluyor. Bu da arabanın satılmasını bir parça geciktiriyor. ;)

bence mazdanın piyasası giderek canlanıyor...Birde neden mazda demişsiniz ben nacizane birkaç neden sayayım kendi bindiğim 91 model 323 ü örnek vererek

1.Susuz bile uzun mesafe gidilebilen araç

2.Abs olmayan frenleri bir çok usta tarafından abs zannedilecek kadar iyi freni olan araç

3.100 kg olan ve araba kurdu olan birine arka koltuğa oturduğunda ' ne kadar geniş ve rahat ' dedirten araç.

4.Arabayı birine verdiğinizde şoförün önce yan ayna ayar düğmesi olmadığı için dalga geçtiği sonra siz aynalar elektrikli dediğinizde vay anasını diyip kızardığı araç

5.Dik bir rampada aniden yavaşlamak zorunda kalıp ikinci vitese düşmesine rağmen 2000 model birçok araçtan daha çabuk hızlanıp şaşırtan araç

.

.

.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
aysf

bence mazdanın piyasası giderek canlanıyor...Birde neden mazda demişsiniz ben nacizane birkaç neden sayayım kendi bindiğim 91 model 323 ü örnek vererek

1.Susuz bile uzun mesafe gidilebilen araç

2.Abs olmayan frenleri bir çok usta tarafından abs zannedilecek kadar iyi freni olan araç

3.100 kg olan ve araba kurdu olan birine arka koltuğa oturduğunda ' ne kadar geniş ve rahat ' dedirten araç.

4.Arabayı birine verdiğinizde şoförün önce yan ayna ayar düğmesi olmadığı için dalga geçtiği sonra siz aynalar elektrikli dediğinizde vay anasını diyip kızardığı araç

5.Dik bir rampada aniden yavaşlamak zorunda kalıp ikinci vitese düşmesine rağmen 2000 model birçok araçtan daha çabuk hızlanıp şaşırtan araç

.

.

.

Bu sitedekilerin (mazdası olmayıp hastası olanlar dahil :) ) bir bildiği var...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
grk41

2010 mazda3 ümü 40.000 den 39.000 e sonra 38.000e dusurdugumde sahibinden.com da bir uyeden , "abi param olsa ben alicam ama alamiyorum nolur daha fazla düşürme fiyatı yazıktır" diye mesaj gelmisti. ama ben bunu piyasayi dusuruosun kardesim yapma diyen bir mazda3 sahibi olarak algiladim. :D piyasasi yok falan degil mazdanin. sonucta sorunsuz araba, neden sıkıntı olsunki ikinci elinde.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ugurince

Bu sitedekilerin (mazdası olmayıp hastası olanlar dahil :) ) bir bildiği var...

benim malesef şuan arabam yok ama olursada mazda olacak inşallah.Benim yazdıklarımın hepsi yaşadığım olaylar aslında daha fazlasıda varda bu arabaların güzelliğini anlatan uzaaaaar gider

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
army167

mazda satılmaz diye birşey olmadıgını 4 hafta da 3 defa mazda alıp satarak etrafımda ki herkese kanıtladım:D

ve herseferinde de allah biras daha iyisini nasip etti şükür:D şu anda arkadaşlarım mazda aramakta :D

zaten içine binip biras tur atan inmek istemiyor:D

mazda bende biras hastalık yaptık sanırım:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest HABO26

Mazda her dönemde rakiplerinden daha gösterişli araba.Adamlar arabada ufak tefek şeyleri bile düşünmüşler.Bindiğim arabada ufak ayrıntıların olması 1999 model bir arabaya 2006 gibi duruyor demeleri güzel oluyor.Bunun yanında parça bulamıyorsun,usta bulamıyorsun.Bulamadığın parçayı belçikadan getittiriyorsun,filan, filan,filan bıktırıyor yalan yok.Birde mazdadan anlamayan usta arabanın canını okuyor benden söylemesi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
KARABULUT

http://www.otostart.com/

Adresinden Mazda modellerinin çeşitli parça fiyatlarını görebilirsin.

Tofaş-Broadway saplantısına gelince; bizim insanımız otomobili kullanmak için, evi oturmak için almaz. Öncelikli hedef ticari kaygıdır, satarken kar edebilme güdüsüdür. Sırf bu saçma güdü yüzünden ortalıkda araba niyetine bi sürü teneke dolaşıyor  :D

Dediğine katılıyorum ben asıl onlara milyarlar verip bodykit vb parçalar taktıranları hiç anlamıyorum mazda içinse ne bodykit ne başka bişey yapmaya gerek yok yapıcaksanda illa bir zenon far güzel bir fırın boya ufaktan bir ses sistemi kotuk kılıfları bide torpido kısmını kaplama yaptırırsan araba değme spor arabaya taş çıkartır ben istanbulda oturuyorum  istanbul trafiğinde yapılabilcek en yüksek hız 170 180 tabi boş olmadığında yollar zaten onu mazdada yapıyor ben şimdi 323 f1.6 alıcam dediklerimi ona uygulıcam ozaman hangi tofaş yanıma gelebilirki...:D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
hindal

Her şeyden önce bir ruh ve canlılık var........

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
emreozkaya

Konu eski bi konu ama bende bişeyler ekliyeyim.Yorumlarda yol tutuşundan bahseden olmamış zannedersem.Bu araçların viraj kabiliyetide bir çok üst sınıf arabaya göre daha iyidir.93 model 323 sedanımla 170 le viraja girdim banamısın demedi yanımda beni geçmeye çalışan kia afalladı kaldı :)şuan 99 model 323 üm var bu eskisinden daha iyi yol tutuş sağlıyor.Bence mazda demek güç demek konfor demek güvenlik demek...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
NoooFearrrr

Kesinlikle hakslısın, artı olarak karizma demek ;) Ayrıcalıklı olmak gibi. :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mazda_Ozan

Neden Mazda ? Mazda Cazibedir; araştırırsın, incelersin, merak edersin.. Sahip olma isteğidir; merak ettikçe şaşırırsın , seni ikna eder sahip olmak istersin... Güvendir; yarı yolda bırakmaz, kendini emin ellerde hissedersin , yol tutuşuyla güven verir... Keyiftir; anı yaşarsın, o sana yettikçe hoşuna gider... Alışkanlıktır; kullandıkça alışırsın, ayrılmak istemezsin, ayrılsan bile yine dönersin vazgeçemezsin... Kalitedir; bunu her parçasında farkedersin ve saygı duyarsın... Farktır; Tarzdır, herkeste olmaz , farklılık yaratır :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mazda3Barisss

Bu sorunun cevabını anlatmaya ne kelimelerim yeter ne duygularım ne düşüncelerim :)

mazdadan şu sıralar tek isteğim keşke bir ticari araç tasarlasa ya :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

• Yeni Oluştur...