Jump to content

Karlıkçı Halil

VOLEN
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Guest ersyncar

aramid katkılı kumaşlar zırklı araçlarda kullanılıyor bildiğim

evet ama onda sadece aramid kullanılmıyor başka takviyeler de ekleniyor ama aramid yine de fiber e göre daha esnek ve sağlam bir malzeme ve fiyat olarak aralarında pek fark yok. kalıptan body part çıkarttırcak arkadaşlar varsa cam elyafı yerine aramid elyafı ile döktürebilirler. malzeme tedariğini www.kompozit.net ten sağlayabilirler ;)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

tamiri de bir o kadar kolay ve ucuz yanlız :)

Kesin öyledir ama ben bizim mahallede bir Opel Astrayı gördüm çok güzel yapılmıştı , 2-3 hafta sonra bir baktım ki darmadağın olmuş. Sonuçta Türkiye yolları ve şartları belli . Kolay tamir edilip ucuz oluyor diyeceğime biraz daha pahalı olsun ama sağlam olsun derim. Tabii öyle bir seçenek varsa..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kesin öyledir ama ben bizim mahallede bir Opel Astrayı gördüm çok güzel yapılmıştı , 2-3 hafta sonra bir baktım ki darmadağın olmuş. Sonuçta Türkiye yolları ve şartları belli . Kolay tamir edilip ucuz oluyor diyeceğime biraz daha pahalı olsun ama sağlam olsun derim. Tabii öyle bir seçenek varsa..

Abi dedin gibi İstanbulun yolları işte o pahalı yapıp sağlam olacak dediğin malzeme kırıldıında tamiri olabilecek mi? kırıldımmı komple kırılır onlar sanki...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

Fiberin aşırı soğuğa  / aşırı sıcağa  karşı bir hassasiyeti var mı  ? Çatlama patlama deyince birden aklıma geldi..

evet var ama hemen çıkmıyor ortaya. önceki bordonun spoileri fiberdendi ve hiçbir darbe falan görmediği halde kenarlarından çatlamalar başlamıştı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Fiberin aşırı soğuğa  / aşırı sıcağa  karşı bir hassasiyeti var mı  ? Çatlama patlama deyince birden aklıma geldi..

abi o sebeplerden patlayıp çatlamaz sanmıyorum ama çukurlara girip çıktığında filan olan kırıklar oluyor zaten bu sebepten fiber tercih ediliyor kırdığın yeri ya tamir ederler ya da komple yenisini yaparlar :) ucuz yani...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest ersyncar

oda sıcaklığında performansını %100 kabul edersek

+93 derecede  %90

+ 148 derecede %50

+ 204  derecede %10

ortam soğudukça fiberglasın dayanımı artar. eksilerde özelliğini yitirmez

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Lütfen  araştırında calısma gösterin yerli yabancı foto koyun ben bir türlü bulamadım... Bir kac alternatif olsunda güzel birtanesini yaptırayım...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest ersyncar

abi o sebeplerden patlayıp çatlamaz sanmıyorum ama çukurlara girip çıktığında filan olan kırıklar oluyor zaten bu sebepten fiber tercih ediliyor kırdığın yeri ya tamir ederler ya da komple yenisini yaparlar :) ucuz yani...

kırılıp çatlamalar maruz kaldığı çarpma ve esnemelerden oluşur. zaten o yüzden fiber-karbon yada fiber-aramid in daha sağlıklı olduğunu söyledim

fiber aramid  fiber-glass tan 4 kat daha dayanıklıdır. fiyat olarak ise

fiber    (200gr/m2) metrekaresi  16 ytl

carbon  (200gr/m2) metrekaresi  90 ytl

aramid  (200gr/m2) metrekaresi  60 ytl

bu fiyatlar sizi kandırmasın. bu tarz kompozit malzemelerin imalat masrafında büyük payı işçilik tutuyor. bir motor kapağını bu malzemelerden yaptığınızı varsaysak yaklaşık 3 metrekare elyaf yeterli olur. fiber olursa 48 ytl aramid olursa 180 ytl tutar.geri kalan ücretler değişmez

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ertugrul_erdemoglu

Ankarada en iyilerden biriymiş harbiden Karlıkçı Halil fakat ben Fifty den 1200 TL pazarlıksız fiyat almıştım spoiler + body kit e . Tabii hazır kalıplardan birini beğenmem şartıyla fakat insan öyle başka arabalara bakıpta Mazda 3 te nasıl durur kestiremiyor ne yazıkki bende erteledim ...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...