Jump to content

Kadran Testi

sudef
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Başlığı görünce hepinizin gözleri açıldı biliyorum ama,bu biraz farklı.Bugün biryerde rastladım ve denedim,Mazda3'lerde gösterge panelini test etme fonksiyonu var.Kontak kapalıyken kilometre sayacını sıfırladığınız trip düğmesine basın ve basılı tutarken kontağı AAC konumuna getirin ve biraz bekleyin.Kilometre sayacının bulunduğu yerde TEST yazısı çıkınca elinizi trip düğmesinden çekin.Sonra araç kendisi fonksiyonlarını test  etmeye başlıyor,sırasıyla devir saati çıkıp iniyor,hız sayacı 220'yi görüyor,hararet çıkıp iniyor ve en önemlisi benzin ibresi FULL gösteriyor :D ve bütün gösterge ışıkları yanıyor.Tabii bunlar için her seferinde trip düğmesine basıyoruz,valla daha birsürü şey çıkıyor ama detaylı açıklamasını anlayamadım.Son olarak bu işlem şahsım tarafından denenmiştir ama herhangi bir zararı görülmemiştir,bunları kendi evinizde denemeyin oluşabilecek zararlardan müesssesemiz sorumlu değildir... :D :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Heh, bazı marka araçlarda kontağı çevirince bütün kadranın ve göstergelerin hareketini izleyenler merak ediyordu ama bunu manuel olarak yapmak demek varmış mazda3 te :D 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Baya önce yazılmıştı bu prosedür. Kadranları, ışıkları, vs. test etmek için kullanılıyo, herhangi bi zararı yok.

videosu bile çıkmıştı bi aralar hatta burada da dediğin gibi işlendi konu galba...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra ...
Guest infsphinx

ben yolda gördüm 220 yi...

biraz bayır aşşaa durumu da vardı tabi ... :)

ama aslolan arabanın 220 ye çıktığını görmek...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben yolda gördüm 220 yi...

biraz bayır aşşaa durumu da vardı tabi ... :)

ama aslolan arabanın 220 ye çıktığını görmek...

allah korumuş :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest infsphinx

allah korumuş :)

orası öle abi de ... daha önce başka araçlarla da bu denemeler olmuştu ben bu mazdanın stabilitesine hastayım...

220 de dahi tek elle direksiyonu çok çok rahat kontrol edebiliyorsun. her hangi bir sallanma arkanın önün kayması gibi bir durum kesinlikle olmuyor.

capon amcalar yapmış walla ... bize de helal gencolara demek düşüo... bir de bu kadar hızlı araba kullanmamak da dşüyor tabi... :D

kimseye tavsiye etmiyorum hız felakettir trafikle şaka omaz...

sloganımı da dile getirmiş oldum... :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...