Jump to content

Mazda 3 LPG Tüketimi ( Sarfiyatı )

sudef
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Murat abi İtalya'yla görüştüm; yağlama kiti takmıyoruz :)

yağlama kiti ne ola? :)

Yağlama kiti motorun silindir başlarına 1-2 dk.da 1 damla yağa tekabül edecek şekilde yağ gönderip LPG yakıtını benzinle aynı oranda yağa sahip yakıt yapmaya yarayan sistemdir. Maliyeti 20-30TL civarındadır.

Fakat üretici firmamızla görüşmemiz sonucunda LPG'nin motora verebileceği olası zararın sadece hava-yakıt karışımı ya da benzinle arasındaki ısı farkından olabileceğini göz önüne aldığımızda yağlama kitinin bir artısının olmadığı, çevreyi ve motoru kirlettiği, yağlama kiti kullanılan araçların R-115 standartlarına göre Euro-4 egzoz emisyon değerlerinin dışına çıktığı ve en önemlisi motorda korozyonu arttırdığı tecrübe edilmiş ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sen bu macunu daha çook taşıyacaksın görünüşe göre ukalam benim...:D

yok abi şaka mahiyetinde söylenmiş bi söz, macuna gelirsek hakkını vermek istiyorum :D yoksa LPG hakkında hiç bi bilgim yok hepsini Emre ve Halil sayesinde öğrendim saolsunlar...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 5 ay sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...

1700 km'lik İzmir-Balıkesir-Ankara yolculuğumu bu akşam tamamlayarak döndüm.Toplam 261 TL'lik LPG kullanmışım,uzun yol ve şehiriçi karma tüketim 153 kr'a denk geliyor.Bu LPG işini ben iyice sevmeye başladım. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...