Jump to content

GDI motorlara LPG takılamıyor mu?

Guest Osmanlı1299
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

neden olmasın yahu???? çok abest bişi mi söledim :D :D

P.tesi günü Emre ile bu konuyu konuşurken. Ben dizel düşünürüm LPG yerine deyince dizele de takarız LPG dedi Emre, ben de Yok artık demiştim :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

:D :D ya ben de geçen hafta bizim izmitteki galerilere bakıyorum tamam mı, bi tane sorentoya baktım.. dizel mi diye sordum, evet dedi galerici.. tüp var mı dedim.. e dizel dedim ya niye tüp olsun ki dedi galerici de.. böle bi bozdu beni.. ben de emin olamadım tamam mı, acaba dizele takılmıyo mı diye.. neyse bu hafta yediririm ben o galericiye o lafı :D :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

o zaman buyuk bır merakla beklıyorum mazda nın 2.3 motorundakı sonucları :) umarım uygundur lepegeye :D

CX-7 ler zaten dizel gelecek Türkiye ye benzin gelmeyecek..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yapmaya ben bunu kacırmısım ben 2.3 motorla getırılıp hızlı suv keyfını yasatıcaz dedıklerını hatırlıyorum. gercı su 2-3 aylık zamanda bende bazı bılgılerde kopukluklar oldu zaten.

Zamanla hepsi değişiyor o da değişmiş olabilir, en iyisi bekleyip görmek. Gelince göreceğiz ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sorento ya da lazım hakikaten düp :D Benim arabadan fazla yakıyor meret :D Senin ne işin var galeride ? Arabanı mı satıyon ? :D

yok canım, satar mıyım ben kızımı :) Allah mecbur bırakmasın.. babamın arabasının yerine istiyoruz.. ya hyundai ya sorento.. bakaciiz artık :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dizele montajımız var ama fiyatı araç büyüklüğüne göre 3bin ile 15bin Euro arasında değişiyor. Yakıt tasarrufu da maksimum %20 civarında oluyor dizellerde. Aracın çekiş gücü inanılmaz yükseliyor ama :D

o zaman buyuk bır merakla beklıyorum mazda nın 2.3 motorundakı sonucları :) umarım uygundur lepegeye :D

Uygun uygun :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kanka peki motora zararı varmı bu sistemin sonuçta pistonlar mazota göre yapılıyor farklı bir yakıtta sorun çıkarması daha yüksek benzine göre .

çünkü dizel arabaya benzin koyulduğunda pistonlar ve segmanlar eriyor motor çalıştığında  :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Turboşarjlı motorlarda manifolda turboyla birlikte gaz-hava karışımı gönderince hava girişine uzak tarafta gaz yığılması olduğundan o noktaya en yakın silindirde sorun çıkıyor. O yüzden sıralı sistem gibi silindir başlarına nozzle kullanarak ulaşıyoruz.

Çalışırken de benzinli motorlar gibi sadece lpg vermiyoruz. 800 devire kadar araç mazotla çalışıyor. 800 devirden sonra mazotu kısıp aynı oranda lpg veriyoruz ve ikisini birlikte patlatıyor. Olası bir sorun da zaten üst devirlerde çıkıyor. Bunun için de 3000-3500 devirden sonrasında tekrar tamamen mazota geçirerek işi garantiye alıyoruz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

tamamdır kanka aklımda tamamen lpg enjeksiyonu verilirse diye bir soru oluşmuştu hallettik şimdi  :hi:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

tamamdır kanka aklımda tamamen lpg enjeksiyonu verilirse diye bir soru oluşmuştu hallettik şimdi  :hi:

Yarın yeni serviste olacağım. Yanıma geldiğinde uzun uzun konuşuruz bu konuları :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yarın yeni serviste olacağım. Yanıma geldiğinde uzun uzun konuşuruz bu konuları :)

tamam yavlum tam olarak nerdeydi sizin servis

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

tamam yavlum tam olarak nerdeydi sizin servis

Klübe giderken ana cadde üzerinde solunda kalıyor. Yarın detaylı tarif veririm

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest Osmanlı1299
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 11 ay sonra ...

Merhaba birkaç gün önce 1998 Nissan Primera GT aldım, Lpg taktırmayı düşünüyorum hangi marka taktırmam gerektiğini bilmiyorum.Tavsiye ve önerilerinizi bekliyorum.İyi günler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 yıl sonra ...

GDI ve D4 motorlara düz sistem lpg takılıyor, sistem sorunsuz çalışıyor ancak kullanılan mikserler zannedersem araca göre değişiyor. düz sistem takılan bu gdi v d4 motorlu araçlara takılan lpg sistemi ise sıralı sistemden daha pahalı fiyatlarla yapılıyor nedense...

bu konuyu lpg ciler açıklamak istemiyorlar bile

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ortada artık sanırım, Nissan Primera Gt diye bir araç kalmadı. Mazda 626 FS 2.0İ 16V 1993 Sedan ile başlayan macera. Primera Gt ile devam etmiş. Şu an ise 2010 MAZDA3 İmpresive

İnci Beyazı Sedan Manuel ile devam ediyor.

Primera Gt'ye Lpg takılıp takılmadığı hala meçhul..

http://www.mazdaclubtr.com/17321/nissan-primera-gt-ye-hangi-lpgyi-tavsiye-edersiniz/msg323626/#msg323626

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...