Jump to content
41NEJAT

Eksantrik mili

Tavsiye Edilen Mesajlar

41NEJAT

çift eksantrik olması bizim için bi avantajmı yoksa sorunmu. bu eksantrik zincirinin bikullnma süresi varmı. yada hiç değiştiren oldumu. bu zincirin zamanla deforme olması,açılması rolenti dalgalanması yapıyor olabilirmi. subapların açılıp kapanma zamanlarını bozuyor olabilirmi.motor yapılırken bunlar kontrol ediliyormu

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Guest mustafa_g

egzantrik zincirli değil, kayışlı.

çift egzantirik olması nedeniyle az bişey daha seri çalışır.

kullanma ömrü 100 bin km. dir.

subap açma/kapamada sorun olduğunu düşünüyorsan sente ayarında problem olabilir. sente ayarını normalde kontrol ederler ama yine de yanlış yapmış olabilirler.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
lantisci

nejat abi senin mesajlarını  bir iki gündür bakıyorum abi senin relanti sorunu vardı sanırım ondan sordun bu soruyu  abi yolda gidiyon bi an aracı boşa alıyon relanti düşüyor sonradan stop edecek gibi olup tekrar fırlıyormu o sorun var relanti dalgalanıyor sürekli  bunu tek  nedeni debi metre abi  bende aynı sorunu yaşadım tahminim senin sorununda o  gerci sen elktirikle çalışan fonksiyonları acınca dedin ama  ben böyle  bi sorun yaşadım  paylaşmak istedim

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
MaveRick

Merhabalar,

Lantisci arkadaşın dediği problem ben de var.

LPG taktırmadan önce pek hissetmiyordun ama LPG'den sonra rölanti çok fazla dalgalanmaya hatta stop etme noktalarına gelmeye başladı.

Soruşturduğumda LPG'deki dalgalanma benzindekinden 10 kat fazla olur eğer benzinde dalgalanma varsa sorun motordandır dediler.

Benzinde de dalgalanma var ne yazıkki.

Boğaz kelebeği temizlendi falan ama sorun epeydir devam ediyor.

Nedir bu debi metre, bunu değiştirsem sorun düzelirmi acep?

Bir de fiyatı hakkında fikri olan var mı?

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×