Jump to content

1991 Model Mazda 626 2.0 LPG Tüketimi

gidacitarik
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba ben yenı bır araba aldım eskı zamanda tutkunlarındandım ve sonunda aldım 1991 LPG li Mazda 626 Sedan. Arac 2000 motor.  Guncel olarak su zamanda ne kadar yakar sehırıcınde ve sehırdısında bılen arkdaslarım cevap beklıyorum sızlerden korkutucu mu acaba 2.0bır arac ıcın oncekı sahibi 200 yakıyor km dedi ama??? Sizce ne kadar dogru

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

20 kuruş yakması olası çünkü ;

20 kuruş demek ( LPG nin litresini bilmiyorum ama sanırım 1.70 gibi birşeydi ) 100 kmde 11.75 Lt gaz yakıyor demek

LPG benzinin %10 fazlasını yakıyorsa benzinde bu araç 10 LT yakar demektir ki bu da 2.0 bir araç için çok da anormal değil ama bir ihtimal biraz indirgenmiş bir rakam da olabilir..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Araç karbüratörlü olduğu için iyi bir ustanın ayar yapması gerek. Net bir rakam diyemem ama 200 Krş normal bence

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

merhaba mazda 626 2.0 lpg li olan varmı ve bende 1991 model var yenı aldım yakıt tuketımı nedır net bılen yada kullanıcıları varmı aramızda ?sehırıcı sehırdısı tuketımı ve aracı yenı aldım  ıyı yapmısmıyım tavsıye edermısın parca sorunu yaasarmıyım? iyi gunler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 8 yıl sonra ...

Merhaba arkadaşlar;

91 model 2.0 626 hb mazda kullanıyorum ve aracım sürekli lpg de çalışıyor. Lakin lpg yi ne kadar yaktığı konusunda kesin bir ölçüm yapamadım, sanırım benim şamandırada bir sıkıntı var. Ne aldığım yakıt nede yaptığım km diğer dolumlarda birbirini tutmuyor.

Bulunduğum yerde lpg fiyatı  3,15 tl civarlarında, bu araçtan kullanan arkadaşlardan ricam km'de yakıt sarfiyatı nedir ?

Diğer sorumda aynı aracı lpg'siz kullanan varmı acaba ?  araçlarımızı benzinde kullanırsak arada çok fark olurmu ?

Mazda haricinde birde 1,4 albeam var, albeada lpg konusunda hiç sıkıntı yaşamıyorum. Gayet stabil bir şekilde çalışıyor ve oldukça az yakıyor, mazdada ise bir türlü randıman alamadım. silkeleleme, geç çalışma, çekiş düşüklüğü vs birçok sorun yaşıyorum ve arada cok fazla fark yok ise sadece benzinle kullanmayı düşünüyorum ama bunun için lgp ve benzin değerlerini öğrenmem gerek. malum depolar 60 lt doldurup ölçeyim diyecem ama bedeli ağır olucak:-[

Kısacası cok fazla yol yapmıyorum ve bu lpg sorunlarını çekmeye değermi ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, barhonda :

Merhaba arkadaşlar;

91 model 2.0 626 hb mazda kullanıyorum ve aracım sürekli lpg de çalışıyor. Lakin lpg yi ne kadar yaktığı konusunda kesin bir ölçüm yapamadım, sanırım benim şamandırada bir sıkıntı var. Ne aldığım yakıt nede yaptığım km diğer dolumlarda birbirini tutmuyor.

Bulunduğum yerde lpg fiyatı  3,15 tl civarlarında, bu araçtan kullanan arkadaşlardan ricam km'de yakıt sarfiyatı nedir ?

Diğer sorumda aynı aracı lpg'siz kullanan varmı acaba ?  araçlarımızı benzinde kullanırsak arada çok fark olurmu ?

Mazda haricinde birde 1,4 albeam var, albeada lpg konusunda hiç sıkıntı yaşamıyorum. Gayet stabil bir şekilde çalışıyor ve oldukça az yakıyor, mazdada ise bir türlü randıman alamadım. silkeleleme, geç çalışma, çekiş düşüklüğü vs birçok sorun yaşıyorum ve arada cok fazla fark yok ise sadece benzinle kullanmayı düşünüyorum ama bunun için lgp ve benzin değerlerini öğrenmem gerek. malum depolar 60 lt doldurup ölçeyim diyecem ama bedeli ağır olucak:-[

Kısacası cok fazla yol yapmıyorum ve bu lpg sorunlarını çekmeye değermi ?

Forumda mevcut konu başlığının altında birleştirilmiştir.

Şu konuya da bir göz atabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Öncelikle mazda 626 D sınıfı geniş bir araç lpg var ise lpg yi kullanmayıp benzin kullanmak şehir içinde sana pahalıya mal olabilir öncelikle lpg deki sorunlarını çözmelisin onları çözdükten sonra lpg yakıt değerini test etmek için boş tam boş depoya 10 ltr lpg doldur ve km  yi sıfırla depo tam boşaldığındaki değer doğru değerdir illa lpg de depoyu fullemek zorunda değilsin zaten fulleme yöntemi doğru sonuç vermez.

Benzin tüketimini de diğer araçlarla kıyaslamak yanlış olur sonuçta fabrikadan yeni çıkmış araçlar değil bunlar 27 yaşında arabalardan bahsediyoruz hepsinin durumu farklıdır , bakımlısı var bakımsızı var , yaşadağın muhhitin durumuda yakıtı etkiler herkesin memleketinde trafik şartları bakımından farklı kriterler vardır bunlarda yakıtı etkiler, demem oki sen benzinden vazgeç gene lpg sorunlarına yogunlaş sorunu hallet sonra dediğim gibi litre olarak bir değer yaz ona göre değerlendirelim ayrıca bu değer şehir içi olmamalı çünkü öyle şehir var 10 ltr yakar öylesi var 15 yakar , yazdığım gibi boş depoya 5-10 lpg al ve uzun yolda tam bitene kadar git bakalım kaç ltr yakacak senin aracın uzun yolda 100 km de  9-11 ltr tüketim yaparsa normaldir. Bu tüketim şehir içinde değişir,  örnek benim arabam 323 hb 1.6 motor oto vites ve şehir dışı 3500-4000 devir bandında kullandığım zaman 9-10 ltr tüketiyor, şehir içi duruma göre 14 ltr tükettiğim zamanlar bile oldu . Şartlar herşeyi değiştirir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, NoooFearrrr :

Öncelikle mazda 626 D sınıfı geniş bir araç lpg var ise lpg yi kullanmayıp benzin kullanmak şehir içinde sana pahalıya mal olabilir öncelikle lpg deki sorunlarını çözmelisin onları çözdükten sonra lpg yakıt değerini test etmek için boş tam boş depoya 10 ltr lpg doldur ve km  yi sıfırla depo tam boşaldığındaki değer doğru değerdir illa lpg de depoyu fullemek zorunda değilsin zaten fulleme yöntemi doğru sonuç vermez.

Benzin tüketimini de diğer araçlarla kıyaslamak yanlış olur sonuçta fabrikadan yeni çıkmış araçlar değil bunlar 27 yaşında arabalardan bahsediyoruz hepsinin durumu farklıdır , bakımlısı var bakımsızı var , yaşadağın muhhitin durumuda yakıtı etkiler herkesin memleketinde trafik şartları bakımından farklı kriterler vardır bunlarda yakıtı etkiler, demem oki sen benzinden vazgeç gene lpg sorunlarına yogunlaş sorunu hallet sonra dediğim gibi litre olarak bir değer yaz ona göre değerlendirelim ayrıca bu değer şehir içi olmamalı çünkü öyle şehir var 10 ltr yakar öylesi var 15 yakar , yazdığım gibi boş depoya 5-10 lpg al ve uzun yolda tam bitene kadar git bakalım kaç ltr yakacak senin aracın uzun yolda 100 km de  9-11 ltr tüketim yaparsa normaldir. Bu tüketim şehir içinde değişir,  örnek benim arabam 323 hb 1.6 motor oto vites ve şehir dışı 3500-4000 devir bandında kullandığım zaman 9-10 ltr tüketiyor, şehir içi duruma göre 14 ltr tükettiğim zamanlar bile oldu . Şartlar herşeyi değiştirir.

Yanıt için teşekkür ederim, aslında benim sorunum bulunduğum yerde lpg sorunumu çözecek usta bulamamsan kaynaklanıyor. İki ustaya gösterdim aracı değişik zamanlarda ikisinede ayar yaptırdım fakat sonuç alamadım. tekleyen motora '' hayır tekleme yok gayyet düzgün çalışıyor diyebiliyorlar '' yasadığım yer lüleburgaz burada trafik sorunumda yok o yuzden şehir içinde benzin ile kullansamda aşırı bir sarfiyat olacağını sanmıyorum zaten fazlada km yapmıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

O halde sorunuzda net olarak ögrenmek istediklerinizi belirtiniz yani lpg de ne gibi sorunlar yaşıyorsanız detaylıca bahsetmelisiniz veya forumda arattırın 626 bölümünde muhakkak bir konusu vardır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benim 2.0 ford Sierra    İstanbul  Maltepe - Fenerbahçe trafiğinde   100 km de  18 lt  lpg yakmış..    2 kere ölçtüm  .. 18lt  ....  

18 lt nedir arkadaş. infinity mi bu

kesin biyerden gaz kaçıyor diyip sabunlu su ile her yeri aradım.  bulamadım..

şimdi çakmakla kontrol edecem..   hakkınızı helal edin.

vasiyetimdir  bagajdaki 4 lü bijon anahtarını foruma bırakıyorum... 

• Beğen 1
  • Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

6 dakika önce, Zealot :

benim 2.0 ford Sierra    İstanbul  Maltepe - Fenerbahçe trafiğinde   100 km de  18 lt  lpg yakmış..    2 kere ölçtüm  .. 18lt  ....  

18 lt nedir arkadaş. infinity mi bu

kesin biyerden gaz kaçıyor diyip sabunlu su ile her yeri aradım.  bulamadım..

şimdi çakmakla kontrol edecem..   hakkınızı helal edin.

vasiyetimdir  bagajdaki 4 lü bijon anahtarını foruma bırakıyorum... 

O sol arka tekerden kaynaklanıyordur :) 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...