Jump to content

Çiziklere Ne Yapmalı?

castello
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

herkese merhaba,

sakınan goze cop batar hesabı yeni arabamda cizikler var   :(

arabam annemlerin evi arkasındaki otoparkta duruyordu-mahallemizdeki otoparkı beklediğim doğru düzgün kullanmıyordum bile >:(

sonuc olarak su anda;

camurluk ta 2 tane 20 cm civarı

1 de kapıda 10 cm civarı olmak üzere çizikler var arabamda.

bisiklet surtmesi veya kasten yapılmıs gibi   :'(

can sıkcı biraz  :kafa:

simdi bu cizikler icin ne yapayım?en azından kapatıcı falan sureyim mi?

marketten aldıgım pek ise yaramayan bi cizik giderici var

yoksa hic dokunmayayım mı?

tecrubeler arkadaslar fikirlerinipaylasrsa sevinirim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hiç dokunma şimdilik kalsın valla, bir vesile olduğunda serviste  pasta cila çekerler veya boya korumaya gidersen orada yaparlar..

Aslında benim de başıma gelecek bu iş yakında, araba belediye otoparkında duruyor, aylık aboneliği 110 liradan 175 liraya çıkardılar, ben de kızdım ay sonunda kapının önüne getireceğim ama burası çarşı ortası gibi bir yer, mutlaka çizilecek...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hiç dokunma şimdilik kalsın valla, bir vesile olduğunda serviste  pasta cila çekerler veya boya korumaya gidersen orada yaparlar..

Aslında benim de başıma gelecek bu iş yakında, araba belediye otoparkında duruyor, aylık aboneliği 110 liradan 175 liraya çıkardılar, ben de kızdım ay sonunda kapının önüne getireceğim ama burası çarşı ortası gibi bir yer, mutlaka çizilecek...

bizim de mahalle benzer abi.bi şey olmasın diye 6 aydır annemlerin orada duruyordu.

mahallede bi cami otoparkı var -hala sıradayız!

daha 2000 bile olmadı :(

insanın içi gidiyor ya. ben de dün getirdim artık kapı onune. daha fazla ne olabilir ki.

geçen sene boya koruma yaptırmıştım. bu sene kapatabilirlerse kapatsınlar o zaman..derin ama çizikler mutlaka iz kalır..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet.. Yalnız gelebilirsen C.tesi gel, öğleden sonra. Ben de arabayı yıkatacağım. :)

saat da ver o zaman :D

arabayı kullanmaya başladık benzine zam gelmiş :nea:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende de tamponda vardı, bir de çamurlıkta 2 cm kadar... Görünce insanın morali bozuluyor, ve her defasında özellikle yıkatınca gözün takılıyor... Aklıma boncuk olacağına ki arabayı 2 yıldan fazladır kullanıyorum ve bir 2 yıl daha(Mazda 3 yeni motor mesal dizel veya 140 ps turbolu ile gelinceye kadar en az ) satmayı düşünmüyorum. Fotoğraflarını çektim, Autoking de çekilenler de vardı onları da bana mail attılar, kaskodaki ücretsiz hakkımdan yaptırdım, kaportada olan hafillerde zaten boya korumada hallediliyor, yeni almışsınız arabayı, öyle binmekten se temiz temiz binmek daha keyifli kendi adıma...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

autoking e diger arabamı goturmustum

cok da memnun kalmadım

bazı forumlarda sikayetler de var.Turtle-Wax öneriliyor.

önce bir sonax a gidelim duruma göre diğerlerine bakarız :(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yalnız şimdiden söylemekte fayda var SONAX astara inmiş çiziklere birşey yapamıyor. Yapabildiği sadece boyanın üzerindeki katmana gelen zararları yok etmek.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Ben 2006dan beri son mazdamı, maslak sanayinde ki autokinge götürüyorum. Çok alakalılar ama son zamanlarda piyasadaki sigortalarla çok büyük anlaşmalar yaptılar, bir çok sigorta şirketi tampon konusundaki hasarlı parçaları önce onlara yolluyor tamir edilebilirse onlar yapıyor servislere boya için yolluyor. Ama işi feci savsaklamaya başladılar, 4-5 ay önce en yakın arkadaşımın 1 haftalık 320sine trafikte bir araç yüzünden arkadan çarptım. onun tamponda minik bir delik oluşmuşken benim ön tampon, panjur, sağ far, sağ sis hasar gördü, aracımda en sinir olduğum noktada ön tamponun sağ ve sol üst kulakçıkları, çamurluğa farların köşesinden bağlantı yerleri. Oralar hep sorunludur, hemen kırılır ve tampon iğreti durur üsütünde, kazada buralar ve ön taraf bağlantıları kopmuştu. ekspertte autokinge yolladı aracı, auto king te yapılabilir dedi ve yaptılar. 2 ay sonra kulakçıklar attı, eski kırık yerler çatlamaya başladı. şikayet ettim, tekrar boyadılar yine aynısı oldu. Ayrıca keyfi çizik kapamalarını falanda hep orda yaptırmışımdır. çamurlukta lokal boya yapıyor, çamurluk içinden boya temizliyorum. Adamlar 3. sınıf boya kaportacı gibi sökülebilir en kolay parçayı bile sökmeden boyayı vuruyor. aklım almıyor bu özensizliği. Konuyu dağıttım biraz özür dilerim. Bağlıyım, autoking benim için sınıfta kalanlar listesinde, gözüm arkada kalmıyor diyemiyorum artık. Bu gibi sorunları yaşayan arkadaşlara belki az da olsa açıklayıcı olacaktır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sadece otoparkla bitse yine iyi benim arabanın kendinde ait garajı var orda bir sorun yok ama dışarda bir yere park ettinmi şerefsizler yine çiziyor benim arabanın önünde 6, 7 tane çizik var her gördüğümde içim açıyor ama boyatmıyorum 2. el yüzünden eğer boyatmadan kapata bilen bir yer veya bir çözüm bulursanız banada haber verin  :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aslında önceden renkli cila kullanıyordum, yıl 99 gibi benim mazda familia ördek başı yeşiliydi, lacivert gibi dururdu ama güneşte yeşile dönerdi. Çok güzel bir renkti ama bakımı zordu, avrupadan böyle bir cila almıştım, lacivert renk içindi ve kaportaya kadar inmiş çiziği bile renkli olduğu için kapatıyordu. 2 yıkama sonra ortaya çıksada tekrar sürme ile hemen hemen belirsiz bir hal alıyordu. Öyle bir cila bulunursa sorun falan kalmaz diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benım arabanın da sag on farın alt kısmında tamponda cızıkler var.kendı hatamla cızsem neyse!kapının onunde kuzu kuzu yatan arabaya nasıl surtmeyı basarıyolar anlamıyorum >:( neyse astar fılan da cıkmıs alttan.ıkıtellı autokıng e 13 temmuza gun aldım.hasarsızlık bozulmadan lokal boya yapacaklarmıs.bıraz arastırdım ıstanbulda en ıyısı ıkıtellı dıyorlar haberınız olsun.teslım aldıgımda sonucları yazarım..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Gayet iyi olur bu, benimde sigortamla anlaşmamda 5 tane 20cm2 çapındaki çiziklerde onarım ve bir dönem içinde de sınırsız bir hasar hakkım var, ön tampondan o kadar sıkıldım ki bu sorunlar yüzünden, bahçemde kendim alıp bir aletle sağdan takılmış gibi koparıcam iki parça olarak, sonrada bahçemden çıkarken merdivene taktım diye götürüp sınırsız hakkımla  tamponu değiştiricem. Aklınızda bulunsun sizinde, ki servisim bana söylemişti o gün, "bağlantı bölümleri kopmadığı sürece onarırlar", öylede oldu sigorta autokinge yoladı ve onarılabilir diyip onardılar daha sonrada o noktalar hep attı. Hatta "şunları koparıp işimizi garantiye alalım" demişti servisteki yetkili ama ben "yok daha neler bu tamponun nesini onarıcaklar" deyip ipimi çekmişim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bizim ustabaşının arabayı bugece komple çizmişler işyerinde, kamera kayıtlarına bakıcam biraz sonra, bakalım kim yapmış, bende çiziklere ne yapmalıdan ziyade çizene ne yapmalı düşüncesindeyim şimdi :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...