Jump to content

Mazda 6 Hakkında Bilmek İstedikleriniz. Ne Kadar Yakar ? Artıları, Eksileri

Burak
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Bu arada son uzun yol verisi..yapılan yol 300 km..100e sabitledim cruise controlü..kimi yerlerde ışıklar dolayısıyla dur kalk yapmak zorunda kaldım..bazen de sollamalarda gaza dahada bastım.. ortalama tüketim verisi 6,2lt /100 km  ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2009 6 ile yakıt farkı yok o zaman.Eski aracım 98 model 626 hb  ile de 6.9/100kmyi görmüştüm.Bolu -İstanbul arası hız 90-105 arası, cruise kontrol yok 136 beygir. Haziran ayında yolcu yok sadece dört paket kalebodur vardı.Araçların ikiside düz vites.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Anlaşılacağı üzere bu araçlar (büyük motorlu) uzun yol aracı. Yakıt da ekonomik keyif de süper uzun yolda. Veriler çok güzel. Tek sorunumuz benzinimizin uçuk fiyatı, yoksa arabalar bi harika..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Galiba :) nasip olur inşallah birilerine ;)

Rabbim nasip etti...Allah kaza bela vermez inşaallah....

yakında izlenimlerimi paylaşırım.... Test sürüşündeki arkadaşlar gibi değilde,binici gözüyle yazmaya çalışacağım....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yakında izlenimlerimi paylaşırım.... Test sürüşündeki arkadaşlar gibi değilde,binici gözüyle yazmaya çalışacağım....

Kazasız günlerde kullanmak nasip olsun... Allah nazardan korusun... :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hayırlı olsun. Allah kazalardan uzak tutsun. Özellikle yakıtı konusunda merakım var diğer kısımları zaten bir harika

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

çok yakıyo bu benim mazda6. o ne öyle litresi 2,56'dan 28 kr yakılır mı hiç şehir içinde, dur kalk trafikte terbiyesiz :sopa: :sopa: :sopa:

>:D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hayırlı uğurlu olsun. .Allah kaza bela vermesin. Güle güle kullanın ;) paylaşımlarınızı merakla bekleyecez.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2009 6 ile yakıt farkı yok o zaman.Eski aracım 98 model 626 hb  ile de 6.9/100kmyi görmüştüm.Bolu -İstanbul arası hız 90-105 arası, cruise kontrol yok 136 beygir. Haziran ayında yolcu yok sadece dört paket kalebodur vardı.Araçların ikiside düz vites.

Hocam düz vites olsa dahada az yakar eminim ama benimki otomatik..artı tem gibi bi yolda deneme fırsatm hiç olmadı..yaptığım uzun yollarda ışıklar ve bilinçsiz sürücüler şehir içi geçişler olduğu için dur kalk oldu bazen..ama.bence veri gayet iyi..tek sıkıntı bülentin dediği gibi pahalı yakıt :)

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Allah kaza bela vermesin, güle güle kulanın.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hocam düz vites olsa dahada az yakar eminim ama benimki otomatik..artı tem gibi bi yolda deneme fırsatm hiç olmadı..yaptığım uzun yollarda ışıklar ve bilinçsiz sürücüler şehir içi geçişler olduğu için dur kalk oldu bazen..ama.bence veri gayet iyi..tek sıkıntı bülentin dediği gibi pahalı yakıt :)

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu sınıfta daha az yakan başka marka var mı acaba?Keyifle kullanın inşallah.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu sınıfta daha az yakan başka marka var mı acaba?Keyifle kullanın inşallah.

Sanmıyorum... Arkadaş Avensis aldı ve bin pişman, içiyor mübarek diyor... Gerçi 1,6 motor ama sınıf D !!

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sanmıyorum... Arkadaş Avensis aldı ve bin pişman, içiyor mübarek diyor... Gerçi 1,6 motor ama sınıf D !!

Burada: http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=92021880

ve burada: http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=92181020

ve şurada: http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=90825777

Avensis'in 7-9lt civarı LPG tükettiği yazıyor.

(Baktığım araçlardan birisi olduğu için başlıklarını takip ediyorum arada sırada.)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hayırlı olsun. Allah kazalardan uzak tutsun. Özellikle yakıtı konusunda merakım var diğer kısımları zaten bir harika

depoyu bitireyim ne yaktığını anlayacağız....

Eren Tekin beyin test ettiği gibi 9,5 lt. gibi rakamları yakalayamadım. O kadar yaktığını düşünemiyorum  :nazar:  Ben test etmiyorum...Yanlızca kullanıcı verilerini ve kullanıcı düşüncelerini aktaracağım....  Zaten test değerleri kime yarıyor anlamıyorum.....

Araca gelince .....

Aracın 4.günü.... En büyük eksisi çok dikkat çekmesi...ben burdayım diyor herkese.....Hatta yıkamacı çocuk abi ben uzaktan aston martin sandım dedi  :tey: :tey: 

amblemi görünce yıkılmış gibi bir surat ifadesi vardı.... :2funny:

Birde ilk izlenimim, görüntüsü ile sürüş karakteri tamamen zıt...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

depoyu bitireyim ne yaktığını anlayacağız....

Eren Tekin beyin test ettiği gibi 9,5 lt. gibi rakamları yakalayamadım. O kadar yaktığını düşünemiyorum  :nazar:  Ben test etmiyorum...Yanlızca kullanıcı verilerini ve kullanıcı düşüncelerini aktaracağım....  Zaten test değerleri kime yarıyor anlamıyorum.....

Araca gelince .....

Aracın 4.günü.... En büyük eksisi çok dikkat çekmesi...ben burdayım diyor herkese.....Hatta yıkamacı çocuk abi ben uzaktan aston martin sandım dedi  :tey: :tey: 

amblemi görünce yıkılmış gibi bir surat ifadesi vardı.... :2funny:

Birde ilk izlenimim, görüntüsü ile sürüş karakteri tamamen zıt...

Öncelikle aracınız hayırlı olsun. Kısmetse 8 ay sonra 80.000 civarlarında bir 2. El bulursam almayı düşünüyordum bende. Sizin yorumlariniz çok değerli olacak benim için. Şimdiden teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Görüntüsü agresif sürüş karakteri ise sakin mi demek istediniz yani hocam ?

aynen öyle....

Araba dışarıdan  600 hp lik süper spor otomobil gibi görünüyor.... ama sürüş tepkileri ben makam arabasıyım der gibi.... Tabi dip gaz yaptığınızda kuyruğuna basılmış kedi gibi  ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...