Jump to content

Mazda 323 - LPG de Tekleme Ortak Konu

Lupara
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar Atikeri acayip mail bombardımanına tutmuş durumdayım ağzıma ne gelirse sayıp sövüyorum artık gına geldi ya geri alsınlar ya sorunu çözsünler diye,

Bahçelievlerdeki  tüketici mahkemesinede başvurdum atikeri olanlar lutfen sizde atikerin web sayfasından iletişim menusune girip oradan şikayet formunu doldurun çözsünler sorunu biz üstelemezsek bunlar bir şey yapmaz. iki dakikanızı almaz girip yazıverin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar Atikeri acayip mail bombardımanına tutmuş durumdayım ağzıma ne gelirse sayıp sövüyorum artık gına geldi ya geri alsınlar ya sorunu çözsünler diye,

Bahçelievlerdeki  tüketici mahkemesinede başvurdum atikeri olanlar lutfen sizde atikerin web sayfasından iletişim menusune girip oradan şikayet formunu doldurun çözsünler sorunu biz üstelemezsek bunlar bir şey yapmaz. iki dakikanızı almaz girip yazıverin.

Burada en son çemkirilecek bir yer varsa o da; Atiker'dir...

Neden?

Hatalı bir ürünü kullanıldıysa tamam haklısın ama burada ilk önce çemkirilecek kişi montajı yapan servis/usta olmalı...

Mail atarken direkt Atiker'i suçlayan ibareler kullanırsan, ilgilenme oranı düşecektir... Ama; Atiker'den memnun olduğunu (güya) ancak yapılan işçilik ve ayarların olmadığını beyan ederseniz o bayi/usta hakkında çalışma başlatabilirler veya seni başka bir yere yönlendirirler...

Ama; neticede belirli bir fiyata alınmış Atiker markası olduğu için çok fazla işe yarayacağını sanmıyorum... En çok satılan ve en çok problem çıkaran markaların başında Atiker geliyor, bunu en başta göze almanız gerekirdi...

2007 yılında daha önceki aracıma İzmir'de Atiker taktırdım, hatalı ürün sebebiyle Denizli'ye gelmeden arıza verdi, Denizli'de iki servisinden birisine gittim, adam yüzüme bile bakmadı, kime taktırdıysan git gibisinden laflar etti. Diğer bayiye gittim ve hiç taviz vermeden bu aracın arızalı olan lpg parçası ya bu gün değişecek ya da ben Atiker'e gerekli şikayetlerimi daha sonra da tüketici haklarına başvurumu yapacağım dedim... Hiç bir bahane üretilmeden ayar dahil 30 dakikada işimi hallettiler... Ben yine de; Atiker'e mail attım ve birinci bayi ile ikinci bayilerinin aynı kefeye konulmamasını istedim. Teşekkür ettim.

Hülasa, hep söylerim... LPG sistemin mi var, derdin var...

:tey:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşlar 99 model mazda 323 1.5 hb kullanıyorum şubat ayında ilk sahibinden 123.000 km de aldım ve ilk tüpü kendim taktırdım. adapazarı elbirlik oto gaz da atiker taktırdım. ilk ayarlarda aynı tekleme sorunu yaşadım fakat bujileri değiştirdim NGK marka ve başka hiçbir yerine dokunmadan sadece ince ayarla bu sorun ortadan kalktı. 6 aydır sorunsuz kullanıyorum performans ve yakıt ekonomiside gayet iyi.. aracım şu an antalyaya gitti gelince uzun yol lpg değerlerini de paylaşırım..  forumda bu konunun geçmişine bakarsanız orada da konuyla ilgili paylaşımlarımı görebilirsiniz.. herkese sorunsuz günler  ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

atikermi ? mazda 323 glx 99 modelmi ? teklemeden kullanmakmı ? bunların 3'ü bir araya gelemez türkiyedeki usta kanunlarına aykırı duymasınlar :)

ben ne yaptıysam çözemedim kardeşim olmuyor malesef tekliyor servisten orjinal buji kablosu = 350 tl  servisten orjinal ngk buji - 24 tl

komple temizlik bakım malesef bobinin tanesi 395 tl + kdv 2 tanesi nerdeyse 1000 tl bazı ford modelleride aynı bobini kullanıyormuş DSC - 550 yazınca çıkıyor googlede almanyadan kuzenlere rica ettim araştıracaklar belki almanyada ford parçası ucuzdur türkiyede bu bobini yan sanayi bulamadım aksarayı alt üst ettim yok sadece biri çin malı var ama aracın lpg'li ise vermem arkamdan küfredersin dedi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşlar mazda 323 1.8 glx 99 model aracıma elentra yada accent bobini taksam ne olur ? uydurucam tabiki

Bunu ancak iyi bir usta yapabilir... Nasıl?

Senin orijinal bobinin değerlerini alır ve takacağın bobinlerin değerini alır, bir birini tutuyorsa rahatlıkla uydurabilir, ama değerler tutmuyorsa sıkıntı olur mutlaka...

Kolay gelsin, gelişmelerden bilgilendir.

8:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arızalımı bilmiyorum araç 2500 devirde silkeleme yapıyor bujiler buji kabloları hava filitresi gaz filitresi orjinal servisten değişti yolda hareket  halinde lpg ayarı yapıldı ecu'nun firmwaresini yukselttim 2.2 - 2.3 - 2.4 - 2.5 -2.6 -2.7 nozzle ile denedim ne yaptıysam kesmedi teklemeyi baskı balatada sıfır araç boşta iken bişey yok hareket halinde 2500 devirde tekliyor sadece bobin kaldı değiştirmedik.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

mazda ile uğraşanlar boşuna uğraşma bu araçlarda normal diyorlar ben üzerine gittikçe tanıyan mazda tamircileri kızıyorlar bana ama bir çözümü olmalı diye düşünüyorum çunki forumlarda ben şöyle yaptım oldu boyle yaptım oldu diyenler var demekki bir çözümü var ama ne? okuduğum öğrendiğim herşeyi uyguladım ama malesef bobinide test etme imkanı yok orjinali de çifti 850 tl.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

evet arkadaşlar bu gün yine işten fırsat bulduğum kadarı ile mazdam'la uğraştım ve aracın bobinin birinin içinde bir yağ birikintisi gibi bir sıvı farkettim güzelce temizledik tekrar lpg' de kalibrasyon yaptım sürekli 185 - 190 değer alan araç 125 - 135 değerler aldı acaba mapı resetlemedimmi diye düşündüm resetleyip tekrar denedim yine 125-135 arası değerler aldı çıktım yola uğraş allah uğraş araç bir türlü teklemiyor ne yaptıysam akşama kadar teklemedi yanlız 3500 devirde biraz frenler gibi oluyordu orayla ilgili kısmı +20 yaptım onuda kesti şimdi sadece bir sıkıntı var rolanti çok düşük stop ediyor yarın sabah boğazı söküp boğaz kelebeği ve rolanti motorunu iyice temizleyeceğim rolanti normale dönerse sorun hallolmuştur boğaz kelebeğinin orda bir ayar vidası var onu biraz açarsam rolanti normal gibi oluyor ama bu seferde tekleme geri geliyor sanırım bu işi çözmek üzereyim .  :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

atikermi ? mazda 323 glx 99 modelmi ? teklemeden kullanmakmı ? bunların 3'ü bir araya gelemez türkiyedeki usta kanunlarına aykırı duymasınlar :)

ben ne yaptıysam çözemedim kardeşim olmuyor malesef tekliyor servisten orjinal buji kablosu = 350 tl  servisten orjinal ngk buji - 24 tl

komple temizlik bakım malesef bobinin tanesi 395 tl + kdv 2 tanesi nerdeyse 1000 tl bazı ford modelleride aynı bobini kullanıyormuş DSC - 550 yazınca çıkıyor googlede almanyadan kuzenlere rica ettim araştıracaklar belki almanyada ford parçası ucuzdur türkiyede bu bobini yan sanayi bulamadım aksarayı alt üst ettim yok sadece biri çin malı var ama aracın lpg'li ise vermem arkamdan küfredersin dedi.

Arkadaşım; aynı araçtan bende de var. Kablolar, bujiler, bobin vs. hepsini değiştirdim. Çakma bobin teki 100 TL'ye geldi, iyi iş görüyor. Kırşehirde bulamadım, Eskişehir'den bir tanıdık gönderdi. Bobini çıkarıp parçacıları gezsen sende bulursun. 3-5 gün içinde belli eder kendini (eğer düzgün çalışmıyorsa). 2500 devir tekleme zaten hepsinde var ama ince ayar ile çözülür. Selamlar..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...
Guest sistempro

beyler ilginç birşey söyliyeceğim.

bende tekleme benzine geçince oluyor. lpg de yok öyle tekleme felan.

tekliyor hafif durur gibi oluyor sonra tekrar devam. sonra tekrar ve takrar.

ustam tek nokta lpg den olduğunu söyledi. ya tek noktayı söküp benzinde binecez, ya da sıralı dedi. ilk sayfadaki yorumları okudum. millet ne çektiyse lpg den çekmiş. bende benzindeyken sorun yaşıyorum işte. yorumlarınız?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest sistempro

herkesin ki gazda yapıyo seninki benzinde gercekten ilginç :)

lpg tek nokta olduğu için, direk boğaz kelebeğinden giriyormuş. 16 valve araçda lpg tekleme yapmasada, çeşitli sorunlara yol açabiliyor dedi. bende kararsız kaldım benzinde mi binsem diye.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest sistempro

ben benzinde gezyorum cok memnunum :) 2,65 krş yakıyo

hocam sendeki lantis mi.

benim araç 1.8 doch lantis 97 model. bende tek nokta lpg de 20 krş yakıyor. o zaman benzinde de çok yakmaz tahminim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben artık bir yorum yapamıyorum neden benzinde böle bir problem yapıyor , anlamsız geliyor, denemesi bedava , dediğin gibi lpg yi söküp dene sorun kalkacakmı acaba kalkmazsa malesef enjeksiyon sisteminden şüphelenmeye başlayacam.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest sistempro

ben artık bir yorum yapamıyorum neden benzinde böle bir problem yapıyor , anlamsız geliyor, denemesi bedava , dediğin gibi lpg yi söküp dene sorun kalkacakmı acaba kalkmazsa malesef enjeksiyon sisteminden şüphelenmeye başlayacam.

,

bugun götürdüğüm usta gaz kelebeği dedi. dedim daha öncede gaz kelebeği demiştiniz. benim bu işden anlayan arkadaşım gaz kelebeğinden olamayacağıonı söylüyor. çünkü lpg de tekleme yok ddedim. usta dedi: lpg başka kanaldan geliyor, benzin gaz kelebeğinden geliyor. hava filtresinde sağ tarafda bir kısım var orayı hafif sağa çekti, bak dedi hafif azaldı. burası gaz kelebeği ile alakalıdır dedi. sen gaz kelebeğini değiştireceksin dedi. sen dersin nofear usta. numarasını vereyim görüş istersen. ya da istanbulda adem usta var. onu çok tavsiye ettiler. ona bir danışsam mı?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar size son deneyimlerimi yazayım kardeşim'de benim arabanın aynısından aldı 99 model 1.8 mazda 323 glx her şey birebir aynı sadece onun aracında brc marka tüp takılı ve araçta ne en ufak bir tekleme nede titreme var bobinlerini ve buji kablolarını söküp benim araca taktım yine tekleme yaptı benimkileri söküp onun aracına taktım ne tekleme var nede bir problem var atiker malesef bu araçla uyum sağlayamıyor arkadaşlar başka bir ispata sanırım gerek yok

Bu arada çok ince ayar yapıp düzeltenler varmış yerim öyle sistemi kendi kalibrasyonunu adam gibi yapamıyorsa o sistem sistem değildir zaten en azından yeni alacak arkadaşlar sakın sakın atiker taktırmayın mazda 323 1.8 araçlarda sorundan kurtulamazsınız ve hiç bir yetkili sizi sallamıyor konya ilede görüştüm beni burada kaç tane yere yönlendirdiler baktılar anlamadılar kimisi ben bunu biliyorum bu bobinden kesin dedi kardeşim 400 tl tanesi ya değilse  -ozaman böyle bin diyorlar.

Ustaların tabiki normalde suçu yok ama anlamadan kafadan sallayıp milleti ne masrafa sokuyorlar insanın zoruna gidiyor 350 TL Buji kablosu boşuna değişti 880 tl bobin boşuna değişti - bujiler 24 tl boşuna değişti hava filitresi boğaz kelebeği temizliği yok bilmem ne ama sonu aynı değişen birşey yok ben ilan verdim satıyorum bıktım uğraşmaktan ki boşuna  uğraşmışım aracın hiç bir sorunu yok sorun atiker'de . tek çözümü adam gibi bir lpg sistemi BRC yada PRINS.....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest sistempro

doğru söylüyorsun. atikerden uzak duracan.

bende tek nokta lavoto var. tekleme yok lpg de ama benzinde var. ustaların bazıları 16 valve araca tek nokta takılırsa benzinde tekler diyorlar. bazıları benzinde teklemesinin sebebi gaz kelebeği diyor. sıralı brc taktırsak, gaz kelebeği ile bağlantısı varmıdır sıralının. boşuna 1.500 vermeyelim. bi de benzinde tekleme hakkında yorumun nedir?

diğer formlarda bazılarınında hem benzin hem lpg de tekleme oluyormuş. kimi lpg ecusunu değiştirince düzelmiş, kimi buji kablolarını duocco marka ile değiştirince düzelmiş.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...