Jump to content

Mazda 323 Egzoz Sorunu Hakkında (1990-1994)

muratsagdic
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

arkadaşlar benim mazdanın altında 3 tane egzoz susturucusu var,forumdan mekaniklere baktım motor tarafa en yakın olan katalizormüş, doğrumudur? doğru ise bu katalizörü cıkartırsam performans artısı ve ses azalması olurmu motorda acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

arkadaşlar benim mazdanın altında 3 tane egzoz susturucusu var,forumdan mekaniklere baktım motor tarafa en yakın olan katalizormüş, doğrumudur? doğru ise bu katalizörü cıkartırsam performans artısı ve ses azalması olurmu motorda acaba?

Hayır, katalizör değil.

Bildiğimiz sıradan orta susturucu.

Çıkartırsan, performanstan ziyade eksoz sesinde artış olur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

arkadaşlar size danışmak istediğim şuki benim arabam 1991 323 HB AT 3000 deviri geçinceye kadar iyi gaz yemiyo vede çok yakıyor doğal olarak, LPG de vede benzinde aynı hemen hemen,  bakımları ii yag 7000 km - hava filtresi yeni-bujiler 7000 km - yağ ve benzin filtereleri 7000 km ,  bir usta eksoz tıkalı oalbilir dedi eksozcuya gittim tıkalı dedi bana arka kazanın değişmesi  gerekiyomuş dedi yani arka susturucu, ortadakileri diğer arabalarınkınden takacam dedi acaba tüm egsoz sistemini yenimi alsam yoksa sadece arkaya performans egsozmu takıp diğerlerini değişsem sizin düşüncelerinize ihtiyacım var arabamın çekişi hangi durumda iyi olur. ayrıca mazadanın ortadaki susturucuları diğerlerinden farklımıdır orjinal mazda egsozlarını nasıl temin edebilirim veya onun yerine kullanabileceğim arabama uyan bir marka egsozu varmı  malumunuz ben bitliste ikamet ediyorum burada aracımın hiçbir parçasını bulamıyorum hava filtresini bile internetten aldım tanesi 10 tl ye burdaki parçacılara sipariş versem bide onlar karlarını üstüne koyuyolar anlayacagınız durum vahim  yani böle en kaliteli en uygun fiyata  parça temin edebileceğim yerler nerelerdir. yardım lütfen ? saygılar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Performans egsoz tavsiye etmem arka koltukta oturanın başını çok ağrıtıyor ve az da olsa yakıt farkediyor, normal tip bir son susturucu taktırmanız yeterli olur sanırım 60-70 TL civarında orta kalite olanlar, uzun sürede size sorun çıkartmaz..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Performans egzoz tavsiye etmem arka koltukta oturanın başını çok ağrıtıyor ve az da olsa yakıt farkediyor, normal tip bir son susturucu taktırmanız yeterli olur sanırım 60-70 TL civarında orta kalite olanlar, uzun sürede size sorun çıkartmaz..

ibrahim bey nerde temin edebilirim bu fiyata ben internetten en ucuz 140 tl fiytta buldum kargo hariç ...bildiğiniz firma varsa yazın lütfen.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ibrahim bey nerde temin edebilirim bu fiyata ben internetten en ucuz 140 tl fiytta buldum kargo hariç ...bildiğiniz firma varsa yazın lütfen.

Ben bu fiyatı bir egsozcudan almıştım ama tabii aracımı satalı çok oldu pek bağlantım kalmadı, başka illerde tanıdığınız biri varsa herhangi bir egsozcudan satın alıp kargolamasını isteyebilirsiniz, birde egsoz tıkanıklığı için son susturucunun önünden bir delik açıyorlardı idare etsin diye ama pek sağlıklı değil
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben bu fiyatı bir egzozcudan almıştım ama tabii aracımı satalı çok oldu pek bağlantım kalmadı, başka illerde tanıdığınız biri varsa herhangi bir egzozcudan satın alıp kargolamasını isteyebilirsiniz, birde egzoz tıkanıklığı için son susturucunun önünden bir delik açıyorlardı idare etsin diye ama pek sağlıklı değil

saolasın kardeş ...
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ankarada çok iyi üretim yapan bir firma tanıyorum. Ürünleri orjinalin bire bir aynısı ve çok kaliteli. Yurt dışına sürekli ihracat yapıyorlar. Aracının orjinal egzoz unu buradan temin edebilirsin. Telefon edersen kargoyla gönderirler.

http://www.westaregzoz.com.tr/mazda.html

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 yıl sonra ...

Merhaba arkadaşlar,

Forumda aradım ama bulamadım.

Egzoz baya eski haldeydi uzun zamandır ama boya ile muayeneden geçmiştik.

Geçenlerde Bolu'ya gitmiştim orada egzoz bir yere takılmış herhalde biraz geri kaymış ona bakarken bir kaç yerden yırtık ve pas içinde olduğunu farkettik.

Serviste komple değişmesi gerek dediler.

İlk defa egzoz işi çıktı karşıma. Biraz cahilim bu konuda.

Bizim arabalara özel dikkat etmemiz gereken bir durum var mı?

Birde Topkapı tarafında bildiğiniz iyi bir yer var mı?

Tahmini ücreti ne kadar olur komple egzozun?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben 2012 1. ay da Antalyada akdeniz sanayi sitesinde değişmiştim,  komple, 2 ön bide son susturucu, öndeki esnek yay , boruların tümü vede beraberinde sondaki krom egsoz ucuyla beraber, 450 tl ye mal olmuştu, Dikkat edilecek husus değişecek usatnın ustalığıdır onun dışında bişey diyemem.

Ama acele etsen iyi olur çünkü patlak vede tıkalı egsoz yakıt olarak sana çok zarar verir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben 2012 1. ay da Antalyada akdeniz sanayi sitesinde değişmiştim,  komple, 2 ön bide son susturucu, öndeki esnek yay , boruların tümü vede beraberinde sondaki krom egzoz ucuyla beraber, 450 tl ye mal olmuştu, Dikkat edilecek husus değişecek usatnın ustalığıdır onun dışında bişey diyemem.

Ama acele etsen iyi olur çünkü patlak vede tıkalı egzoz yakıt olarak sana çok zarar verir.

Bilgi için teşekkürler.

Arabanın fiyatını düşününce biraz maliyetliymiş ama yapcak bişey yok.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Rice ederim.

Bence normaldir , toplamda 3 susturucu, bir esneme yayı, tüm boru sistemi vede krom egzoz ucu, işçilik, daha ne olsun, egzoz ucu zaten 50 tl idi, böle şeyleri arabanın fiyatıyla kısaylamak çok anlamsız olur , sonuçta gerekli bişey, ben sadece reno europanın son susturucusuna işçilk dahil 100 tl vermiştim, sanırım sizin diğer arabaların parça fiyatlarından pek haberiniz yok.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhaba arkadaşlar,

Forumda aradım ama bulamadım.

Egzoz baya eski haldeydi uzun zamandır ama boya ile muayeneden geçmiştik.

Geçenlerde Bolu'ya gitmiştim orada egzoz bir yere takılmış herhalde biraz geri kaymış ona bakarken bir kaç yerden yırtık ve pas içinde olduğunu farkettik.

Serviste komple değişmesi gerek dediler.

İlk defa egzoz işi çıktı karşıma. Biraz cahilim bu konuda.

Bizim arabalara özel dikkat etmemiz gereken bir durum var mı?

Birde Topkapı tarafında bildiğiniz iyi bir yer var mı?

Tahmini ücreti ne kadar olur komple egzozun?

Dışarıda komple sistemi 150-200 TL arası yaptırabilirsin diye tahmin ediyorum, çok büyütecek ve korkulacak bir durum değil...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 yıl sonra ...
 Paylaş

• Yeni Oluştur...