Jump to content

Renault Fluence

Kado
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Bugün şirketin Fluence lerinden birini kullandım, 4 ileri otomatik , benzinli donanımlısını da dedim Allah'ım bir araba bu kadar mı gitmez. 37 bin kilometrede ama muhtemelen kendinden 10-15 yaş küçük Mazda'lar bile ondan daha atak hissettirir.

Hani dedim 1. veya 2. viteste daha atik olur, o da yok. Topyekün araç gitmek değil durmak için yapılmış gibi.

10-15 yaş büyük Mazda'lar...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 67
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Burak

11

• Gökhan

13

• Fotifoti

5

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Gönderilen Fotoğraflar

Yaaa İbram, reno bile.

Bizde bunu söylüyoruz. Fiyatı da 48.650TL.-55.600TL. aralığında.

Ne olurdu yapsaydı Mazda da.

Sky active motorlar ile birlikte dizel otomatik araçlar Mazda'nın ürün gamında olacak diye biliyorum ben :) Biraz sabretmek gerecek .

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2010 agustos-2011 haziran arası yerli megane 3 (FLUENCE İLE AYNI) dizel kullandım, 2009-2011 arası otomatik mazda 3 ve 2011 ekimden beri dizel mazda 3 kullanıyorum:

- dizel megane daha az yakıyor, ama 2. viteste yığılma oluyordu, mazda da asla yaşamadım

- megan arka süspansiyonlar epey sallıyordu, mazda ise son derece tok, stabil.

- megane daki anahtarsız giriş, düğmeyle çalıştırma, otomatik katlanır aynalar eşsiz.

- mazda nın malzemeleri gacır gucur etmiyor, gayet kaliteli. koltuğu tüylenmiyor aşınmıyor.

KISACASI MAZDA 3 BARİZ ÜSTÜN AMA MEGANE DA YABANA ATILMAZ, 1.6 DCI 130 HP 320 NM MOTORU GELECEKMİŞ.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sky active motorlar ile birlikte dizel otomatik araçlar Mazda'nın ürün gamında olacak diye biliyorum ben :) Biraz sabretmek gerecek .

En büyük umudumuz o Ekrem.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim yukarıdaki yorumlarım dizel için değil. Benzinli - otomatik vites için. Dizel manuelini de kullandım ve debriyajı beni öldürmüştü ama şirket aracı olduğu için sıkıntılı olma ihtimalini göz ardı etmedim o zaman.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Renault Fluence denilince Abim geliyor aklıma :). Nedenine gelince 2006-2011 Yılları arası 2004 Model Honda Civic Otomobil kullandı kendisi. Civic öncesinde Renault 1.6 Europa aracı vardı. Europa'dan sonrca Civic ilaç gibi gelmişti. Kendisi Silahlı Kuvvetler personeli. Malum Oyak-Renault Askeriye ye iyi denecek şekilde, sağlam kampanyaları oluyor. Hem indirim, hemde 15-20 Bin TL arası 24 ay sıfır faizle taksit imkanı oluyor. Abimde bu kampanyadan yararlanıp 2011 Model Fluence aldı. 1 ay dolmadan ilk sarf ettiği cümle, 2004 model Honda Civic'ten aldığım sürüş keyfini, bu arabadan alamıyorum. Arabanın özellikle önünde ve arkasında çok gereksiz ve anlamsız bombe şeklinde çıkıntılar var. Fluence kendisi sınıfının en uzun aracıydı yanlış hatırlamıyorsam. Ön panel, konsol, döşeme günümüze ve rakiplerine göre vasat. Yolun sesini ve trafikte diğer seyir halindeki araçların sesini içeri çok alıyor. Abim şu an yine Honda Civic arıyor, bende ısrarla kendisini Mazda'yı öneriyor ve bu konuda şiddetle ısrar ediyorum :). Bu arada bende Mazda'dan önce Honda Kullanıcısıydım :) Honda öncesinde de Megane II kullanıcısıydım :). Ve abim Fluence'yi almadan evvel, aracı bana gösterip fikrimi almak için, Renault ümraniye Günerler'e gittik. Aracın dışını içini inceledim, direksiyona oturdum. Bana sorudu bu aracı satın alırmısın. Ben kendisine mizahi bir cevapla, bu aracı iki koşulda satın alabilirim. Ya kafama silah dayanıp, silah zoruyla, yada alkollü bir vaziyette sarhoş olup kendimde değilken bu aracı satın alabilirim. Başka hiçbir şekilde bu aracı satın almam dedim :). Abimin yaptığı alışveriş tamamen mantık alışverişiydi. 6 Bin TL' liste fiyatının üzerinden indirimi vardı. 20 Bin TL'yede 24 ay sıfır faiz eşit taksitle satın aldı. Renault'ta alınabilecek en iyi otomobil  Megane Sport Tourer bence.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Valla elin çinlisi bile bu araclari ulkesine sokmazken bizler bu araclara mahkum ediliyoruz. Turkiye arac yelpazesi konusunda cok zayif. Marka fanatikligi olmasa bir iki marka disinda arac satilmaz. Uzun lafin kisasi kandiriliyoruz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bolu'da iş görüşmesine gittiğim şirketin şoförü kullanıyordu bundan bir tane, alalı 2 - 3 ay olmuş. beni otogardan almak için geldi adam, arka kapıyı açmaya çalıştım açılmadı, kapı kulpu kırılır elimde kalır diye fazla da asılmak istemedim. adama kapı açılmıyor abi dedim, evet sorun var biz de açamıyoruz dedi, önden arka koltuğa geçti 2 tekmeyle açabildi kapıyı :) belki küçük bir detay ama soğutuyor işte markadan da, yaptığı arabalardan da.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest Coriolis

o kadar özensiz ve "ucuzcu" ki...

60 bin liralık bir Fluence kabul edilebilir değil. getir götür arabası veya şirket aracı olarak belki...

ama özel kullanım için imkansız.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Geçen ay bir arkadaşım da aldı en üst versiyonu bolt mu neymiş dizel otomatik.Almadan birçok kez vazgeçirmeye çalıştım fakat başarılı olamadım.Ben bir kez inceledim aracı ve işçilik malzeme kalitesi ön konsoldaki doygunluk bizim araçlarla kıyaslanamaz bile.58.500 TL'ye aldı aracı.Umarım memnun kalır bakalım bu hafta görüşücez izlenimlerini aktarırım..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar slm.Fluance için hantal falan denilmiş ama ben o kadar da hantal olduğunu düşünmüyorum.Bodrum-Yatağan arasındaki o virajlı rampaları giden bilir,hele bide konvoy falan varsa,aracınızda atik değilse araç sollamak azcık zordur :). Bende 2011 Fiat linea vardı ve bi Fluance ile kapıştım.Bendeki araç ramplarada bayılırken adamdaki Fluance aksine hızlanıyordu.(bu tip yollarda aracı da biraz sert kullanırım ama yine nafile :).Belki turbosundan belki kısa oranlı şanzıman,vites aralıklarından,yada yüksek motor torku,artık neyse bilmiyorum. naptıysam yetişemedim.Duruş olarak hoşuma gidiyo Fluance benim.Megane da kullandım ama bence Meganın bi gömlek üstü gibi geldi bana...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest Coriolis

Arkadaşlar slm.Fluance için hantal falan denilmiş ama ben o kadar da hantal olduğunu düşünmüyorum.Bodrum-Yatağan arasındaki o virajlı rampaları giden bilir,hele bide konvoy falan varsa,aracınızda atik değilse araç sollamak azcık zordur :). Bende 2011 Fiat linea vardı ve bi Fluance ile kapıştım.Bendeki araç ramplarada bayılırken adamdaki Fluance aksine hızlanıyordu.(bu tip yollarda aracı da biraz sert kullanırım ama yine nafile :).Belki turbosundan belki kısa oranlı şanzıman,vites aralıklarından,yada yüksek motor torku,artık neyse bilmiyorum. naptıysam yetişemedim.Duruş olarak hoşuma gidiyo Fluance benim.Megane da kullandım ama bence Meganın bi gömlek üstü gibi geldi bana...

e Linea' nın yürüdüğünü kim iddia etti ki????:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...