Jump to content

Lantis Far Sorunu

TheJedi
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Benim Lantis'te derdine derman bulamadığım bir konu var.Arabayı aldığımız günden beri farları aşırı derecede az gösteriyor.8k Xenon taktık olmadı, üstüne farları değiştirdik, tekrar farları ayarlattık(Xenon'lada normal far ilede aynı düzeyde aydınlattı) ama yok akşam yolculuklarda çok tedirgin ediyor.Acaba sorunun bir çözümü varmı Mazda servisine mi göstermeliyim bu sorunu yoksa hiç ihtimal vermediğim şey farın normal halimi budur?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben kendi aracımdada benzeri durumla karşılaşmıştım ,far ampullerini osram nıght breaker ile değiştirdikten sonra farları ayarlattım sorun çözüldü.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benzeri birşey bende de var. o kadar can sıkıcı düzeyde değil ancak biraz aydınlık yolda farlarım kapalı mı acaba diye endişeye düşebiliyor insan :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

şöyle birşey yapabilirsin:

benim araça göre söleyim şu anda lastikler 195 - 60 -R14  yani jantlar 14inç yanaklar 117 mm.  lastiğin tam çapı 589mm  17 inç jant takarsam yanak ölçüsünü 60 yerine 40 a düşürürsem yanaklar 78mm e düşüyor ve lastiğin tam çapı yine 589 oluyor. yeni lasik boyutum 195-40-R17 olmuş oluyor. bu şekilde halledebilirsin diye düşünüyorum

şu anki lastik ebatlarını söylersen ona göre bi hesap yaparım abi :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

195/40/17 ebatlarında lastik için de lastik fabrikalarına press makinesi üreteceksin herhalde :D

yok yok üretiolar ama önceden sipariş veriyorsun 3 gün sonra alıyorsun :D

nerden biliosun deme :D :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benzeri birşey bende de var. o kadar can sıkıcı düzeyde değil ancak biraz aydınlık yolda farlarım kapalı mı acaba diye endişeye düşebiliyor insan :D

Ohoo ben o endişeyle gece gündüz yaşıyorum. :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 ay sonra ...

ben de xenon taktırmayı düşünüyordum kısalara. uzunlarda bi sorun yok...

ama kısa farlar ancak kendini aydınlatıyor gibi...

xenon konusunda tavsiye var mı ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ucuz markalar aydınlatmada sorunlu biliyorum.Önünü zor aydınlatıyor.Bence genel olarak insanlar hangi markayı kullanıyorsa ,onlardan kullanılması .Cenmax kendini kanıtlamış mesela

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

http://www.hepsiburada.com/z-tech-h4-xenon-kit-6000k/productDetails.aspx?categoryid=271585&productid=otelf7596

hepsiburadadan aldığım xenon kiti kendim uyguladım gayet memnunum 100 tl ye h4 farları olanlar için uygun kısalar xenon uzunlar halojen zaten uzunları sellektör amacıyla kullandığım için onun haricinde bir işime yaramıyor

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

en yakın servide git taktığın farları göster yeni farlarının kendileride ampulleride kalitesiz olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

17" Jant Lantis sürtme yapar mı davlumbaza ? bilen var mı...

benim arabamda 215 65 R17 var profilimde resimlerde görmektesiniz ve herhangi bir sürtme aşırı yük olmadıkça olmuyor

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...