Jump to content

Mazda 323 Direksiyon Sorunu

rehberss
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Yapacak bir şey yok Bülent... :) Durmak yok yola devam... Ben lafa değil icraata bakarım... :P

Veli abi kusura bakmayın..forumda yeni olmanın verdiği cehaletten dolayı bir alınganlıkta bulundum sanırım :(:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Veli abi kusura bakmayın..forumda yeni olmanın verdiği cehaletten dolayı bir alınganlıkta bulundum sanırım :(:)

Kusura bakacak bir şey yok, cehalet yok estağfurullah... Keyifli forumlar, sağlıcakla... ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dostum sen direksiyon yağını kontrol et sağında solunda direksiyon pompasında kaçak varmı kontrol et lastik havaları vs. Birde direksiyon yağını kimse değiştirmiyor yıllarca üzerine tamamlama yapılıyor komple değiştirmende fayda var.

Şöyle bir konumuz var elin yatkınsa tecrüben varsa uygulayabilirsin.

http://www.mazdaclubtr.com/32063/mazda-323-direksiyon-yagi-degisimi-en-basit-yontem/msg525138/#msg525138

Oğuzhan teşekkür ederim tavsiyen için, boş bir günümde deneyeceğim...Emeğine sağlık dostum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bide diğer husus da şu;

bu konu altında yazıyorum gerçi ama

motorun (şöför pozizyonunda sağ tarafındaki) kısmından motor sıcakken bir yere park ettikten sonra 1-2 damla kadar yağ damlatıyor ve sonra kesiyor,ben ilk başta hidrolik sistemden kaçırdığını düşündüm ama motor üst kapak contasının kenarlarından çok az bir parlaklık farkettim, çok hafif sızdırıyor sanırım..böyle bi durumda ne yapılmalı.yağ çubuğunu aralıklarla kontrol ediyorum farkedilebilir bir eksilme yok.ama yine de siz bilen arkadaşlara danışmak istedim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu damlatma direksiyon pompası sorunu ile bağlantılı olabilir, direksiyon kısmına giden borularda kaçırma olabilir... Aynı damlatma benim aracımda vardı, bulana kadar uğraştırmıştı, çözümü de ayrı bir sorun olmuştu neyse...

Damlayan yağın motor yağı mı, direksiyon yağı mı olduğunu tespit et gerisi gelir... ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bide diğer husus da şu;

motorun (şöför pozizyonunda sağ tarafındaki) kısmından motor sıcakken bir yere park ettikten sonra 1-2 damla kadar yağ damlatıyor ve sonra kesiyor,ben ilk başta hidrolik sistemden kaçırdığını düşündüm ama motor üst kapak contasının kenarlarından çok az bir parlaklık farkettim, çok hafif sızdırıyor sanırım..böyle bi durumda ne yapılmalı.yağ çubuğunu aralıklarla kontrol ediyorum farkedilebilir bir eksilme yok.ama yine de siz bilen arkadaşlara danışmak istedim

non stop devam kontrol et yeter. ben motorun hiçbir vidasına böle ufak seyler için ellemem ve elletmem. nasıl olsa birgün daha onemli bir arıza olur dıe beklerım o sırada ıkısını bır yaptırırım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bide diğer husus da şu;

Contanın ordaki sızıntı hafif ise yere dahi yetişmez altta kurur gider, ama bahsettiğiniz tarafta direksiyon pompası mevcut vede direksiyon ekipmanları, arkadaşların dediği gibi damlayan yağ kırmızı ince bir yağ ise direksiyon yağı olan ATF dir yoo sarı renkte kalın bir yağ ise motor yağıdır, iyice incelerseniz eminim alt kısımda tam olarak nereden damladığını bulabilirisiniz, şu an damlamaya hazır bir damlacık şeklinde bekliyodur.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu damlatma direksiyon pompası sorunu ile bağlantılı olabilir, direksiyon kısmına giden borularda kaçırma olabilir... Aynı damlatma benim aracımda vardı, bulana kadar uğraştırmıştı, çözümü de ayrı bir sorun olmuştu neyse...

Damlayan yağın motor yağı mı, direksiyon yağı mı olduğunu tespit et gerisi gelir... ;)

motor yağı arkadaşlar, hatta şöyle ki eğilip iyice bakmıştım, fotoğraflarını da çekicem şuan işyerindeyim evde otoparktayken detaylı resimler çekerim.yani esasında akıtan yağ miktarı sizce önemli mi, dediğim gibi yağ cubuğu max seviyeye yakın.ve 500km önce yağ değişimi yaptırdığımda olan seviyeyle aynı.yani 23 yaşında bir araba için sizce normal mi bu kadarlık bi damlatma.

ilginize teşekkür eder, iyi günler dilerim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Contanın ordaki sızıntı hafif ise yere dahi yetişmez altta kurur gider, ama bahsettiğiniz tarafta direksiyon pompası mevcut vede direksiyon ekipmanları, arkadaşların dediği gibi damlayan yağ kırmızı ince bir yağ ise direksiyon yağı olan ATF dir yoo sarı renkte kalın bir yağ ise motor yağıdır, iyice incelerseniz eminim alt kısımda tam olarak nereden damladığını bulabilirisiniz, şu an damlamaya hazır bir damlacık şeklinde bekliyodur.

benim aklıma alt karter kapağı contası da geliyor arkadaşlar fotoğrafları koyduktan sonra bi fikir verir sanırım az çok

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Damlatma motor yağı ise;

Sadece iki damla varsa hiç sorun değil, ama sadece iki damla ile kalmadığına eminim, yolda giderken bir yerlerden yağ atıyor olabilir... Bir iki damla yağ kaçırma ile yağ çubuğunda bu fark edilmez...

Benim direksiyon pompası yağ damlatıyordu ama 2-3 ayda bir eksilme oluyordu mesela.

Anlayan ustaya göster, yağı keçelerden atıyor olabilir, karter contasından atıyor olabilir, yağ filtresinin contasından atıyor olabilir... İhtimal çok, bu yüzden iyi bir usta bu sorunun kaynağı bulur ve çözer.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Damlatma motor yağı ise;

Sadece iki damla varsa hiç sorun değil, ama sadece iki damla ile kalmadığına eminim, yolda giderken bir yerlerden yağ atıyor olabilir... Bir iki damla yağ kaçırma ile yağ çubuğunda bu fark edilmez...

Benim direksiyon pompası yağ damlatıyordu ama 2-3 ayda bir eksilme oluyordu mesela.

Anlayan ustaya göster, yağı keçelerden atıyor olabilir, karter contasından atıyor olabilir, yağ filtresinin contasından atıyor olabilir... İhtimal çok, bu yüzden iyi bir usta bu sorunun kaynağı bulur ve çözer.

haklısın Veli abi, ihtimal çok, izmirde mazda dan iyi anlayan iyi bir usta varsa bilen arkadaşların önerisi doğrultusunda göstermeyi düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...