Jump to content

Kış Lastiği Önerisi

Hidoretti
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Ben 3 yıldır hem yaz hem kışlıklarda Nokian kullanıyorum ama şansıma doğru dürüst hiç kar görmedi lastikler. Yine de iyi ve sessiz lastikler olduğunu söyleyebilirim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Nokian al da kar yağdığında benim lastiklerle bir test yapalım  :D

Tamam MEG çıkamadığım yerleri sana söylerim sen çıkarsan gitti paracıklar :):):)

Burak Nokian almayı iyice düşünmeye başladım ama pek satılan site göremedim. Erzurum merkez de bulurum inşallah... Bulamazsam uygun Nokian Michelin alırım artık her yerde Zebil gibi Michelin var..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

MAzda 3 205 55 16

lastiklerinin hız-azami yük H mi yoksa T sınıfı mı??

Her kez diyor blirtilen sınıfın altını alma internette makaleler de diyor; belli oran ve hesaplamalara göre belirlenmiş.  H sınıfı ama ben 210 hiç yapmam t alayım 190 bile fazla demeyin diyorlar. sınıfı ne ise onu alın diyor her yer lastikçilerde

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Lastikciler tabii oyle der cunku yuksek sinif lastikler daha pahali :) Ben samimi oldugum lastikciden aldim tavsiyeyi kis lastiklerinde T, en fazla H kullan abi, hem daha komforlu hem de daha ucuz olur dedi :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim kışlık lastiklerde T (hız sembolü) olması lazım. Burak Abi' nin dediği gibi fiyatı daha uygun. Azami yük 82-86 v.b rakamlardır,onda orjinalinden şaşma. (205-55-16 -82 H)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ok teşekkür

H alayım bari Nokian alayım diyordum ama bulamadım buralarda ve taksitli olarak internette. Micheline alpine A4 alacam galiba bakalım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Nokian satan 1 tane yer var zaten ama şuan cadde ismi aklıma gelmiyor.Aklıma geldiğinde söylerim. Diğer lastikçilere sorma sakın nasıl bir markadır diye yerden yere vururlar :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Nokian satan 1 tane yer var zaten ama şuan cadde ismi aklıma gelmiyor.Aklıma geldiğinde söylerim. Diğer lastikçilere sorma sakın nasıl bir markadır diye yerden yere vururlar :D

Haklısın zaten sormam. Adamlar elinde olmayan aynı markanın modeline bile çamur atıyorlar. :)

Migros üst kısmındaki sanayiye giden cadde  veya Gez mah. den Bankalar caddesine çııkan ara caddede olabilir mi çünkü bütün lastikçiler oralarda gibime geliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Haklısın zaten sormam. Adamlar elinde olmayan aynı markanın modeline bile çamur atıyorlar. :)

Migros üst kısmındaki sanayiye giden cadde  veya Gez mah. den Bankalar caddesine çııkan ara caddede olabilir mi çünkü bütün lastikçiler oralarda gibime geliyor.

Orada zaten :) Sol taraf da bir yerdeydi, sipariş üzerine getiriyordu. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kış lastiğini illere göre değerlendirmek lazım.mesela istanbulda kış şartlarında kullanılan lastik,erzurumdaki kış'a uyum sağlarmı?konu ankaradan açılmış oranın zeminine göre lastik önermek lazım.bu arada petlas lastiği unutmayın.hem bütçeye uygun hemde istanbul yollarında gayet iyi.10 senedir belediyede çalıştım.arabalarda her kış petlas kullanıldı ve şöförler çok memnundu.tatlı rampalarda çok rahat kalkış yapılıyodu.bahsettiğim 3-5 araç değil 50'nin üzerinde :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Petlası bir arkadaş bugün de önerdi ama şahsen Erzurum kışı için risk alamadım. İstanbul için kar+ıslak zemin liasitkleri yeterli olur kanısındayım. Buralar için Buz+kar modellerine bakılması gerek gibi. Nokian sordum 230 tanesi ve buralarda yok internette de havale ile ve  güvenemedim sonuçta bir muhatab yok

Velhasılı gittim Michelin alpine A4 aldım bugün. Taktırdım araba fısır fısır oldu hemen anlaşıldı. Şimdilik memnunuz kış şartları hele gelsin bakacaz :) Yeni deseni de Mazda 3 e uydu hani çekik konsept

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra ...

Bugün Pamıka Gud yiırın grip plus kış lastiğini taktırdım.

Turanzalardan ve lassa snovveyslerden daha güzel olduğunu söyleyebilirim. Tam cevabım kar ve buzda olacak tabii.

Yakıt birazcık arttı ama yalıtımı daha iyi geldi bana. Daha sessiz orijinal lastiğindan.

Yazın turanzaları takmadan godyiırın yazlığını mı alsam acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ug7 plus bu sene en iyi kış lastiği seçildi. Ben geçen sene lassa snoways aldım fakat yol sesi çok fazla. Lassa tavsiye etmem bildiğiniz uğultu var. Geçen hafta değiştirdim ve orjinal toyolardan sonra kamyon gibi oldu :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben m3 ümü yazın aldım kışın karda dsc nin ne kadar faydası var. Deneme şansı olan var mı? Bir arkadaş çok faydalı olduğunu kış lastiği veya zincir ihtiyacı duymayacağını söyledi. Bana abartı geldi, siz ne diyorsunuz?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...