Jump to content

Benzinde Tekleme (90-94)

özer 323
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

arkadaşlar 93 323 sedan benzine aldığım zaman araç bir müddet sonra tekliyo ve gaza sonuna kadar basmama rağmen gaz yemiyo stop edecek gibi çalışıyo ayağımı gazdan hafif kaldırdığım zaman stop ediyo birdahada benzinde çalışmıyo araçta lpg de var daha öncede yolda stop etmesinden dolayı distribütör kapağını değişmiştim 2-3 ay sorun yaşamadım acaba sorun yine distribütör kapağındamı yoksa benzin filtre ve otomatiğindenmi kaynaklanıyo bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aynı problemi yaşıyorum,araba Ademde, distribütör komple değişti,hava akışmetre sende varmı bilmem o da değişti,lpg şimdilik iptal araba düzelmiş.Senin sorunun benzin pompasıda olabilir selamlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

arkadaşlar bu konu hakkında distürübütörü temizlettim bujileri yeniledim ama hala sorun devam etmekte özellikle sabahları soğukken yapıyo araç benzinde titreyerek çalışıyo gaz yemiyo bir müddet gittikten sonrada stop ediyo tekrar bastığımda çalışıyo ama stop edecek gibi 5 dk böyle çalışıyo ondan sonra gaz yiyo lpg ye aldığımda böyle bi sorun olmuyo böyle bi sorun başına gelen arkadaş varsa lütfen yardımcı olsun

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Lpg de sorun yoksa sorun ateşleme değildir,benzin akımında sıkıntı vardır diye düşünüyorum benzin filtresi,benzin pompası gibi bişey çıkabilir..kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benzer sorun bende de vardı ama lpg den kaynaklanıyordu yaklaşık 1 aydır bu sorunu yaşıyordum sabahları araba gaz yemiyor ya da stop ediyordu araba ısınınca bişey kalmıyordu dün sabah ustaya giderken yolda kaldı bende mahsus arabayı çalıştırmadım çünkü motor ısınınca sorun kalmıyordu usta geldi lpg beyni donmuş dedi meğer radyatör delinmiş suyu bitmiş ama ilave su kabının ucu tıkandığı için radyatörde su yok  ama var görünüyordu.tabi su ( antifiriz ) olmayınca lpg beynine gelen gaz motor  ısınana kadar tekleyerek ya da gaz yememe problemi ile çalışıyordu usta radyatöre su doldurdu ve baktıkki araç sorunsuz çalışıyor tabi bu esnada radyatörün büyük bir kısmı çürüdüğü için orjinaliyle değiştirmek zorunda kaldım sanırım sorun çözüldü...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

şimdiye kadar öyle bi sorun yaşamadım ama tahminen benzin pompasındadır diye düşünüyorum 1.6 323hb karbüratörlü araç aynı motoru kullanıyoruz, 9yıl boyunca hiç böyle bi sorunla karşılasmadık

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşlar benzin pompası enjeksiyonlu arabalarda var yanlışmı biliyorum acaba benim araç karbirötörlü yanlışım varsa düzeltin problem karbirötörde diye tahmin ediyorum forumda araştırdığım kadarıyla

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşlar benzin pompası enjeksiyonlu arabalarda var yanlışmı biliyorum acaba benim araç karbirötörlü yanlışım varsa düzeltin problem karbirötörde diye tahmin ediyorum forumda araştırdığım kadarıyla

valla abi benzin pompası konusunda net bilgim yok bende terimler hakkında bilgili değilim ama aracın motoruna benzini götüren sistemde bi arıza olabilir demek istedim :D kusura bakmayın yanlış yönlendirdiysem
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...