Jump to content

Mazda3 Dizel versiyonu Türkiye'de

okkko
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

hayırlı olsun gonul mazda nın tum modellerını TR de gormek ıstıyor...fıyat konusuna gelınce

araclardan alınan otv ve kdv oranları dusmadıkce bu yuksek fıyatlardan her zaman sıkayet edecegız....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 68
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Burak

4

• Gökhan

10

• M.E.G

6

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

47 bin mi? Hem de başlangıç  :eek:  Getirmesinler boşuna  :D  İkinci el temiz 3.20 D alırım :D

Onun yerine Osman Baydemir konuşsun bence bu fiyatlar hakkında :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda3 1.6 MZ-CD dizel motora kavuştu

2009 yılı Haziran ayında lansmanı yapılan Yeni Mazda3'de uzun zamandır beklenen 1.6L hacmindeki dizel motor, ürün gamına eklendi.

1560cc hacmindeki 1.6L dizel motor, 4000 d/d'de 109 BG'lik bir maksimum güç ve 1750 d/d'de 240 Nm'lik maksimum tork üretiyor. 5 ileri manuel vites ile birlikte Mazda3'ün üstün performansını yansıtan 1.6L dizel motor, şimdilik sadece sedan gövde tipinde mevcut ve iki ayrı donanım seçeneği ile sunuluyor.

Mazda3'ün yeni 1.6L MZ-CD motorunun teknik özelliklerini ve donanım seçeneklerinin ayrıntıları hakkında bilgi almak için lütfen tıklayınız.

**Kaynak: mazda-tr

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

böyle bir zamanlama yok dünya üzerinde. Biz aldık dizel geldi :(  ama donanım olarak fazla eksikleri mevcut. mazda-tr den baktığım kadarıyla... Fiyat bu yüzden bana pek makul gözükmedi. Eğer impressive olsaydı cuk oturabilirdi fiyat ve alırken düşünmezdim bile..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

o duyguyu yaşamak lazım :P

aynen,eğer aklımdaki evi alabilirsem bana dizel farz olacak sadece ev-iş,iş ev 60 küsür km olacak eh bide gün içinde yaptığım km yi eklersek ölme eşeğim ölme beni dağlarda koyma olacak durum :D :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

VW grubu gibi traktör sesi çıkarıyorsa o kadar para veripte alınmaz  :D :D

hyundai ye binmeye devam ederim traktör gibi sesliyse artan parayıda yerim çatır çatır :D :D :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu arada o kadar laf ettim ancak Ford Focus dizel ile karşılaştırınca fiyat çok da abartılı değilmiş. Titanium donanımı, titanium x paketi (sunroof vs.) ve esp ekleyince Focus 50bin liraya geliyor.

Tabi donanımsal artıları yok değil Focus'un.

Ancak Mazda 3 benzinli dynamic ile karşılaştırınca 10,500liralık fark sadece dizel motor ve 4yerine 6 hopörlörden ibaret...

Focus'ta dizel benzinli farkı 3-4bin lira civarında..

Bir de dizel dynamic Mazda3'te impressive'e göre ne eksik diye baktım;

- Arka Araç İzleme Sistemi (RVM)

- Isıtmalı ön cam

- Ön far yıkaması

- Park sensörü, arka

- Elektrikli açılır tavan

- Hız Kontrol Sistemi, direksiyon kumandalı

- Isıtmalı ön koltuklar

- Lastik basıncı izleme sistemi (TPMS)

Oldukça önemli özellikler olduğu kanısındayım..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir dizel bekleyeni olarak nihayet diyorum. Ancak fiyat konusunda çok abartı olmadığını söylesem yanlış mı olur acaba? Akranlarına bakınca hiç te şişirme gelmedi bana.

İnşallah yarım kalmaz da devamı gelir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

Bir dizel bekleyeni olarak nihayet diyorum. Ancak fiyat konusunda çok abartı olmadığını söylesem yanlış mı olur acaba? Akranlarına bakınca hiç te şişirme gelmedi bana.

İnşallah yarım kalmaz da devamı gelir.

en azından megane2 kadar sessiz olmasını dilemekteyim  :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Focus gibiyse bilemem...

Ancak, fluence ve focustan çok fiyat farkı olmadığını görüyorum.

Donanımda kaçırdığım ayrıntı varsa fikrim değişir tabii.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

Focus gibiyse bilemem...

Ancak, fluence ve focustan çok fiyat farkı olmadığını görüyorum.

Donanımda kaçırdığım ayrıntı varsa fikrim değişir tabii.

focus dizel nasıl traktör gibimi
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

Focus dizel ilk çalıştığında 1-2 dakika traktör vari ses çıkarıyor :D Isındıktan sonra oldukça sessiz ve performansı çok iyi.

soğukken bizimkilerde sesli canım :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...