Jump to content

VW Öve Öve Bitiremiyorlar...

mozhan79
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Adamlar övgüyü hak ediyor ama yaptıkları araba ile değil yaptıkları reklamlarla.

Reklam konusunda kesenin ağzını daima açık tutan bir markadır, karşılığını da alıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Reklam konusunda çok bonkör bir markadır evet. Ayrıca daha farklı satış sistemleri var; Vw'de satış sorumlusu bir arkadaşım, eğitimlerde rakip modellerin eksikliklerini dahi öğrettiklerini söylemişti. Kör nokta uyarı sistemi Mazda 3' de var deyince çok şaşırmıştı; VW niye bu donanımı Mazda'ya satsın mış ki? Kız bütün müşterilere VW bunları bunları icat etti, sadece bizde var diye anlatıp duruyor hala...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

vw çok güzel satış yapıyor türkiyede. nesine aşık halkımız anlamadım ama o kadar para verilmez bence... neyse...

Bu tür şeylerde "neden?" diye sorgulama yaparsak herkes kendi nedenlerini ortaya koyar ve saygı duymaktan başka bir şey diyemeyiz...

Satış rakamları bir şey ifade etmiyorsa zaten denilecek bir şey yok... Şu da bir gerçek en çok satan en iyi anlamanı gelmiyor... Adamların pazarlaması, reklamı ve satışları herşeyi açıklamaya bence yetiyor...

VW kullanıcısına biz Mazda'yı anlatamıyorsak, çok fazla yorum yapmanın da anlamı kalmıyor gibi...

Herkesin sahip olabildiği, en iyidir...

;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

VW arabaları güzel hatta mükemmel. Parada sıkıntın yoksa reklam, popülerlik ve marka için bir tane de VW alayım dersin.

Bekar olsam, ve Hachback alacak olsam Mazda 3 yerine golf alırdım galiba.

Ama hayatının bu kısmına kadar olan süreçte araba parası biriktirdin ve aldığın araba hayatının bundan sonraki bayağı bir kısmını kapsayacaksa inciğini cıncığını düşünmen gerekiyor .

Bu sebepten golfün alt donanım parasına Mazda 3 full spor görünümlü (Spor ruhlu asi sedan passat cc sloganı) aile arabası alıyorsun. Bu yüzden araba alırken seçeneklerden çıkardım.

Golf= popülerlik, sağlam kasa (tok kapı sesi, kapı sesinden haz alanlar için), üstün alman mühendisliği, güvenilirlik, mükemmel motor ve DSG şanzuman, reklam tatmini, herkeste var iyi araba ki herkes alıyor hissi.

Mazda 3= Teknolojik aletler düğme, janjanlı ışıklı görünüm +Japon teknolojisi + Herşey+ Hepsi + Ne varsa ondan da koy açık büfesi.

Ailede Passta ve Golf olan bir aile dostum arabama ilk binince güzel buldu kör nokta takip sistemi ötünce bu ne dedi bende anlattım, böyle bir sitem mi var arabalarda dedi ve hayran kaldı.

VW teknolojisi çok üst modelleri hariç orta ve alt modellerinde vasat ama sağlamlık ve güvenlik hepsinde tam takır çıkarımında bulunduk.

VW nin sevilmesi reklam sayesinde. Zaten dünyeda en beğenilen reklamlar arasında VW nin reklamları hep yer alıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben satış rakamına filan bakmıyorum. aldım kullandım ve bir daha bana hiçbir kuvvet o aracı aldıramaz. çok güzel reklam yapıyorlar, halkımıza da bi güzel satıyorlar. sonra sor ve dinle insanlardan problemlerini. VW gibi bir marka NOXsensörü ve DSG şanzuman problemini çözemedi. KRONİK SORUN olmuş adı da. bu marka mersove bmw audi gibi markalara kafa tutan veya tutmaya çalışan bir marka. bu kadar basit bir konu KRONİK SORUN olur mu ya. şanzuman KRONİK SORUNLU olur mu? DSG de sorun yaşamayan çok az demeyeyim de ciddi bir oranda sorun yaşayan kullanıcı var. artık çuvalla para vermiş olmanın gururuyla sesini çıkarmadan memnunum diyor insanlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Doğrudur, almayı düşünürken araştırdığımda DSG için olumsuz şeylerde duydum. Ama sürüş keyfi güzeldi denediklerimde hakkını yemeyeyim dedim. Yüksek hızlarda ekonomiklik ve motorun az gürültü yapmasını sağlıyor ve otomatiklere göre spor kullanabiliyorsunuz. Tabi  potansiyel problemleri kullanıcının  içini ne kadar ferah tutabilir onu alınca ve parayı bayılınca ancak anlar insan :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Selam bir aylık mazda kullanıcısı olarak vw hakkındaki düşüncelerim.

1. vw 2001 2,5 tdi transporter sıfır aldım.55.000 km de sattım.Sorun yaşamadım.

2.vw 2004 1.9 tdi transporter 18.000 km de aldım. 34.0000 km de sattım sorun yaşamadım.

3. vw 2008 1.9 105 tdi caddy 24.000 km de aldım .şu an 62.000 kmde yaklaşık 3 senedir bende,sadece sağ akis değişti 150 tl.serveise gitmiyorum.bakımlarını kendim yaptırıyorum.En büyük sorunlarının turboları olduğunu duyuyorum.Bundan sonraki tercihim.Mercedes viano ambiante olacak inşallah bilgi olsun diye paylaştım. saygılar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest serhat1299

Vallahi bende anlamış değilim bu volkswagen hastalığını.adamlarıniki  olumlu tarafı var;biri  konfor,diğeri servis .bunun haricinde bence şişirilmiş bir marka.otomatikleri sorunlu ben yaşadım çünkü.passat 1.8 98 model otomatik vardı bende konfor mükemmel ama sorunlu.Türk milletini kandırıyorlar.orta sınıfın hava atacağı bir marka görünümü vermişler...konforunda bir bedeli oluyor arka planda.bunlarıda hesap etmek gerek.adamlar kendilerini ağırdan pazarlıyorlar.gidiyorsun bir bayiye araba balıyorsun en az 3 beklem süresi veriyorlar ,sanki yok satıyor.bu izlenimi verip satış arttırıyorlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Selam vw hakkında yazılanların çoğu doğru.

Arkadaşın turbosu patladı.Arabası garanti kapsamındaydı.

Turboyu garanti ye sokmadılar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şimdi burda filo satışları da etkili, sitede kimin altında Jetta görsem kiralama şirketi adı var plakada, Peugeot 508 ve volvo s40 larda aynı, şimdi iş çevresinin altında bu arabalar olunca halk da peşlerinden gidiyor, takım elbiseli havalı tipler bu araçlara biniyor , imaj meselesi biraz yani...

Örneğin bazı yabancı firmalarda vatandaşın  şirket adına belirli bir limitde istediği arabayı seçme hakkı var, Mazda al diyoruz bakıyorlar şirketleri onaylamıyor bu markayı, yani şirket aracı yapamıyorsun Mazdaları, adam daha pahalı olan çift kapı Auidi  A5 i bile altına çekebiliyor  şirketi onaylıyor bunu...

Umarım yeni tasarımlarla Mazda larda artık girer bu seçkin kategoriye...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İlk defa mazda fatmagül ün şucu ne dizisiz de dikkatimi çekti.O avukatın kullandığı arabalayı görünce bu araba nasıl bir araba?markası ne diye? düşündüm. Yani anlayacağınız Mazda da reklam çok eksik.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 10 ay sonra ...

Her aracın artısını eksisini kullananlara sormak gerekiyor, 2011 model jetta vardı ve 120 binde motor ve şanzıman bitme noktasındaydı...

Şimdi 2013 model sıfır comfortline donanımını verdiler hız sabitleyiciyi donanımdan çıkartmışlar, o kadar para ver ve sıfır araba al sunroof ve hız sabitleyici gibi can alıcı donanımlar olmasın, bana mantıklı gelmiyor açıkcası...

Ayrıca; sıfır araçta bile düşük devirlerde muazzam sekman şakırtısı geliyor, şahsen böyle bir araca para vermeyi göze alamam, ne kadar çok satarsa satsın, ne kadar çok övgü alırsa alsın...

8:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sitelerine baktım 70.700 tl ye satışta , Yılın Arabası 2013 (Car of the Year 2013), 0-100 8.4 sn,  140 hp , 250 nm tork, 1290 kg  ortalama tüketim 5,1 lt CO salınımı 110 gr/km... Ayrıca çok konforlu ve sessiz diyorlar...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Geçen yıl yaptığımız mini İstanbul toplantısında Mustafa abi (mtutun) detayları ile dsg şanzımanı anlatmıştı, tabi o zamanlar bu tecrübeleri görmediğim için ne demek istediğini tam kavrayamamıştım... :P

Hem dizel hem dsg olup ve bu donanıma sahip aracın sorunlarını yakından gördüğümde Mustafa abinin bahsetmiş olduğu her şeyi şak diye anlamıştım ve bir kez daha üstadı taktir etmiştim kendimce...

Benim anladığım kadarıyla dsg şanzıman ile motor tam uyum sağlayamadığı için alt devirlerde motor toparlama yapamadığı için sekman şakırtısı duyuluyor bu durum uzun vadede hem motora ve hem dsg şanzımana zarar veriyor... Bilmediğim şey ise benzinli motorlu dsg şanzımanlı vw'lerin de aynı problem ile tüketiciye sunulup sunulmadığı ??

Herkeslere sorunsuz ve kazasız günler...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Küçük bi not düşeyim dedim; DSG şanzıman alınan verilere göre yakında patlayacak gibi geliyor...

:P

Bir yıl öncesinde de tarihe böyle bir not düşmüşüm zaten...

8)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Geçen yıl yaptığımız mini İstanbul toplantısında Mustafa abi (mtutun) detayları ile dsg şanzımanı anlatmıştı, tabi o zamanlar bu tecrübeleri görmediğim için ne demek istediğini tam kavrayamamıştım... :P

Hem dizel hem dsg olup ve bu donanıma sahip aracın sorunlarını yakından gördüğümde Mustafa abinin bahsetmiş olduğu her şeyi şak diye anlamıştım ve bir kez daha üstadı taktir etmiştim kendimce...

Benim anladığım kadarıyla dsg şanzıman ile motor tam uyum sağlayamadığı için alt devirlerde motor toparlama yapamadığı için sekman şakırtısı duyuluyor bu durum uzun vadede hem motora ve hem dsg şanzımana zarar veriyor... Bilmediğim şey ise benzinli motorlu dsg şanzımanlı vw'lerin de aynı problem ile tüketiciye sunulup sunulmadığı ??

Herkeslere sorunsuz ve kazasız günler...

Adamlar 2012 de çözmüş kavrama sıkıntısını millet biniyor artık sorunsuz diyorlar

http://forum.donanimhaber.com/m_57167186/tm.htm

Şimdi topu Mustafa Abi ye atmayın :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...