Jump to content

Mazda 626 LPG Sarfiyatı

Gökhan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

92,93,94 kasa 626 kullanan arkadaşlar acaba güncel lpg fiyatlarıyla araçlarınızın yakıt durumu nasıl acaba ? Şehir içi / şehir dışı olarak bilgi verebilecek varmıdır ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

93 otomatik, ş.içi-dışı yarı yarıya karma kullanım. 34 lt gaz ile 310-330 km arası değişiyor. Memnunum, önceki 1.3 colt tiptronik  benzinli aracımdan az yakıyo.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

1990 model mazda 626 aracım şehir dışı 10ltden az yakarken. şehir dışı 20 ltden fazla yatmakta acil önerilerinizi bekliyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1990 model mazda 626 aracım şehir dışı 10ltden az yakarken. şehir dışı 20 ltden fazla yatmakta acil önerilerinizi bekliyorum

Sanırım şehir içi 20 lt den fazla demek istediniz ben ayni aracın otomatik vitesiyle hergun toplam 30 km işe gidiş gelişte 11-12 litre yakıyorum.lpg regulatoru mikser ateşleme baski balata subap avans ayarı lastik ebatlari havasi gibi etkenleri gözden geçirmek lazım araç hakkinda kullaniminiz hakkinda biraz bilgi verir misiniz ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sanırım şehir içi 20 lt den fazla demek istediniz ben ayni aracın otomatik vitesiyle hergun toplam 30 km işe gidiş gelişte 11-12 litre yakıyorum.lpg regulatoru mikser ateşleme baski balata subap avans ayarı lastik ebatlari havasi gibi etkenleri gözden geçirmek lazım araç hakkinda kullaniminiz hakkinda biraz bilgi verir misiniz ?

evet şehir içi yazmak istemiştim. aracım düz vites. bakımsız bir araçtı uygun fiyata arkadaşımdan aldım alır almaz alt takımına komple girdik. sonrasında lpg beynini değiştirdim. aldesa marka lpg sistemi var. yokuş yukarı iyi çıkamaması beni şaşırttı. bu yüzden motorada bakım yaptırdım. tamirci çok fazla bişey yapamıyacağını belirtti. motorun durumunun iyi olduğunu sadece avans ayarının bozuk olduğunu söyledi. avans ayarını yaptık. fakat önce arabada iki kelebek var birisi tıkalı ondan yokuş yukarı iyi çıkmıyor ona bakıcaz dedi. daha sonra araba tek kelebekliymiş dedi. doğrusu nedir hala bilmiyorum. kütayha malum yüksek bi bölge yolculuklarda ister istemez rampa yukarı yerler denk geliryor. eskisine nazaran daha iyi gitsede uzun yokuşlarda max 70 80 km hızla gidiyorum. şehir içi fazla yakmasının bununla bir bağlantısı olabilir mi. lazstkler ise 14 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Karbüratörumuz çift boğazlı 2.büyük boğaz vakumla çalışıyor sürekli lpg kullanimindan dolayı çalışmıyor olabilir.Öncelikle bir müddet benzinde kullanin biraz da devirli şekilde bir ihtimal düzelir düzelmese iyi bir karbüratörcü bulup temizletip ayarlattirir ardından sicak 30 30 subap ayari buji araliklarini da 0.6-0.7 e düşürürseniz o rampalarda vites büyütebilirsiniz

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Karbüratörumuz çift boğazlı 2.büyük boğaz vakumla çalışıyor sürekli lpg kullanimindan dolayı çalışmıyor olabilir.Öncelikle bir müddet benzinde kullanin biraz da devirli şekilde bir ihtimal düzelir düzelmese iyi bir karbüratörcü bulup temizletip ayarlattirir ardından sicak 30 30 subap ayari buji araliklarini da 0.6-0.7 e düşürürseniz o rampalarda vites büyütebilirsiniz

muhtemelen bu sebepten dolayı benim arabanın verimsiz çalışması arabamı pazartesi günü komple boyaya veriyorum ardından bu söylediklerinizi deniycem teşekkür ederim. karbüratör temizliği masraflı bir işmidir direk çözüm olarak benzinde kullanmak yerine karbüratör temizliğine versem kesin sonuç alırmıyım sizce

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Karbüratör temizliği 100 tl oluyor genelde ayrica hayirli olsun yeni kaporta boya işleminiz siz yinede arada benzinle kullanin motor ve diğer kısımlar temizlensin kendine gelsin.karbüratörcuye bantsiz güzel bir benzin-gaz ayari da yaptırınca sorunlarin hepsinden kurtulursunuz

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Karbüratör temizliği 100 tl oluyor genelde ayrica hayirli olsun yeni kaporta boya işleminiz siz yinede arada benzinle kullanin motor ve diğer kısımlar temizlensin kendine gelsin.karbüratörcuye bantsiz güzel bir benzin-gaz ayari da yaptırınca sorunlarin hepsinden kurtulursunuz

dediğiniz gibi aracımı benzinde kullanmaya başladım fakat araba duracağım stop ediyor. ayağım gazdayken sorun yok ama çekince devir saati anında 0 ı görüyor yolda giderken de aynı şey oluyor debriyaja basınca bunun nedeni ne olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Karbüratörün ayarsizligindan bu testinizden sonra rahatlikla temizletirebilirsiniz , büyük ihtimal mikser küçük veya hava giriş yerleri bantla kapatıldığından böyle yapıyor

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Karbüratörün ayarsizligindan bu testinizden sonra rahatlikla temizletirebilirsiniz , büyük ihtimal mikser küçük veya hava giriş yerleri bantla kapatıldığından böyle yapıyor

teşekkür ederim kaporta boya işlemi 1 aya yakın sürecek bittiğin temizliği de yaptırıcam. güzel şeyler olcak :)) bu arada helezon ve amor tisörleride değiştirmek istiyorum internetten veya herhangi yer var mı sipriş velebileceğim bildiğiniz

ayberk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...

Arkadaşlar Merhaba,

20 gündür 97 model 626 ya biniyorum. toplamda 180 tllik benzin ve lpg aldım. 450 km yaptım. 40 kuruşa denk geliyor. sizce normal mi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hiç normal değil lpg 2 lira benzin 4.3 lira ...

zaten benzinde binseniz sadece 10 litre yaksa 43 kuruş eder.

tabi araç benzinde 10 litreden çok yakıyorsa bilemiyorum :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 dakika önce, muscüneyt :

ARKADAŞLAR MERHABA,

20 gündür 97 model 626 ya biniyorum. toplamda 180 tllik benzin ve lpg aldım. 450 km yaptım. 40 kuruşa denk geliyor. sizce normal mi?

konunuzu halihazırda mevcut genel konumuzla birleştirdim. buradan devam edelim.

bence yakıt tüketiminiz epeyce yüksek.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 dakika önce, muscüneyt :

Arkadaşlar Merhaba,

Bana çok yüksek geldi bu veriler. Tabi kullanım güzergahı ve kullanım şeklide önemli ama. Bir dizel kullanıcısı olarak o paraya karmada minimum 800-900 km'yi rahat rahat yaparım. Yani ya sizin hesaplamada, ya aracınızda yada kullanım tarzınızdan kaynaklı bir durum olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben 91 model 2.0 aracımla seydişehire gittim geldim,260 km yol yaptım 50 tl ile..o da yaklasık 19 kuruşa tekabul ediyor..Bence aracınızotomatik vites değil ise ve aracı yüksek devirde kullanmıyorsanız fazla yakıyor cüneyt bey.

19 saat önce, muscüneyt :

Arkadaşlar Merhaba,

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

kütahya uşak çevresinde bilginiz sağlam mazda ustası var mı? yakıt sarfiyatının önüne geçemedim. şehir dışı 20krş şehir içi 50krşun üstünde.. bunun önüne geçemezsem arabamı satmak zorunda kalıcam.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...