Jump to content

LPG Ama Nerede Taktırmalı?

manovar
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar Mazda3 2010 1.6 touring araba aldım. Tüp taktırmayı düşünüyorum BRC.. Bu civarlarda olan arkadaşlar hangi şehirde neresi güvenilirdir nereye taktırmalıyım ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hemşehrim, ben 626 ma Bursada BRC taktırmıştım. Hemde iyi ustalar.

Bursa Netoto Otogaz Küçük san. sit. 5. Blok No:7 0 224 441 79 04 0 224 443 07 15

MESUT İPEKÇİ

Hiç sorun yaşamamıştım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 ay sonra ...

Arkadaşlar Mazda3 2010 1.6 touring araba aldım. Tüp taktırmayı düşünüyorum BRC.. Bu civarlarda olan arkadaşlar hangi şehirde neresi güvenilirdir nereye taktırmalıyım ?

Hocam bende Bursa'dayım ve lpg taktırmayı düşünüyorum.Daha önce Lpg'li  Ford focus vardı,beni tiksindirdiler sanayiden,bundan dolayı Lpg markasından ziyade işinin ehli helal süt emmiş bir usta arıyorum.Siz ne yaptınız,lpg takıldımı aracınıza,memnunmusunuz?

Bu arada lpg montajı yaptırıp hem sistemden hem ustasından memnun olan arkadaşların tavsiyesi olursa,hangi şehir olursa olsun oraya gidip montaj yaptırıcam.Daha önceki aracımda lpg ile yaşadığım maceralar beni öyle ittiki Bursa sanayisinden,ruhsal daralma geçiriyorum.Varsın Ankara'da,İstanbulda olsun ama usta olsun,esnaf olsun

Not:Mesajımda belirttiğim sanayi sitemkarlığım benim karşılaştığım usta kılıklı para emiciler içindir,lütfen yanlış anlaşılmasın

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende 4 ay önce taktırdım lpgyi.Bir onceki aracım civic ti ve lpgde birçok kez sorun yaşamıştım bu sebeplede yaptırmadan once çok araştırmıştım.Kadosan oto sanayiide üçel oto da landi renzo dönüşümü yaptırdım ve gayet de memnunum.Ne bir tekleme ne arıza lambası,ne fazla tüketim hiçbir sorunla karşılaşmadım.Benim için önemli olan daha önce mazda 3 e lpg uygulaması yapmış olmalarıydı ve gerçektende karşılığını aldım.Hem çok ilgililer hemde işlerini iyi biliyorlar.Benim tavsiyem istanbula gelebilme imkanınız varsa üçel otoya bir uğramanızdır.Saygılar..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Arkadaşlar,Bursa'da oturuyorum.2010 Mazda 3 sahibiyim,artık tüplü ve mutlu olmak istiyorum.:)Daha önceki aracımda lpg ile yaşadığım sıkıntılar ve kime gittiysem şansıma yanlış adamlara denk geldiğim için olsa gerek Bursa'da montaj yaptırmak istemiyorum.Gerek bu sitede,gerek birkaç farklı sitede tavsiye edilen Ankara Mocan Otogaz'da montaj yaptırmak istiyorum,fakat montajdan sonra ayar vs gibi işlemler ne sıklıkla yapılır bilmediğim için Ankara-Bursa yolunu çok aşındırırmıyım acaba?Bu konuda bilgisi olan arkadaşların tavsiyesine ihtiyacım var

Saygılar

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

Ne olursa olsun yakınınızda ki bir servisten hizmet almaya çalışın derim. İlk takıldığında ayar vs gerekli olabiliyor çünkü...

+1

Bursa için iyi referansları olan firmalar vardı site içinde. Onlardan birisine gitmeniz ileride sizin yararınıza olur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tavsiyelerinize rağmen ısrarımı affedin lütfen,dediğim gibi önceki yaşadığım sıkıntılardan sonra fazla takılıyorum ayrıntılara.Diyelimki Ankara'da montaj yapıldı,ilk ayar vs yapıldı.Bayramda memlekete gittik,yaklaşık 1000 km civarı yoldan sonra dönüşte "hadi Ankara'ya uğrayıp yeğeni bir ziyaret edelim" dedik.Gelmişken montaj yapılan yere uğrayalım bir ayar falan gerekiyorsa tekrar yapılsın deyip gerekli işlemler yapıldıktan sonra Bursa'ya döndük.Bundan sonra yeğeni tekrar ziyarete gitmemiz ne kadar zaman sonra olur o kısmını merak ediyorum:))) Eğer ziyaret süreleri kısalırsa tavsiyenize uyup Bursa'da yer aramaya başlıyıcam.Ama montaj sonrası yaklaşık 1000 km sonra uğrayıp gerekiyorsa ayar yaptırmak,kısa bir süre sonrasında gerekirse bir daha gitmek yeterli olur ve sonra yılda bir sadece periyodik bakımlar için gitmem  gerekirse buna razıyım.Çünkü önceki aracımda yaşadıklarımdan sonra,küçük sanayiye girmek için psikolojik yardım almam gerekli sanırım,ve lpg tesisatının ilk montajının doğru yapılması daha önemli denildiği için özellikle Mazda 3'e lpg montajı konusunda ehil kişilere gitmek istiyorum.Hani montaj Anakara'da olur,gerekirse diğer ayarlar vs Bursa'da tavsiye edilen herhangi bir yerde yapılsa da olur mu acaba?

Saygılar

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest edarguner

Tavsiyelerinize rağmen ısrarımı affedin lütfen,dediğim gibi önceki yaşadığım sıkıntılardan sonra fazla takılıyorum ayrıntılara.Diyelimki Ankara'da montaj yapıldı,ilk ayar vs yapıldı.Bayramda memlekete gittik,yaklaşık 1000 km civarı yoldan sonra dönüşte "hadi Ankara'ya uğrayıp yeğeni bir ziyaret edelim" dedik.Gelmişken montaj yapılan yere uğrayalım bir ayar falan gerekiyorsa tekrar yapılsın deyip gerekli işlemler yapıldıktan sonra Bursa'ya döndük.Bundan sonra yeğeni tekrar ziyarete gitmemiz ne kadar zaman sonra olur o kısmını merak ediyorum:))) Eğer ziyaret süreleri kısalırsa tavsiyenize uyup Bursa'da yer aramaya başlıyıcam.Ama montaj sonrası yaklaşık 1000 km sonra uğrayıp gerekiyorsa ayar yaptırmak,kısa bir süre sonrasında gerekirse bir daha gitmek yeterli olur ve sonra yılda bir sadece periyodik bakımlar için gitmem  gerekirse buna razıyım.Çünkü önceki aracımda yaşadıklarımdan sonra,küçük sanayiye girmek için psikolojik yardım almam gerekli sanırım,ve lpg tesisatının ilk montajının doğru yapılması daha önemli denildiği için özellikle Mazda 3'e lpg montajı konusunda ehil kişilere gitmek istiyorum.Hani montaj Anakara'da olur,gerekirse diğer ayarlar vs Bursa'da tavsiye edilen herhangi bir yerde yapılsa da olur mu acaba?

Saygılar

Ankara'da yapılacak Lpg dönüşümü sisteminin Bursa'da bayi ve servisi varsa problem yaşayacağınızı sanmam.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mocan Otogaz'da BRC takılıyor bildiğim kadarıyla.BRC şu anda Türkiye'de en yaygın servis ağı olan marka sanırım.Ankara ısrarımın sebebi,ilk montajın ehil ellerde düzgün bir şekilde yapılması

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest edarguner

Mocan Otogaz'da BRC takılıyor bildiğim kadarıyla.BRC şu anda Türkiye'de en yaygın servis ağı olan marka sanırım.Ankara ısrarımın sebebi,ilk montajın ehil ellerde düzgün bir şekilde yapılması

O zaman sorun edecek birşey olmadığını düşünüyorum. Dediğiniz gibi ilk montajı araba hakkında tecrübeli bir yere yaptırıp, diğer bakım-ayar gibi şeyleri kendi ilinizdeki servisinde yaptırabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sayın ancl izmit size yakın eğer brc taktırmayı düşünüyorsanız derincede yola cephe brc servisi var.

faruk sevgili usta işinin ehli ustadır.montajından çok kişi memnun.montaj sonrasıda yaptığı işin arkasında birisidir.

bende lpg taktırmayı düşünüyorum kısmet olursa ocak ayında.

aslında hiç brc kafamda yok ama sırf faruk ustanın işçiliğinden dolayı brc yi düşünmeye başladım.

donanım haber motorlu araçlar lpg bölümüne girersen orada faruk beyin telefonuna ulaşıp aklına takılanları sorarak karar verebilirsin.en azından ankaradan daha yakın kocaeli.

saygılar

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sayın A.Ziya,ben markadan ziyade işinin ehli usta arayışında olduğum ve özellikle Mazda 3 konusunda tecrübeli olduğunu duyduğum için Mocan Otogaz'ı düşündüm açıkçası.Hani en kaliteli markada olsa ehil birisi değilse o kaliteli sistem bir anda kabusa dönüşüyor,ondan dolayı pimpirik bir şekilde usta arayışındayım.Hani deselerki memlekette sadece Hakkari'de işinin ehli usta var,oraya bile gidecek kadar gözümü kararttım :) Donanimhaber de Faruk beyin yazılarını takip ediyorum zaman zaman,ama Kocaeli'nde olduğunu bilmiyordum.Mazda 3 konusunda tecrübeliyse Kocaeli daha yakın ve daha uygun olur sanırım.Tavisyeniz için teşkkür ederim.

Saygılar

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

Faruk Sevgili dediğiniz kişi, sıfır km Hyundai araçların lpg montajlarını yapan kişi. Ancak, yerinizde olsam o kişiden de yaptığı işten de uzak dururdum. Onun yerine önerebileceğim başka bir yer var ancak adamın dükkanı genelde full dolu oluyor. Atiker yetkili servisi Sys Otogaz. Sahibini tanımam etmem ama sanayi esnafından soruşturduğum kadarıyla işinin en iyisi olduğu söyleniyor. İlk aldığımdan beri PiGme'nin ayarlarını, kontrollerini v.s. oraya götürüyorum ve hiç sıkıntı çekmedim. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sayın A.Ziya,ben markadan ziyade işinin ehli usta arayışında olduğum ve özellikle Mazda 3 konusunda tecrübeli olduğunu duyduğum için Mocan Otogaz'ı düşündüm açıkçası.Hani en kaliteli markada olsa ehil birisi değilse o kaliteli sistem bir anda kabusa dönüşüyor,ondan dolayı pimpirik bir şekilde usta arayışındayım.Hani deselerki memlekette sadece Hakkari'de işinin ehli usta var,oraya bile gidecek kadar gözümü kararttım :) Donanimhaber de Faruk beyin yazılarını takip ediyorum zaman zaman,ama Kocaeli'nde olduğunu bilmiyordum.Mazda 3 konusunda tecrübeliyse Kocaeli daha yakın ve daha uygun olur sanırım.Tavisyeniz için teşkkür ederim.

Saygılar

sayın ancl bende marka için değil ustanın iyi olduğunu ona montaj yaptıranlardan edindiğim bilgi doğrultusunda size yardımcı olmaya çalıştım.

ama mustafa güneş kardeşimde faruk ustadan memnuniyetsizliği belirtmiş o konuda birşey diyemem.

ben faruk usta iyi usta diye brc düşünmediğim halde düşünmeye başladığımı belirtmiştim.

sağolsun mustafa güneş kardeşimlede hala tanışmak mümkün olmadı. :)

saygılar

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

sayın ancl bende marka için değil ustanın iyi olduğunu ona montaj yaptıranlardan edindiğim bilgi doğrultusunda size yardımcı olmaya çalıştım.

ama mustafa güneş kardeşimde faruk ustadan memnuniyetsizliği belirtmiş o konuda birşey diyemem.

ben faruk usta iyi usta diye brc düşünmediğim halde düşünmeye başladığımı belirtmiştim.

sağolsun mustafa güneş kardeşimlede hala tanışmak mümkün olmadı. :)

saygılar

Aklımdasın abi, unuttum sanma.

Tek sıkıntı zaman bulabilmek. Yarın akşam eğer müsaitsen saat 21.00 - 21.30 gibi çarşı merkezdeki çocuk parkının oradaki Park Kafede buluşalım. :)

Faruk Sevgili denilen kişi kendisini güzel pazarlayan, yaptığı iş konusunda bence pek övünülecek bir yanı olmayan kişidir. 1995 model Kartal aracım varken ufak bir problemden dolayı oraya uğramıştım. Adam bana komple tesisatın ve sistemin değişmesi gerektiğini söylemişti. Oha diyerek kaçmıştım oradan. Kayınpederimin 2000 model Şahin aracında bir problem olduğunda götürmüşlerdi ona. Lpg anahtarında problem var demiştim kayınpedere. Gittikleri zaman bir sürü parçanın değişmesi gerektiğini saymış dökmüş. Başka yerde sadece anahtar değiştirildi, sorun çözüldü. Bu gibi gereksiz ve abartılı olarak yaptığı bir iki iş daha duyduğum için uzak durmayı tercih ederim dedim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...