Jump to content

Mazda 626 Amörtisör Tavsiyesi

mazda0626
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

mazda 626 sedan için 2 adet arka amatisör lazım ama zor bulunuyor bulsamsa fiyat çok yüksek acaba taiwan malı taksam ne olur

amortisorun tamamen bitmemişse ümraniyede gaz basıyorlar. istanbuldaysan bi görün, biz yaptırmıştık geçen de çok güzel oldu. maliyeti de ucuz. orjinal amortisor de aracında kalmış oluyo. ayrıca kaçak vesaire varsa onarıyorlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...
  • Yanıt 135
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• kamotropi

12

• domestos

13

• emoksis

14

• civler

8

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

amortisorun tamamen bitmemişse ümraniyede gaz basıyorlar. istanbuldaysan bi görün, biz yaptırmıştık geçen de çok güzel oldu. maliyeti de ucuz. orjinal amortisor de aracında kalmış oluyo. ayrıca kaçak vesaire varsa onarıyorlar.

Ne kadar oluyor maliyet?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar araçtaki en hayati parçalardan biri amortisor. Bence 3-5 fazla verip orjinalini kullanmak en iyisi. Kendinizi ve sevdiklerinizi riske atmayın bence

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benim 323 de de ses yapmaya başladı ,değistircem tamirle kurtarır mı tam bilemiyorum ama bugün kyb yi sordum 110 lira dediler..

KYB için 110 TL fiyatı ankarada nerden almıştınız? Bende yakın zamanda amortisorleri değiştirmeyi düşünüyorumda

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

KYB için 110 TL fiyatı ankarada nerden almıştınız? Bende yakın zamanda amortisorleri değiştirmeyi düşünüyorumda

O fiyat 2,5 yıl öncesi yazılmış bir fiyat ama... Dövizin ateşi bu şekildeyken eski rakamları bulabilmek biraz zor olsa gerek...

8:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Amortisorlerimi değiştirdim fiyat ve diğer masraflarımı paylaşıyorum umarım birilerine yardımcı olur.

kyb marka amortisör 125 tl tanesi  250 tl

amortisör körük vs plastik parçalar  40 tl

değişim için işçilik                        50 tl

İstanbul aksarayda gençtoker otomotivden aldım http://genctokel.com/ bu firmada kyb nin toptancısı olan http://www.rotas.com.tr/ den alıyor amortisörleri, mazdanın farklı parçalarıda mevcut telefon ile bilgi alabilirsiniz.

Ben samsunda oturuyorum kargoya verdiler 12 tl tuttu bir gün içersinde elime ulaştı, ayrıca memlekette bir japoncu var ona sordum almadan önce elinde yokmuş tahmini 200 tl dedi tek amortisöre.

Bunlarda resimler

20120803103812.jpg

20120803110559.jpg

20120803110820.jpg

yeniamortisr.jpg

Eskiler

eskiamortisr.jpg

Islak mendil, koku ve anahtarlık göndermişler yanında :)

20120803110824.jpg

Çok hoş bir anahtarlı kyb marka :)

20120803110923.jpg

Yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ediyorum...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

umutla arıyorum bakalım belki iyi bir fiyat bulabilirim. Geçen yıl 125 tlden nette gormustum simdi ise 175 diyorlar. Keşke gecen yıl hemen alsaydım dedim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

umutla arıyorum bakalım belki iyi bir fiyat bulabilirim. Geçen yıl 125 tlden nette gormustum simdi ise 175 diyorlar. Keşke gecen yıl hemen alsaydım dedim

Stoklarda kalmış olan varsa belki bulabilirsin, yoksa yeni döviz fiyatları ile mümkün değil gibi...

Kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İşe yarar birçok parça var site için teşekkürler :)

Ali sağolsun o vermişti linki... Sizde ne var ne yok, 1 yılı geçti aracınızı alalı memnuniyet veya memnuniyetsizlik seviyesi ne durumda, sorun yoktur umarım...

Arasıra tecrübe paylaşımı yaparsanız memnun olurum. Kazasız günler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu arabayı seviyorum ama ustalar insanı çileden çıkarır kısa olarak bir yılda başımdan geçen;

Bir saatlik yola gidiyordum samsun'dan hava yağışlı araç tam hızlanırken stop etti, çektim sağa marş almıyordu aradım motorcumu telefonla bana bujiyi söktürüp ateşlemesine baktırdı ve ateşleme çalışmıyor kitle arabayı dedi. kitledik sabah erkenden yakında bir sanayiye çektik elektrikçi distribütöre kadar ateşleme var bujilere gitmiyor dedi içersinde elektronik parçaların değişmesi lazım dedi ve parçalar o sanayide olmadığından samsun'a çektik arabayı.

giderken bir arkadaşım beyinci bir tanıdığının olduğunu söyledi gel baksın dedi gittim araba ile elektrikçinin söylediğini aynen ilettim ama o beyinci arkadaş arabanın ciğerlerini söktü ve en son distribütör içersindeki parçayı değişti 80 tl parça 70 tl işçilik salak kafam ne demeye gidiyorsun beyinciye!

Araba kalölüferleri ısıtmıyordu, gittim radyatörcüye torpidoyu sökmeye gerek yok dedi bir kaç boru söktü hava filtresi vs. tam içersine ilaçlı suyu boru ile pompalıyacak baktım hava filtresi açık duruyor usta dedim buraya su kaçmasın bir şey koyalım ağzına, yok kaçmaz falan dedi ya kaçarsa sen tıka gitti hava akışmetresinin tam olduğu yerden içeriye bez sıkıştırdı "akışmetrenin o kadar nazik olduğunu sonradan anladım" işimiz bitti arabayı topladık çalıştırdım silkelenme vs gibi araba kendinde değil. dedik bu işlemden sonra olmuştur ne olduysa araba biraz alışsın vs. evelsi gün oldu araba hala aynı. gittim motorcuya baktı arızayı buldu radyatörcü sağ olsun akışmetrenin telini bir güzel ezmiş tel kopmuş yarım yamalak duruyor gittik onuda çıkma sağlam bir tane buldum 300 tl.

Üst kapak contasından az az yağ kaçırıyor dedim ustaya yapalım bunu gitti değişti contayı iki ay sonra aynı sordum neden böyle oldu hava sıcak ondandır diyor biraz geçti tekrar değiştik belki düzelir bir hata yapmışlardır diye baktım iki ay olmadan az az atmaya başlamış sordum usta normal değil bu, yok diyor benim arabam sıfır bak onda bile olur hava sıcak vs. tamam anlaşıldı dedim ustamı değiştim eline sağlık güzel bir marka conta taktım birde ilacı var onla izolasyon yaptım kaçırmaz dedi yedi ay oldu bir gram yağ yok hala.

Dedim arabaın jantlarını değişim değiştik 16/205/ çok güzel oldu aradan bir zaman geçti şangır şangır arkadan bir ses geliyor dedim usta nedir bu onu yapar balatanın alüminyum kapaklarına geçen civatalardan vs ne yaptıysa düzeltemedi en son balatayı değiştik balatanın kenarlarındaki metal plakaları biraz büktü ses kesildi ama bir çok deneme yanılmadan sonra.

Bu anlattıklarım her ne kadar uzun gözüksede aynı arızadan defalarca sanayiye git gel can sıkıntısı ve kendini geliştiremeyen ustalarımız yüzünden maddi manevi zorluk içersinde kalıyoruz, allah hepimizin yardımcısı olsun...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sorduğuma pişman oldum yahu... :)

Geçmiş olsun diyelim o zaman. Her zaman en önemli şeyin bu arabalardan anlayacak usta bulmak olduğunu söylüyoruz, ama deneme yanılma yoluyla olunca böyle sıkıntılar meydana da gelmiyor değil...

Akışmetre olayını iyi atlatmışsın. Fakat o işlem yapılırken neden hava filtresi kutusu açıldı onu anlayamadım...

8:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Rahat çalışmak için baya bir şeylar söktü motordan hava filtreside bunlardan biriydi.

Buda bir kaç aylık resim son hali sayılır.

dt9n.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Allah nazardan saklasın, harika olmuş, maşşallah...

:nazar:

Jantların ölçüleri ne ? Lastikleri de değiştirdin mi? Jantların fiyatı nedir?

En önemlisi de cam rüzgarlığını nereden buldun, ben ne internette ne de aksesuarcılarda bulabildim...

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşlar tayvan malı amortisör yoktur. hepsi çin malıdır. kyb monroe mando ve tocico hariç aldığınız her ürün çin malıdır bilginiz olsun

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Jantlar 750 tl. ölçüler 205 kalınlık 15 yanak diğeirni hatırlamıyorum istersen bakarım akşam

Lastikleri çıkma aldım dunlop sport 01, 4 tanesine 150 tl verdim çok ucuza geldi elinde kalmış daha yarısından fazlası duruyor.

Rüzgarlıkları bende çok aradım bulamadım ama o kadar şaşıracaksınki toyota corolla efsane kasa ile aynı :)

Teşekkürler iyi dileklerin için.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Jantlar 750 tl. ölçüler 205 kalınlık 15 yanak diğeirni hatırlamıyorum istersen bakarım akşam

Lastikleri çıkma aldım dunlop sport 01, 4 tanesine 150 tl verdim çok ucuza geldi elinde kalmış daha yarısından fazlası duruyor.

Rüzgarlıkları bende çok aradım bulamadım ama o kadar şaşıracaksınki toyota corolla efsane kasa ile aynı :)

Teşekkürler iyi dileklerin için.

Verdiğin bilgiler için çok teşekkürler, corolla olayı gerçekten şaşırtıcı, hani şu 95 modeline 17 bin lira para istenilenlerden değil mi?

;D

Jantları bir ara bende değiştirmek istemiştim ama şimdilik vazgeçtim. Sağlıcakla, kazasız günler...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...