Jump to content

Makyajlı Kasa Dikiz Aynası Sorunu ??

Guest ThUnDeRbErK
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Guest ThUnDeRbErK

Arkadaşlar şöför tarafındaki dikiz aynası sallanan,titreyen var mı ? Forumdan Doruk'un aracında,bayii'nin test aracı ve ben kendi aracımda bu sorunla karşılaştım 2 gün önce ayarlayıp sıkılamalarını söyledim değişen bişi olmadı değiştirmemiz gerekiyor sanırım doğrumudur bu sorunu başka yaşayan var mıdır ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

TR ye gelen araçlar herhalde banttan sıralı çıkmış, o bantta çalışan japon amca da becerememiş ayna işini  :). Dediğin gibi benim de sallanıyor bakalım cumartesi serviste becerebilecekler mi. Hiç sanmıyorum hayırlısı...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra ...
Guest ThUnDeRbErK

Arkadaşlar bugün gittim servise sallandığının farkına vardılar ve sonra tekrar takmışlar aynamı aracın aerodinamiğinden vs vs bir ton boş laf salladılar forumdan bir kaç kişide daha duymuştum makyajlı kasa şöför kısmı aynası sallanan veya gevşek olan var mı ? değiştiren var mı veya değiştirmeyi düşünen servisteki yetkili kişi başka bayiilerde böyle sorunla karşılaşmadığını söylüyor ben diyorum aynam sallanıyor idare et diyip geçiştirdiler sağ dikiz aynam sallanmıyor yok efendim o daha uzakmış sol dikiz aynası yakın olduğundan öyle görünüyormuş yok mu bana bu konu hakkında yardımcı olabilecek kimse  :(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

valla benimkide eski kasa ve aynalar ok. Bu sorun yeni kasalarda olmasi ilginc. Idare et demeleri sacmalik ole sey olmaz. Cevrendki servisleri ara dedi bole bole degistirecem bunu garantid. birde mazdaya sikayet et 02124444693 - 0212336995. 2 teli de dene. ole sacmalik olmaz idare et diye.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest ThUnDeRbErK

Sorunu olanlar arasın şikayet etsin ben diyorum adamlara bir kaç arkadaşımda da bu sorun mevcut yok mazda'yı aradık başka bu tip sorun teşkil eden yorum yokmuş vs vs hepsi otorite boşluğunu değerlendiriyor acımayın arkadaşlar >:(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

zemin bozuksa titreme normal sayılabilir tabi aşırı titreme olmamak kaydıyla.

bendeki 40.yılda bozuk zeminde bir miktar titreme var sol aynada. fakat düz zeminde sıkıntı yok.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest ThUnDeRbErK

Benimkisi rüzgar'da yolda tırtıklı yüzeylerde düz yolda her daim titreme var dansöz asena ve tanyeli'ye taş çıkartır ama mazda volcar yetkili kişi sağ aynam uzak sol dikiz aynam yakın bana öle geliyormuş nedenini söyledi mazda rx-8 bakımına 10 bin km diyen bir mantalite yarın arıycam mazda türkiye'yi ve böle adamları barındırmasınlar resmen paramızla rezil oluyoruz sattıkları arabanın ne olduğunu bilmeden satıyorlar..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ee soledim dostum sana 1. kasa forever dedim dinlemedin yok 2. kasa oyle yok 2. kasa soyle  :)  yok orti saka  bir kenara sorununla ilgili yardımcı olmak isterdim ancak malesef demem gerekecek umarım kısa surede bir cozum bulursun..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest ThUnDeRbErK

Arkadaşlar aradım bugün Mazda Türkiye'yi herşeyi söyledim bana tekrar dönücekler makyajlı kasa'da bu sorunu olan bir kaç arkadaşım daha var diyerek belirttim ki gerçekten'de var bu sorun sizde eğer şikayetlerinizi belirtirseniz ilgilenicekler  ;) şimdi haber bekliyorum Mazda Türkiye'den.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

Evet arkadaşlar, bu sorun benim aracımda da mevcut. Ve kesinlikle normal değil, üretim hatası. İlk servise gidişimde konuyu gündeme getireceğim. Gördüğüm kadarıyla makyajlı kasada ABD versiyonlarında eski versiyon dış dikiz aynaları kullanımı devam etmiş. Avrupa versiyonlarında ise yeni dış dikiz aynaları kullanılmış. Sorun sadece benim aracımda olmadığına göre, bu bir üretim dizayn hatasıdır. Umarım Mazda bu hatayı görüp, yeni aynalarda düzeltmiştir, yoksa yeni ayna takılsa da sorun çözülmez. Bu konuda daha güncel bilgi ve tecrübesi olan var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 yıl sonra ...

konuyu mazda 3 icin hortlatayim:) 2.nesil mazda 3 aracimda aynanin bulundugu bolum oyle titriyor ve ses yapiyor ki ,sanirdiniz icin de kelebek var:) bu durum nasil duzeltilir?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...