Jump to content

Mazda 3 2010 2. 6 ay veya 20000 Bakımı

baray
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

bende 20.000 götürdüm aracı bujiler öyle değişti.

10.000 de yada 7.000 km değişiklik tam anlamıyla serviş içgüzarlığı.ellerine düşmeye görsünler.satarken çok iyiler maşallah.

20 bin km de buji değişimi servisin belirlediği bir standart değil. Mazda'nın periyodik çetvelinde yazan yapılması gerekli bir işlem.

ikinci 6 ay veya 20 bin bakım da değiştirilmesi gerekiyor ama km bazlı bu parçayı değiştirebilirsiniz.

Ben ikinci 6 aylık bakımımda 20 bin kilometreyi doldurmadığı için servisim değiştirmeye gerek yok dedi ve bir sonraki bakımda değiştirdiler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 94
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Burak

9

• S.Halilduru

11

• honuuu

12

• volkanstars

8

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

20 Ekimde ikinci altı aylık bakıma gittim..arabam 9100 km. idi. 180,00 TL. ödedim.bana fazla gelmedi doğrusu...

Buji değişimi yapılmamıştır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim 2nci periyodik kontrolde hem 1 yil hem 20000 dolmustu hemde ben bujuleride degistirmeniz gerekiyordu diye ikaz etmeme ragmen, biz araci bilgisayara baglayip degistirilmesi gereken parcalara bakiyoruz cikmadiysa yapmamisizdir dediler degistirmediler... Cok afedersiniz ama adamlarin bi moktan haberi yok... Guvenmediginiz servise kesinlikle bi daha gitmeyin (bkz: karsiyaka volcar)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra ...

yakında aracım 2. periyodik bakımına girecek. bana tavsiye edebileceğiniz, istanbulda işini düzgün yapan. aracımı gözüm kapalı emanet edebileceğim ve işini bilen ustaların olduğu bir servis önerebilir misin??? eklemeyi unutmuşum. anadolu yakasında olursa sevinirim...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim 2nci periyodik kontrolde hem 1 yil hem 20000 dolmustu hemde ben bujuleride degistirmeniz gerekiyordu diye ikaz etmeme ragmen, biz araci bilgisayara baglayip degistirilmesi gereken parcalara bakiyoruz cikmadiysa yapmamisizdir dediler degistirmediler... Cok afedersiniz ama adamlarin bi moktan haberi yok... Guvenmediginiz servise kesinlikle bi daha gitmeyin (bkz: karsiyaka volcar)

Beceremediler herhalde ki Volcar satış ve servisi bırakıyor. Hem İstanbul hem de İzmir de..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yakında aracım 2. periyodik bakımına girecek. bana tavsiye edebileceğiniz, istanbulda işini düzgün yapan. aracımı gözüm kapalı emanet edebileceğim ve işini bilen ustaların olduğu bir servis önerebilir misin??? eklemeyi unutmuşum. anadolu yakasında olursa sevinirim...

Anadolu Yakasında Merser, Avrupa Yakasında Evo daha önce gittiğim ve tavsiye edebileceğim servisler ama diğer konuda da yazdım Evo'nun kampanyası var 21 Kasım - 5 Aralık tarihleri arasında. Faydalanmak isteyebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Avrupa yakasında Evo'yu önerebilirim. Haftaya Cumartesi bakım'a gidiyorum. Bir kaç kişi daha gelecek. Uygunsanız gelebilirsiniz. Hem bakım yapılır, hem tanışmış oluruz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

teşekkür ederim. eğer gelebilirsem tanışmayı bende çok isterim. ama dediğim gibi anadolu yakasındayım ve evo bana uzak kaçacak. yine de fırsatını bulursam kaçabilir...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Ben de haftasonu Acıbadem/Merserdeydim. Orda da kampanya varmış 328 TL servis + 2 silecek lastiği.. Sonrasında lastiklerin yer değişimi sebebiyle bir de rot-balans olayına girmem gerekti.

Gitmeden önce Akyıldızı aramıştım ne kadar tutar diye, 300-350 gibi demişlerdi. Sonrasında Merser'i aradım, normalde 410 ancak kampamız var, 328 dediler. Akyıldızda kampanya varmıydı haberim yok ama..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

Yılda 8-10 bin km gittiğim için buji km'si ancak 2 yılda bir geliyor. 2 yıl aynı bujilerle devam etsek sorun olur mu? Yani km dolmasa bile 12 ayda değiştirmek mi geerekli? Bu arada benim araç 2006. Garanti falan düşünmüyorum yani.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yılda 8-10 bin km gittiğim için buji km'si ancak 2 yılda bir geliyor. 2 yıl aynı bujilerle devam etsek sorun olur mu? Yani km dolmasa bile 12 ayda değiştirmek mi geerekli? Bu arada benim araç 2006. Garanti falan düşünmüyorum yani.

Bujide öyle bir zorunluluk yok. Buji zamana değil de daha çok kilometreye bağlı. Kaldı ki 2006 model bir araçta zaten garanti olmaz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

18.02.2012 tarihinde Evo Mazda da aracımı 20.000 km ( 2. 6 ay bakımı ) götürmüştüm. aracım 19.845 km de idi. 379 tl ödedim.

cam suyu katkısı..................................: 3.90

Motor yağı 5W30.................................: 94

Sarf malzeme.......................................: 6.50

Conta...................................................: 2.76

Yağ filtresi kartuşu...............................: 10.29

Polen filtresi.........................................: 57.61

Buji.......................................................: 22.60

Element air filter...................................: 34.46

Bakım İşçilik..........................................: 112

Toplam Tutar.....................:344.12

İndirim Toplamı.................: 22.81

İndirimli Toplam.................: 321.31