Jump to content
Efebey

Dünyanın En Hızlı LPG'li Otomobili

Tavsiye Edilen Mesajlar

Efebey

G-Power tarafından modifiye edilen BMW M5 (E60) 333 km/s azami hıza ulaşıyor.

110112bmwhlarge.jpg

Modifiye şirketi G-Power'ın Hurricane GS (kasırga) adını koyduğu araç dünyanın en hızlı LPG'li otomobili.

BMW M5 (E60) üzerine kurulan otomobil SKII aında bir LPG dönüşüm paketi, iki adet ASA marka kompresör, su soğutmalı intercooler ve yeniden programlanmış elektronik kontrol ünitesi ile donatılmış.

Modifikasyon sayesinde 5 litre hacminde V10 motorlu otomobilin gücü 507 bg'den 660 bg'ye, torku da 520 Nm'den 650 Nm'ye yükselmiş. Güç artışı ile aracın 0-100 km/s hızlanması 4.6 saniye (standart otomobilde 4.7 sn), 0-200 km/s hızlanması 11.4 saniye (standart otomobilde 15 sn) olmuş.

Azami hız standart BMW M5'de elektronik olarak sınırlanmış 250 km/s. Ancak BMW aracın sınırlaması olmasa 330 km/s hıza ulaşabileceğini söylemişti. Yani standart benzinli hali ile, bu kadar modifikasyon görmüş LPG'li bir araçtan 3 km/s daha düşük.

Almanya'da montaj hariç paketin fiyatı 33,751 avro. LPG'nin benzinden yarı yarıya daha ucuz olduğunu söyleyen şirket emisyon oranlarının da %15 azaldığını iddia ediyor.

Daha önce en hızlı LPG'li otomobil, 318.1 km/s ile, BMW 3 Serisi üzerine kurulan AC Schnitzer GP3.10 GAS POWERED adlı modeldi.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Guest edarguner

hepimiz tüpçüyüz :)

Yok hayır düpçü :)

Lpg dönüşümü ile uğraşanlar gıcık oluyor bu kelimeye :D

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Fotifoti

he o sadece dönüşümcülere has bir olay değil ama. bmw si olup yaptığı icraata hava katmak isteynler de tüp yerine lpg demeyi tercih ediyor :)

ben direk tüplü diyorum valla :D 2010 mazda 3 düplü :D

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×
×
  • Yeni Oluştur...