Jump to content
srkntzl

İzmir'de Güvenilir Bir Servis Tavsiye Eder misiniz?

Tavsiye Edilen Mesajlar

tansu87
42 dakika önce, Montimpex :

Arkadaşlar İzmir yetkili mazda servisi yeni otomotive ulaşılamıyor.. sanırım kapatmışlar..bilgisi olan var mı?

Kapandı. En yakın muğla gören var sanırım

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ISF

Beyler selam arabam 2015 skyactiv .. Herkes memnuniyetini yazmiş da araba modeli yazan çok az ondan sorayım istedim. Acaba bu tosun usta, ferser, adn gibi yerlerden yeni skyactiv için hizmet alan var mı parça bulabiliyorlar mı ? arabayı tanıyorlar mı ? teşekkürler

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
DonQuichotte
05.07.2019 at 11:25, ISF :

Beyler selam arabam 2015 skyactiv .. Herkes memnuniyetini yazmiş da araba modeli yazan çok az ondan sorayım istedim. Acaba bu tosun usta, ferser, adn gibi yerlerden yeni skyactiv için hizmet alan var mı parça bulabiliyorlar mı ? arabayı tanıyorlar mı ? teşekkürler

Mazda 3 Touring 2009 kullanıyorum.

Tüm dayanıklı tüketim ürünlerinde genel kural; ne kadar sağlamsa, parçası o kadar az bulunur. Mazda da çok sağlam bir araç ve maalesef parça bulmak biraz sorun. Çoğu parça, Ford ve Volvo ile ortak olduğu için, tecrübeli ustalar bulabiliyor, İzmir'deki Tosun usta, 2012 Mazda 3 MPS'nin serviste bulamadığımız ve yurtdışından gelmesi de uzun sürecek fren balatası ve diskini, Ford Focus RS araç için olanından alıp takmıştı.

Ancak tasarım kaynaklı olarak araca özel parçaları bulmak, çok zor olabiliyor; sadece 2009 touring modelinde bulunan tamponu, şans eseri Konya'da bir parçacıda bulmuştum. Tampon altındaki ızgarayı, yan sanayi bulamayıp servis aracılığıyla İstanbul'dan getirtmiştim ama 470 liralık bu parça için kasko 270 lira ödedi bana.

Tosun usta, gerçekten bu işin piri, ancak bir kaç yıl önce son gittiğimde, ağır kelimesi bile hafif kalır, oldukça fahiş bir ücret almıştı benden. Diğer ustalara gitmedim, ancak ADN'in de fiyatlarının servise yakın olduğu yorumları var, Dündar usta için de detaylarıyla belirtilmiş nahoş bir şikayet var.

İzmir'de dürüstlüğünü tecrübe ettiğim tek oto tamir esnafı, Buca 6. Sanayideki Çağdaş Oto. O da biraz da yoğunluğunun da etkisiyle, Fiat dışındaki araçlara, çok hafif veya çok acil değilse bakmıyor. Şu sıra yürüyenlerde değiştirmem gereken parçalar var, amortisör, motor kulağı, takozlar vs, bakamam dedi. Sırf ustasını buldum diye bir sonraki aracım Fiat olacak sanırım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ISF

Selamlar  aracım MAZDA 3 2015 skyactiv benzinli...yeni mazda da calışan tanıdıkların tavsiyesi ile ferser e yolum düştü arabayı bakıma soktum. Servisin sahibi Aras ile tanıştım .. Gayet aklı başında güleryüzlü neşeli müşterinin kıymetini bilen samimi bir arkadaş kendinizi sanayide suratsız 3- 5 ustanın peşinden koşar gibi hissetmiyorsunuz yeni nesil görmek istediğiniz ilgiyi duymak istediğinizi güleryüzle anlatan güzel bir esnaf.. Hani yolunuzun düşüp bir çay içmek için uğramak isteyeceğiniz cinsten.. ( Ben hep sanayide suratsız burnundan kıl aldırmayan ustaların peşinden koştuğum için güzelce yazdım fikrimi )

Gelelim aldığım hizmete uzun yola cıkacağım için 4 fren bakım temizlik ve genel bir kontrol  yapıldı bir vuruntu sesi vardı o da gitti sabah bıraktım aksam aldım aracı beraber bir de test sürüşü yaptık sonuç 230 tl (200 tl işçilik) birkaç malzeme dahil fiyat ödedim ben memnun kaldım açıkcası.. (Bakım esnasında resimleri de whatsup dan paylaştı)

Tavsiye edermiyim-- Evet ederim. Arabayı gayet iyi tanıyor, çekirdekten yetişmiş, parça teminlerinde sıkıntı olmadığını söyledi, fiyat bence makul, yapılanları görebiliyorsun, güzel esnaf..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

• Yeni Oluştur...