Jump to content

Yeni Passat

Xman
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

5 ay kadar önce ilk kez mazda aldım. her seferinde ne kadar mantıklı bir alış veriş yaptığımı görüyorum. bir kere net olarak bizim arabaların fiyat performansı süper! bu özeliklere sahip aynı segmentten başka marka araba almaya kalksan (özellikle vw ve opel) kafadan 5000 tl fazla vermen gerekiyor. bir de şu passatın içi mevzusuna değinmek istiyorum. abi polonun içi neyse passatın da o, hiç bir fark yok. tek fark tamamen duygusal :D. o kadar fazladan para vereceksin passat alacaksın,poloyla aynı iç mekan özelliklerine sahip olacak. yok abi kalsın, benim param kıymetli. verdiğim parayı hakedecek araba. zamanında iyi bir reklam yapmışlar,bir kaç güzel araba sunmuşlar,sonra adı çıkmış vw çok iyi araba diye. tamam kötü araba değil ama bu paraları da hak etmiyor yahu.illaki daha fazla para verelim diyorsak,git bmw al,audi al,mercedes al. pahalı ama en azından verdiğin parayı hakediyor. genele baktığımızda ise bu fiyatlara mazda gibi bir seçeneğin olması herhalde bir lütuf. sakın yanlış anlaşılmasın, mazdayla hiçbir ilişkim yok :D selamlar

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Standart lastik ebatında abi. Vw grubunda serçe parmağınızla direksiyonu çevirebiliyorsun şehir içinde abi. Mazda ona göre çok ağır kalıyor.

ona göre ağır ama bence gayet hisli bir direksiyon.ayrıca şikayet edilecek kadar ağır bulmadım . koldan ameliyat olup yola çıktım , bir sıkıntı olmadı :)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ona göre ağır ama bence gayet hisli bir direksiyon.ayrıca şikayet edilecek kadar ağır bulmadım . koldan ameliyat olup yola çıktım , bir sıkıntı olmadı :)

Toyota Hilux' dan inip Mazda' ya bindiğimde Mazda çok ağır geliyor bana. Fakat Nissan Navara' dan Mazda' ya bindiğimde gayet yumuşak geliyor :)

Bende bir sıkıntı yaşamadım da sadece vw' e göre daha ağır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kaç yıldır arabalara alıcı gözüyle bakıyorum ama hiç kalkıpta vosvosa bakmadım gerçekten, çok tavsiye eden oldu, ha tasarımı güzel olmayabilir ama sürüşü yol tutuşu sağlamlığı dillere destan dediler ama benim gibi endüstriyel tasarımcıya estetik araç olmadıktan sonra isterse en iyisi olsun yani, istemem vosvos falan, sciroccoya lafım yok çok güzel araba. Ama golftür passattır, transporter neyse onlarda o benim için, denildiği gibi sadece araba olsun diye yapmışlar, bazı golf sahipleri hariç kullanıcıların büyük kısmıda aracıyla duygusal bağlantısı olmayan insanlardır bence.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Duygusal bağlantı konusunda dediğinize kendi adıma katılıyorum. 7 sene polo clasic kullandım ama  sabah inip binerken ilk günde dahil hiç heyecanlanmadım ama mazdam başka. Polo ile kıyaslanmayacak bir araba, kullanırken duygusal olarak doyuma ulaştırıyor Mazdalar.

Passata Jettaya gelince; benim mazdamın ilk sahibi (kayınbiraderim oluyor kendileri) 2011 Jetta aldı. Allah var güzel araç. Bagaj yayla, arka koltuk bacak mesafesi devasa. İşçilik gayet iyi. Motor gücü, yakıt tasarrufu, 2. el piyasası, servis ağı harika. Parça fiyatları servis ücretleri pahalı. Aldığımız araç benzinli turbo idi. Her kalkışta 1 dk. turboyu beklemek ve eve gelince stop etmeden önce yine 1 dk. beklemek gerekiyormuş işte bunu sevmedim. 

Uzun lafın kısası vosvos gerçekten iyi araba yapıyor ama sadece araba. Mazda ise iyi bir arabadan ötesini veriyor bana. Bunu dışarıda anlatsam gülerler bana burda sanırım anlıyorsunuzdur. Zoom zoom derken bunu mu kasdediyorlar acaba...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Herkese diyorum ama inandıramıyorum nedense. Özellikle Avrupa araçları ( Mercedes,Volvo ve Saab harici) belki motorları dayanıklı olabilir ama çabuk dökülmeye başlıyorlar, Yüksek parça fiyatları burnumuzun dibinde ve birçok vergiden muaf olmalarına rağmen şaşırtıcı.  :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mercedes neredeyse hidrolik değilmiş gibi...

Hyundai bildiğin pamuktu... Hiç sevmedim...

Eski kasa 323lerde hafiftir, ama sertleşir hızda.

Mazda3 bence kararında bir ağırlığa sahip. Mercedesin döküldüğüne katılamıyorum Ediz. Bendeki araç mersonun en dandik 2. arabasıdır. İlk kasa A serileri rezildir ama 160binde de olsa 2004 mazda3ten daha dökük değil asla. Bacanakta 2004 135binde var malum :)

" Özellikle Avrupa araçları ( Mercedes,Volvo ve Saab harici)  "  :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bana kalırsa audi dahil hiçbir wv grubu araç mazdanın hatta japon otomobillerinin sağlamlığını ve güvenini veremez insanımız çok garip araca binip de gazına bastığı zaman koltuğa dayayan her aracı uçak zannediyor şu anda altımda 97 audi a4 1.6 araç var ve inanın 91 mazdamı arıyorum. tamam araç acaip konforlu özellikli 8v motor olmasına rağmen yer teyyaresi mübarek bastımmı gidiyor fakat 3000 devirde 5. viteste 100km görüyor şahinlerde var o şanzuman :) onun dışında plastik aksamı çok ama çok gereksiz onun dışında şehiriçi ani manevralarda mazdamla kıyaslanmayacak kadar iyi ama biraz hızlanınca mazdamdaki güveni vermiyor ben kendi mazdamla geçen ay 200ü gördüm bu araçla herhalde 200e yaklaşamam bile onun dışında babamda nissan primera var 120.000 de ve ön düzenine daha hiç el değmemiş bana bi wv gösterin buna örnek olacak. benim kendi mazdam 352.000km de ve motoruna da daha el değmemiş ne yağ yakma ne yatak piston vurma yok buna da bir örnek gösterin, onun dışında geçen aracımın alt debriyaj merkezini değiştirdim bildiğin çelikti o gün ustamla bi passatın şanzumanını indirdik aynı parça aynı şekilde plastik çok garibime gitti daha sökerken önceden çatlak olan yerinden attı. ben bi çok passatın kapısının içini gördüm adamlar kapı kolu tutacağını kapının gövdesine plastik aksamla tutturmuşlar çok garibime gitti bırakın mazdamı eski ladamda bile kapı kolu demir bir aksamla kapıya tutunuyordu kapıkolu bu araç ne kadar temiz kullanılırsa kullanılsın kapısı da mı kapanmayacak plastik aksam hiç mi deforme olmayacak hiç mi esnemeyecek şu anda kullandığım a4 te esnemeye başlamış bile tamam çok teknolojik araçlar ama ömrü 2 sene sıfırını alıp keyfini sürecen sonra sattığın adam cefasını çekecek tercih edilmesinin tek sebebi gerçekten konforlu olmasıdır gidin sıfır bir accorda bi mazda6 ya binin biraz engebeli çukurlu yolda sürün kütük gibidir. ama bi passat öyle değildir yağ gibi akar sonra da bi ton masraf açar :) eğer araçta sadece konfor ve güç istiyorsanız wv fakat sağlamlık ve güven istiyorsanız japon araçlarından veya gücünüz yetiyorsa mercedes ten şaşmayacaksınız tamamen kendi fikrim bu.

iyi forumlar...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...