Jump to content
Efebey

En Güçlü Jaguar

Tavsiye Edilen Mesajlar

Efebey

Jaguar, XK coupe modelinin şu ana kadarki en güçlü varyantı olan XKR-S’nin, Aston Martin’i ezip geçen bir performansa sahip olacağını iddia ediyor.

fnplud3t.jpg

Cenevre Otomobil Fuarı’nda halka tanıtılacak XKR-S, XKR’nin kompresör beslemeli 5.0 litrelik V8 motorunun yeniden ayarlanmış bir versiyonunu kullanıyor. Motorun elektronik kontrol ünitesi modifiye edilerek gücü 550 bg’ye (artık üretimi durdurulmuş sınırlı sayıda üretilen XKR-75’dekinden 10 bg fazla), torku da XKR’ye göre 56 Nm artışla 680 Nm’ye yükseltilmiş.

Jaguar otomobilin 300 km/s azami hıza sahip olacağını ve 0’dan 100 km/s’ye 4.2 saniyede çıkacağını söylüyor. Bu değerler XKR-S’yi Aston Martin’in V8 Vantage modelinin ekstrem N420 versiyonunun (290 km/s ve 4,7 saniye) bile üstüne taşıyacak. Hatta Jaguar’ın hızlanma değeri V12 Vantage’inkiyle aynı.

Jaguar XKR-S’nin aynı zamanda sınıfında 300 gr/km’den daha az CO2 yayan tek otomobil olduğunu da söylüyor.

Standart model ile kıyaslandığında XKR-S daha sert ön süspansiyon, daha gelişmiş direksiyon sistemi, daha sert yaylar, geniş lastikler ve 10mm alçak sürüş yüksekliğine sahip.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×
×
  • Yeni Oluştur...