Jump to content

LPG'de Yol bilgisayarında menzilin düşmesi

BurakG
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba,

Aracıma 2 gün önce LPG taktırdım gayette memnunum, 150 km'de yol yaptım fakat bir sorum olacak.

Araç lpg de çalışmasına karşılık 150km gittiğimde yol bilgisayarı 100'den 80 km'e indi. yanı 20 km gitmişim gibi gösterdi, normalde benzin kullanmadığım için aynı kalması gerek idi.

Sıralı sistem olduğu için normalde benzinle başlıyor ama adana sıcak olduğu için :) hemen lpg ye geçiyor yani 20 km gitmem imkansız

Bu normal mi , sizde yaşadınızmı ?    :dua:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu kesinlikle normal çünkü sarfiyatın kullanılan benzin değil kullanılan hava karışımı dikkate alınarak hesaplanıyor. Böyle olunca da olası bir şamandıra arızasında yolda kalmaman için zaten hesaplanmış olan ortalama tüketimin dikkate alınarak menzilin düşürülüyor. Bir süre sonra sıfır göreceksin büyük ihtimalle.

LPG ye geçmenin tek dezavantajlarından birisi bu :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhaba,

Peki doğru değere gelmesi için ne yapmamız lazım ,belli süre sonra resetlenip tekrarmı samandıradan ölçüyor. yoksa benzim mi almalıyız ?  :krrsz:

Depoda benzin olduğunun hesabını nasıl yapıyorsunuz. Boşuna ağırlık taşımıyalım. Tanker gibiyiz vallaha

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

O değer hiç resetlenmiyor. Yenilenmesi için benzin alman lazım ama bir anlamı yok çünkü LPG de yürüdükçe yine aynı şey olacak, bir süre sonra menzil sıfırı gösterecek.

Depoda benzin olduğunu en güzel benzin göstergesinden anlıyorsun :) Aklında olsun her zaman en az çeyrek depo bulundur ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben yeni  BRC taktırdım, takdırdığım kişi yeni bir yazılımdan söz etti. Henüz yüklemedi ama yükleyince her çalıştırmada yol bilgisayarı kalan yakıtı yeniden hesaplayacakmış. Yakıt almadan bu sorun böyle aşılacak umarım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Resimde var gözüküyor ama gerçek uygulamalarda varmı bilemem.

Fenada olmaz aslında işin ilginci : ben 150 km yol yaptım yol bilgisayarında sadece 20 km düştü, buda ilginç 1/1 orantılı değil sanırım

post-5988-141695284268_thumb.png

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Böyle bir yazılım yok.  Aslında olay çok basit. Siz lpg yakıyorsunuz ancak otomobil bunu bilmiyor ve benzin yaktığını sanıyor.  Bu sebeple range sürekli azalıyor ancak benim araçda stop edip çalıştırınca normale dönüyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...