Jump to content
Efebey

Saab ın Geleceği Belirsiz !

Tavsiye Edilen Mesajlar

Efebey

Spyker, Saab için yeni mali kaynak bulunmazsa geleceğinin belirsiz olduğunu söyledi.

q5io8wql.jpg

Saab’ın Hollandalı ana şirketi Spyker Cars NV, İsveçli otomobil yapımcısının mali durumunun kötüye gittiğini söyledi ve ilave mali kaynak bulunmazsa Saab’ın geleceğinin tehlikeye gireceği yönünde uyarıda bulundu.

Spyker Cuma günü açıkladığı yıllık raporunda mevcut operasyonlarını finanse etmek ve iş planını yürütmek için para temin edemediği takdirde şirketin “sürekliliğinin” tehlikeye girebileceğini söyledi.

Bu hafta kilit tedarikçilerin ödeme yapılmaması nedeniyle parça teslimatını askıya almasının ardından Saab kısa aralıklarla üretimi durdurmak zorunda kalmıştı.

Saab’ı Şubat 2010’da General Motors’dan satın alan Spyker, Saab Automobile ve Spyker Automotive birimlerinin faaliyet zararları, ayrıca yeni Saab modelleri programına ve Saab’ın üretim, satış ve pazarlama operasyonlarının yeniden aktifleştirilmesine harcadığı para nedeniyle 2010’da nakit akışının negatif gerçekleştiğini belirtti.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
hagakure

Paylaşım için teşekkürler.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×
×
  • Yeni Oluştur...