Jump to content
_zoom_

BRC LPG? Vialle LPİ? hangisi

Tavsiye Edilen Mesajlar

_zoom_

Vialle LPi performans ve bakım açısından avantajlı görünüyor.

Peki güvenlik açısından nasıl?

LPG tankının benzin deposuna kıyasla güvenlik riski malum.

LPi de durum aynımıdır

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
emregc

LPi nedir bilmiyordum , baktım böyle diyorlar.. Bence Gaz haline pek geçmediği için daha güvenli gibi....

"Sıvı püskürtmeli Vialle LPG sistemi, "sıvı" haldeki LPG'i emme valfinin hemen önünden gönderdiği için, silindirde bir soğuma meydana getirerek daha fazla yakıtın silindire dolmasına ve motorun daha güçlü çalışmasına imkan sağlar. Bu sayede benzinli sistemden performans olarak hiçbir farkı yoktur.

» Periyodik Bakım Yok!

Sıralı sistem LPG sistemlerinde, düzenli olarak servise gidilerek LPG sistemininin filtre, hava ve coğrafik koşullara göre ayarlama gibi işlemler yapılır. Oysa ki sıvı püskürtmeli LPG sistemi olan Vialle LPi herhangi bir periyodik bakıma ihtiyaç duymaz.

» "Backfire" Riski Yok!

Backfire; gaz halinde LPG kullanan sıralı sistem LPG kitlerinde, gazın bir bölümünün yanma odası dışında da yanmaya devam etmesine denir. Aracınız için zararlı olan bu durum, sıvı püskürtmeli LPG sistemi Vialle LPi takılmış araçlarda yaşanmaz.

» Motor Ömrü Kısalmaz!

Vialle LPi, dünyanin en yeni ve lider teknolojisi sayesinde, aracınızın benzinli sistemine çok benzer bir yapıda çalışır. Sıvı püskürtmesi sayesinde, sıralı sistem LPG kitleri nedeniyle motor donanımınızda oluşan yıpranmalar olmaz.

» Yakıt Tasarrufu

Vialle LPi, üstün teknolojili sıvı LPG püskürtmesi sayesinde en yüksek verimle çalışarak benzinli sistemlere ve gaz LPG kullanan sıralı sistem LPG kiti uygulanmış araçlara oranla yakıt tasarrufu sağlar.

» Sıcak, soğuk, nem, rakım ayarına gerek yok!

Sıralı sistem buharlı LPG sistemlerinde, hava veya coğrafik koşullara göre ayar yapılmaktadır. Oysa ki sıvı püskürtmeli LPG sistemi olan Vialle LPi, LPG'i sıvı olarak sisteme gönderdiği için dış etkenlerden etkilenmez."

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Burak

Sonuçta ikisinin de bir LPG tankı olacağı için bir fark olacağını sanmıyorum.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
emregc

Park etmiş lpg li araçların yanında sigara içmemek en iyisi, arkadaşın 87 doğanında depo boşalmış 1 gecede, motordan kaçak yapmış  :D  ona üzülüyordu, gülermisin ağlar mısın ...

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
honuuu

yakıt tasarrufu konusunu nasıl başarmışlar merak ettim doğrusu ??

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Fotifoti

lpi de de tank var ama arada feci fiyat farkı var. hiç değmez. bakım dediğiniz de 10bin km de bir filtre . o da 50 lira . iyi bilindik bir yerden lpg taktırın. ben 10bin devirdim sorun yok henüz.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×
×
  • Yeni Oluştur...