Jump to content

Mazda 3 İmpresive Otomatik Alınır mı?

bagetci

Tavsiye Edilen Mesajlar

arkadaşlar mazda 3 impresive otomatik alınırmı?seat leon tsıden sonra nasıl gelir?eksileri artıları nedir sizce?cevaplarınız için sağolun şimdiden

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest Murat KIRBOĞA

Bence Mazda 3 imp. güzel bir araç. Ancak;

1. Motor hacmi ve beygir gücü bakımından torku fena olmamasına rağmen tatminkar değil, ayrıca sky motorlarla değişmek üzere,

2. Piyasa yeni sürülen rakipleri her yönden çok güçlü,

3. Otomatik, 4 ileri olması ve yakıt tüketimi açısından çok olumsuz,

Bu nedenle illa ki Mazda 3 alacağım diyorsan;

1. Bekle, sky motor piyasaya çıksın,

2. Otomatik değil bence manuel al derim...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest edarguner

Bence Mazda 3 imp. güzel bir araç. Ancak;

1. Motor hacmi ve beygir gücü bakımından torku fena olmamasına rağmen tatminkar değil, ayrıca sky motorlarla değişmek üzere,

- Bence 105 Hp güce karşılık performans çok tatmin edici, Sky motorlar en az 3-4 sene içerisinde çıkacak.

-Piyasaya yeni sürülen rakipleri 105 Hp'lik araca en fazla 1 sn fark atıyorlar 125-130Hp'lik güçleriyle

-Yakıt tüketimi konusunda sadece Tsi motor kullanan VW ile yarışamaz, diğerleri aynı veya geride

Bu nedenle illa ki Mazda 3 alacağım diyorsan;

1. Bekle, sky motor piyasaya çıksın,

2. Otomatik değil bence manuel al derim...

- Bence 105 Hp güce karşılık performans çok tatmin edici, Sky motorlar en az 3-4 sene içerisinde çıkacak.

-Piyasaya yeni sürülen rakipleri 105 Hp'lik araca en fazla 1 sn fark atıyorlar 125-130Hp'lik güçleriyle

-Yakıt tüketimi konusunda sadece Tsi motor kullanan VW ile yarışamaz, diğerleri aynı veya geride

Ekleyeceklerim:

-Rakiplerine göre harika yol tutuşu

-Donanım Üstünlüğü

-Bakım Masraflarının Daha uygun oluşu (tartışmasız)

-F-P oranı

-Daha sorunsuz bir Marka olması

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aracın içi aksesuarı özellikleri tamam full araç ama leon tsıden sonra pişman olmak istemiyorum bagajdan dolayı sedan araç almak istiyorum,birde servis yedek parça olayları nasıl satmak istediğimde zorlanırmıyım?tavsiyelerinize ihtiyacım var yeni motor nezaman gelir acaba 2013 dedi bayi dogrumudur?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest edarguner

aracın içi aksesuarı özellikleri tamam full araç ama leon tsıden sonra pişman olmak istemiyorum bagajdan dolayı sedan araç almak istiyorum,birde servis yedek parça olayları nasıl satmak istediğimde zorlanırmıyım?tavsiyelerinize ihtiyacım var yeni motor nezaman gelir acaba 2013 dedi bayi dogrumudur?

Kardeş, en güzeli araç ile bir tur at, diğer alternatiflerinide dene o şekilde karar ver, Mazda Dünyada kullanıcı olarak en az memnuniyetsizlik duyulan araçların başında gelir. Hiç bir araç elde kalmaz 2.elde zarar edersin, elinde patlar diye hurafelerede pek takılma, kimin aracı bedavaya gitmiş, kimin aracı elinde patlamış?

Ben kısmet olursa 3. Mazda sahibi olmayı düşünüyorum, hani denizden ne çıksa yerim diyenler varya, Birçok arkadaş Mazda ne yapsa alırım diye düşünür burada :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sen ne almayı düşünüyosun?aslında test sürüşü yaptım ama kararsız kaldım otomatik uzun yolda rampalarda sollamalarda sıkıntı yaparmı?çok yakarmı kaç lt acaba kafam karıştı

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest edarguner

sen ne almayı düşünüyosun?aslında test sürüşü yaptım ama kararsız kaldım otomatik uzun yolda rampalarda sollamalarda sıkıntı yaparmı?çok yakarmı kaç lt acaba kafam karıştı

Ben eski kasanın dizaynını beğenmekle beraber, sanırım Allah nasip ederse Yeni Mazda3 İmpresive alacağım son durum olarak .

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest edarguner

Yeni Mazda 3 105 Hp Sdn Otomatik

Şehir içi: 9.9Lt  Ortalama:7.4 Lt

0-100km:13.1 sn

Opel Yeni Astra Hb 115 Hp Otomatik ( 6 ileri)

Şehir içi: 10.3Lt Ortalama:7.5Lt

0-100km:13.9 sn

Honda 1.6 Dream 1.6 (Otomatik Vites) 125 Hp

Şehir içi: 10 Lt  Ortalama:7.1 Lt

0-100km:12.5 sn

Toyota Corolla 1.6 Dual VVt 4 İleri Oto Vites 124Hp

Şehir içi: 9 Lt  Ortalama:7.1Lt

0-100km:11.9 sn

Şimdi bu değerlere bakıpda Mazda 3 Motoru yetersiz diyen arkadaşlar neye göre yetersiz, verimsiz değerlendirmesi yapacaklar acaba? 105 Hp güç ile diğer kağıt üzerinde güçlü, performanslı rakiplerine kafa tutan bir araçtan bahsediyoruz burada, Yakıt ve Hızlanma performansları ortada. Donanım ve sağlamlık, düşük servis maliyetlerinide katarsanız Yeni Mazda3 bana göre sınıfında rakipsizdir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.
  • Yeni Oluştur...