Jump to content
EBRU DAĞLI

Skyactiv teknolojisi

Tavsiye Edilen Mesajlar

EBRU DAĞLI

Mazda SKYACTIV Teknolojisi

Filo Ödülünü kazandı

• Avrupa’nın ilk SKYACTIV aracı gelecek yıl piyasaya sunulacak

• Toplam Sahip olma Maliyeti daha da iyileştiriliyor

İstanbul, 17 Mayıs 2011. Mazda, kendi SKYACTIV teknolojileriyle Dünya Filo Ödülleri İnovasyon Ödülü'nü (Fleet World Honours’ Innovation Award) kazandı. Mazda, ödülü 11 Mayıs 2011 tarihinde Londra’daki Pall Mall caddesinde yer alan Royal Automobile Club’ta aldı. Dünya Filo Onur Ödülleri (Fleet World Honours) her yıl sektörlerinde olası en yüksek mükemmelliği gerçekleştiren üreticilere, hizmet şirketlerine ve şahıslara verilmektedir.

Avrupa’daki ilk Mazda SKYACTIV aracının prömiyeri bu yılki Frankfurt Otomobil Fuarı’nda gerçekleştirilecek. Yüksek yakıt fiyatlarına ve Avrupa’da şimdiye kadarki en sıkı emisyon standartlarına bir çözüm olarak, araçta pahalı elektrik sistemleri veya hibrid sistemler yerine geleneksel teknolojiler kullanılacaktır. SKYACTIV bunu motor verimliliğini iyileştirerek, tümü yeni olan hafif şanzımanlar, devrim niteliğinde start-stop teknolojisi, daha hafif ve daha güçlü şasi sistemleri ve üstün aerodinamikler kullanarak gerçekleştirecektir. Araç geliştirme konusundaki bu yaklaşım, sıkıştırma oranı ve dış tasarımda çığır açan ilerlemeler gerçekleştirirken, Mazda sloganı olan Zoom-Zoom sürüş keyfini devam ettirecektir.

Mevcut teknolojiyi kullanarak bu tür bir gelişim sağlamak, Mazda’ya Dünya Filo Onur Ödülleri 2011 İnovasyon Ödülü’nü kazandırmıştır. Sunumda, Panel Başkanı (ve Fleet World editörü) Steve Moody şunları ifade etti: “Bu teknolojilerin piyasaya sunulması, tüm Mazda modelleri için yakıt tüketiminde ve CO2 emisyonlarında önemli düşüşler sağlamanın yanı sıra, Mazda’nın sürdürülebilir Zoom-Zoom stratejisinin şirket aracı sürücüleri için de yakıt ekonomisi ve düşük emisyonlu sürüş sağlamaya devam etmesini sağlayacaktır.” Mazda, Avrupa’daki filo müşterilerine Toplam Sahip olma Maliyeti düşük olan, mükemmel 2.el değerlerine sahip, keyifle sürülecek cazip bir araç serisi sunmaktadır. Avrupa Filo Operasyonları Direktörü Christian Blank: “Bu, SKYACTIV araçlarının piyasaya sunulmasıyla daha da gelişecek ve Mazda portföyünü Avrupa’daki müşteriler için daha da cazip kılacaktır” dedi.

post-1615-141695284528_thumb.jpg

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
keremtucan

Paylaşım için teşekkürler...

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
AKayhan

Amerikan Popular Mechanics dergisi "2019 Senesinde Kullanmak için Sabirsizlandigimiz 10 Araç" listesine 2020 Mazda 3 Skyactiv-D ve Skyactiv-X modellerini dahil etti.  Skyactiv-X benzinli bir motor ama verimi artirmak için bazen dizel gibi "compression ignition" yapabiliyor.  Ayrica, makale Mazda'nin isiga göre renk degistiren Polymetal boyasindan söz ediyor.  Asagidaki araç listesinde Toyota Supra, Ford Mustang Shelby, Lexus RC F gibi araçlar da var.

https://www.msn.com/en-us/autos/enthusiasts/the-10-cars-we-cant-wait-to-drive-in-2019/ss-BBSq6WF?ocid=spartandhp

Compression ignition:  Motorun bujiyle degil de yüksek oranda sikistirma yaparak atesleme yapmasi (yani dizel motorlarin kullandigi atesleme yöntemi).

 

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde PaylaşBilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×
×
  • Yeni Oluştur...