Jump to content
emregc

2012 Mazda3 Facelift (Skyactiv)

Tavsiye Edilen Mesajlar

ibrahimince

Abi ya biz daha yeni aldık biraz bekleselerdi bari  :) hemen makyaj yapmışlar aracın tadını daha çıkaramadım. :D Okan abi bunu bana söylemeliydin. :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
aysf

Güzel olmuş ama motor olayı bitirir..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
okkko

Abi ya biz daha yeni aldık biraz bekleselerdi bari  :) hemen makyaj yapmışlar aracın tadını daha çıkaramadım. :D Okan abi bunu bana söylemeliydin. :D

araç öncelikle kasımdan önce gelmeyecek. ayrıca kapsamlı bir değişiklik yok. yazının başında da yazdım, yanyana koysak 3 farkı bulamazsınız. ayrıca fiyat çok farklı olacak, mevcut araçlar taaa 1.95TL lik avro kuruna göre satılıyor hala.. yeni araçlar 2.50tl avro kuruna göre gelince fiyat seviyesi cidd bir şekilde değişecek... vs.vs. siz iyi aldınız aracı... daha uygun olmayacak. e biz de biraz uygun verdik heralde... güle güle binin...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Burak

Buyrun Mazda'nın açıklaması ;

http://www.mazda.com/publicity/release/2011/201108/110808a.html

"Mazda'nın ürettiği SKYACTIV 2.0 motor ve 6 ileri SKYACTIV-DRIVE şanzımanı kullanan ilk araç makyajlı MAzda3 olacak" deniyor kısacası.

Ortada henüz SKYACTIV 1.6 motor yok. Eğer Kasım'a kadar gerek benzin gerekse dizelde düşük hacimli motor yetişmezse makyajlı kasa eski motora devam edilecek gibi görünüyor. Yanlış mı düşünüyorum Okan ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ibrahimince

Sağolasın Okan abi şaka yapıyorum zaten ben aracımdan memnunum.

Ayrıca senin ilginden dolayıda teşekkür ediyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
okkko

Buyrun Mazda'nın açıklaması ;

http://www.mazda.com/publicity/release/2011/201108/110808a.html

"Mazda'nın ürettiği SKYACTIV 2.0 motor ve 6 ileri SKYACTIV-DRIVE şanzımanı kullanan ilk araç makyajlı MAzda3 olacak" deniyor kısacası.

Ortada henüz SKYACTIV 1.6 motor yok. Eğer Kasım'a kadar gerek benzin gerekse dizelde düşük hacimli motor yetişmezse makyajlı kasa eski motora devam edilecek gibi görünüyor. Yanlış mı düşünüyorum Okan ?

zaten kasıma yetiştirilmek istenen bu resimde görünen araca 1.6 sky falan yok. aslında 1.6 sky motor da yok. 2014 veya 2015 de yeni kasa mazda3 de kullanılacak sky-g motor 1.500cc olacak. kasımda da 1.6 benzinli motor devam... bu kasımda sadece 2.000cc sky-g motor kullanılmaya başlıyor. yılbaşında 2.2 sky-d (cx5 ile) başlayacak. vs.vs. devam edecek...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Burak

Peki eski motor yeni otomatik şanzıman görme şansımız var mı Okan ? Ya da 115 HP dizel SKYACTIVE-Drive otomatik şanzıman ikilisi ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
okkko

Peki eski motor yeni otomatik şanzıman görme şansımız var mı Okan ? Ya da 115 HP dizel SKYACTIVE-Drive otomatik şanzıman ikilisi ?

sanıyorum, yeni motor olmadan yeni şanzıman göremeyeceğiz. ama yeni sky-d 1.6lt motorla otomatik vites seçeneği olacak. zaten sky-g 2.0lt ve 1.5lt lerde otomatik seçeneği olacak. ama mevcut motorlara yeni şanzıman yok görünürde...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Burak

O değil de CX-5 1.6 olaydı, ister dizel ister benzinli olsun sorun değil..

Hakikaten bir de o var.. Olsaydı keşke.. Bakalım 2.2 Dizel için ne fiyat çıkacak.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Gökhan

O değil de CX-5 1.6 olaydı, ister dizel ister benzinli olsun sorun değil..

evvet

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest edarguner

Sen sus.. Bırak Mazda'yı araban bile yok.. :D Bi de yazmış oraya havalı havalı, colt molt diye.. Hanım'ın arabasıyla bize artistlik mi yapıyorsun? :D :D :D

Geçen bana Tek kapı Samara baksana diyordu, Yunus falan şimdi dalga geçer ben bakamıyorum diyordu :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
alper aydemirkan

Anlaşılan 2014 de yenileyeceğiz kuzuyu :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
alper aydemirkan

Valla benim şahsi kanaatim şu,

2014-2015 e kadar şu anki aracıma (allah kaza bela vermezse) binerim.Zamanı geldiğinde de  Mazda performanslı bir motor ve oto.şanzıman seçeneği sunarsa mazda ile devam ederim.Yok şu andaki kafayla gidip 2 motor seçeneği olursa da alternatifleri değerlendiririm diye düşünüyorum.

Benim arabamda sevmediğim tek şey 105 bg ve 4 ileri otomatik olması.Onun haricinde herşey güzel.Bir güzel ülkemde benzin 4,5 olmasa tadından yenmeyecek :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest Coriolis

mesela 2.2 araç muadil  2.0 fiyatlarında gelse nasıl olur?...

fikir teatisi yapsak?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Burak

mesela 2.2 araç muadil  2.0 fiyatlarında gelse nasıl olur?...

fikir teatisi yapsak?

Toplam sahip olma maaliyeti ( TCO ) düşmedikten sonra pek birşey olmaz.

Ha 2.2 dizel - 6 ileri otomatik vites ve çok düşük tüketim ile gelirse belki..

Bu arada aklıma geldi, Mazda belirli bir süre bakımları karşılasa çok daha cazip hale getirebilir araçlarını.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Burak

Aldığımız Hyundai Accent Blue'nun ilk 3 periyodik bakımındaki yağ, yağ filtresi ve değişim işçiliği ücretsiz..

Mazda da benzer birşey yaparsa eminim galeriye gelen müşteriyi daha fazla alıma yönlendirebilir.  Bu kapı açıldığında müşteriyi cezbetmek adına bazı bayiler bu süreyi kendileri de uzatabilirler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Uygar

Kasımda geliyor mu faceliftler ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

• Yeni Oluştur...