Jump to content
Zotone

SKYACTIV araştırmasına JSAE ödülü

Tavsiye Edilen Mesajlar

Zotone

Mayıs 2011

Mazda, müşterileri için yakıt tasarrufu sağlayan, çevre dostu teknolojiler geliştirmesi sebebiyle ödüller kazanmaya devam ediyor. İki Mazda mühendisi, Japon Otomotiv Mühendisleri Birliği'nin (JSAE) 61. yıllık sunumunda Üstün Teknik Makale ödülüne layık görüldü. Mazda'nın Güç Aktarma Organları Geliştirme Bölümü'nden Takashi Youso ve Masahisa Yamakawa, Benzinli HCCI Motorlarda Yakıt Özellikleri ve Otomatik-ateşleme arasındaki İlişki üzerine bir Çalışma başlıklı araştırma makaleleri sebebiyle ödüllendirildiler.

2006'dan bu yana Mazda'nın aldığı toplam JSAE ödüllerinin sayısı 11'e yükseldi

Mazda, 90 yılın üzerinde çığır açan mühendislik uzmanlığına sahip olup, bu yılki ödül Mazda'nın 2006'dan günümüze kazandığı JASE ödülleri sayısını 11'e yükseltmiştir. Örneğin, geçen yıl Mazda, kendisinin yeni nesil SKYACTIV araçlarında kullanılacak olan araştırma - Mazda'nın benzersiz start-stop sistemi, i-stop, tekli-nano teknoloji katalitik konvertörü ve ses yalıtım malzemesi özellikleri alanındaki çığır açan araştırmalar sebebiyle üç ödülü evine götürdü.

Bu yılın kazananları, farklı yakıt bileşenlerinin, homojen karışımlı sıkıştırmalı ateşleme (HCCI) kullanan bir motorun ateşleme performansı üzerindeki etkilerinin çözümlenmesi sebebiyle ödüle layık görülmüşlerdir. Makale, dünyanın dört bir yanındaki pazarlardan muhtelif kalitelerde benzin için otomatik-ateşleme avansını öngörmekte ve aynı zamanda bir standart buji ateşleme de kullanıldığında vuruntunun nasıl önlenebileceğini göstermektedir. Çözümleme, yakıt tüketimi ve emisyonları önemli ölçüde azaltırken, bir benzinli motorda bugüne dek ulaşılmış en yüksek sıkıştırma oranını (14.0:1) kullanacak olan Mazda'nın SKYACTIV-G motorunu geliştirmek için kullanılmıştır.

Son yıllarda JSAE ödüllerini kazanan Mazda katılımcıları

2010

Kenichiro Saruwatari Mazda'nın benzersiz yanmayı yeniden başlatma rölantiyi durdurma sistemi i-stop sebebiyle Teknolojik Gelişim Ödülünü kazandı

Seiji Miyoshi Platin grubu metaller (PGM) tekli-nano katalizör teknolojisinin geliştirilmesi sebebiyle Bilim Ödülünü kazandı

Naoko Yorozu Yol Gürültüsü için Absorpsiyon Tekniği başlıklı makalesiyle bir ödül kazandı

2009

Motonori Ishibashi Sürüş tarzının belirleyici göstergeleri ve bunların araç izleme davranışıyla ilgisi sebebiyle Üstün Teknik Makale Ödülünü kazandı.

Kouichiro Harada, Hiroshi Yamada, Hiroki Fujita, Kenji Okamoto ve Akihide Takami Oksijen iyonu iletken malzemelerle yüksek performanslı bir parçacık yakma katalizörünün geliştirilmesi sebebiyle Teknolojik Gelişim Ödülünü kazandılar.

2008

Kenji Suzuki, Kouichiro Harada, Hiroshi Yamada, Kenji Okamoto ve Akihide Takami Katalize edilmiş dizel partikül filtresi için oksijen depolama bileşeniyle dizel partikül maddelerinin düşük sıcaklık oksidasyonu üzerine çalışma sebebiyle Üstün Teknik Makale Ödülünü kazandılar.

2007

Daisuke Shimo Büyük Ölçekli Egzoz Gazı Resirkülasyonu vasıtasıyla Dizel Motorlarda Emisyonun Azaltılması sebebiyle Asahara Bilim Ödülünü kazandı.

Tsutomu Shigenaga ve Toshihiro Yoshida Çevre Dostu Yüksek Homojenliğe Sahip Elektrokaplama Boyanın Geliştirilmesi ve Ticari Hale Getirilmesi sebebiyle Teknolojik Gelişim Ödülünü kazandılar.

2006

Taeko Shimizu Araç Emisyonu Analiz Tekniklerinin ve Zararlı Madde Azaltma Tekniklerinin Araştırılması ve Geliştirilmesi alanındaki Uzun Vadeli Başarılar sebebiyle Asahara Teknolojik Liyakat Ödülünü kazandı.

Katsuya Nishiguchi, Toshiyuki Gendo, Kenji Takase, Yohei Shoji ve Kunihiko Tao Demir-Alüminyum Spot Sürtünme Kaynağı Teknolojisinin Geliştirilmesi sebebiyle Teknolojik Gelişim Ödülünü kazandılar.

forumdonanımhaber den Zoom-Zoom isimli kullanıcıdan alıntıdır arkadaşlar..

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×
×
  • Yeni Oluştur...