Jump to content
Zotone

LPG Dönüşümü Yapılmış Olarak Sipariş Edilen Mazda

Tavsiye Edilen Mesajlar

Zotone

Değerli arkadaşlar,

Şimdi bazı internet sitelerinde, Mazda 3 lerin sipariş üzerine Barcelona dan LPG dönüşümü yapılmış veya LPG takılabilir hale getirilmiş olarak sipariş verilebildiğini okudum. Tabi araçlardaki bazı parçaları değiştiriyorlarmış. Acaba hangi parçaları değiştiriyorlar? Bu konuda bilgisi olan varmı veya böyle bir bilgiye ulaşabilecek olan varsa, paylaşırsa memnun olurum. Biz bu değişiklikleri burada yaptırabilirmiyiz veya parça siparişi verebilirmiyiz? Teşekkür ediyorum.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
okkko

benim herhangi bir bilgi veya duyumum yok. nerden duydunuz-gördünüz acaba... kaynak verebilirseniz doğruluğunu araştırabilirim...

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Zotone

Evet Mazda 6 lar içinmiş. İngilterede filo kiralama şirketleri için dönüştürülebiliyormuş. Ancak özür diliyorum kaynağı bir türlü bulamadım. Acaba hangi parçaları değiştiriyorlar?

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Guest architect

Bp firması bu konuda öncü oldu İngilterede.

Bilindiği gibi Mazda LPG konusunda oldukça muhafazakar bir marka.Özellikle bireysel dönüşümlerde orataya çıkabilecek şikayetlerin markanın güvenilirlik imajını zedeleyeceğini düşündüğünden sanırım 2010 sonuna kadar mesafeli yaklaştı ve kullanıcılarını da LPG dönüşümünden (biraz da aba altından sopa göstererek-garanti dışına çıkarsınız diye) uzak tutmaya çalıştı.

Ancak işin ekonomik tarafı Mazda ya bile dis çöktürdü.Söz konusu BP gibi bir firma olunca(BP İngilterede orta ve üst kademe çalışanlarına Mazda 3 ve Mazda 6 tahsis etmektedir) geri adım attı ve gerekli know-how için destek verdi.Sonuç önce Mazdas 6'larda geçtiğimiz nisan ayında da Mazda 3'lerde dönüşümler yapıldı-devam ediyor. Ardından başka bir global firma da LPG dönüştürülmüş Mazda araçları filo olarak tercih ettiğini bildirdi.

Bu yazıdan çıkarılacak sonuç.

1- Mazda Türkiye de orta üst düzey yöneticileri bu şekilde hedefleyebilir. Trafikte Yönetici kadamesi şu an Passat ve Mondeo kullanmaktadır. Mazda 6 cazip koşullar ile özendirilebilir.Çok iyi reklam olur.

2- Araçlar sıfır alındığında bu dönüşüm yapılarak özellikle anadoluda satışlar artar.

3-Önemli bir LPG kit markası ile ve yakıt tedarikçisi ile anlaşılıp, tüketiciye güven verilerek LPG imajı arttırılır, Mazda anlaşma yaptığı daha güçlü firmalardan reklam-sponsorluk vs gibi kolay ulaşılabilir PR hizmeti alır. Marka görünürlüğünü artıtır.

4-Benim gibi tanıtım işlerinde amatörce kafa yoranın aklına bunlar geliyorsa profesyoneller eminim çok daha uzun soluklu ve stratejik çıkarlar da sağlarlar bu konuda.

REKLAMIN KÖTÜSÜ YOKTUR.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
omer_yildir

İtalyada zaten distiribütör garantili lpgli mazda2 ve mazda6 satılıyor. Mazda.it girip incelenebilir.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Guest architect

Türkiye'de garantili aracına LPG montajı yaptıranı afaroz ediyorlar

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Zotone

Benim merak ettiğim şey şuydu:

Dönüştürülmüş Mazdalarda neleri dönüştürüyorlar? Piston başlarınımı? Sübap yataklarınımı? Bujilerimi? Nedir yani?

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×