• Mazda'dan Cenevre 2016 Yenilikleri

  Mazda'dan Cenevre 2016 Yenilikleri


  Mümin

  Mazda Cenevre’de 1.5 Dizel Mazda 3 ve ödüllü rotary spor otomobil konsepti Mazda RX-VISION ile iki Avrupa prömiyeri yapıyor

  Mazda'dan Cenevre 2016 Yenilikleri

   

  Büyük bir başarı dalgasını 2016’ya taşıyan Mazda’nın Cenevre’de tüm Avrupa model serisinin yanı sıra iki özel vurgusu olacak: Avrupa’da satılan en düşük emisyona sahip Mazda3 ve ödüllü rotary spor otomobil konsepti Mazda RX-VISION. Saf spor otomobil tarzıyla dolup taşan ve Avrupa tanıtımını Cenevre’de gerçekleştirecek olan RX-VISION konsepti, firmanın keyif veren sürüş makinelerinin son sembolü. Mazda’nın araç dururken bile hareketin ruhunu yakalama hedefindeki KODO tasarım felsefesinin eşsiz bir yorumunu içerisinde barındıran RX-VISION’ın zemini kucaklayan şekli, SKYACTIV-R rotary motorunun kompakt doğası ile mümkün duruma geldi. Paris’te Ocak ayında gerçekleştirilen Uluslararası Otomobil Festivali'nde Yılın En Güzel Konsept Otomobili unvanını alan RX-VISION, Mazda'nın hafif arkadan itişli spor otomobil mükemmelliğinin yanı sıra rotary gücüne olan bağlılığının da bir göstergesi.

   

  Otomobil üreticisi ayrıca muhteşem Mazda3 güç aktarma serisine en tutumlu motoru SKYACTIV-D 1.5’i de ekledi. Tüm SKYACTIV motorlar gibi aşırı sıkıştırma özelliğine sahip 77kW/105PS temiz dizel motor, yalnızca 3.8l/100km ortalama çevrim yakıt tüketimiyle 270Nm maksimum tork sağlarken, 100g/km* altında CO2 emisyonu üretiyor. Şu anda Mazda CX-3 ve Mazda2 ile sunulan SKYACTIV-D 1.5 yeni özelliği ise, pistonlardaki titreşimi emerek dizelin vuruntusunu daha da azaltan “Doğal Ses Yumuşatıcı”. An itibariyle sağdan sürüşlü otomobil piyasalarında mevcut durumda olan bu yeni Mazda3 versiyonu, ilk baharda tüm Avrupa’da satışa çıkacak.

   

  Mazda’nın mevcut nesil serisi ve firmanın standında gösterimde olan (Salon 5’te 5150 numaralı stand) modeller için talep sürekli olarak büyümeye devam ediyor. Geçen yıl ile karşılaştırıldığında Avrupa’daki Ocak satışları %33.5 oranında artarken Mazda, Ocak 2015’te pazar payını %1.4’ten %1.8’e yükseltti ve 2012’nin aynı ayından %0.9 oranında daha yüksek satışlara ulaştı**.


  Burak, Serdar Ç., Efebey and 2 others like this


  User Feedback


  Elektrikliler çıkmadan getirir inş dizel Mazda 3 leri..

  Mümin and Ali like this

  Share this comment


  Link to comment
  Share on other sites

  Mazda gerçekten çok güzel konsept araçlar tasarlıyor. RX8'den sonra üretimini durduracaklarını açıkladıkları Rotary motorların Mazda'nın gelecek planlarında yer alacağını öğrenmek güzel oldu.

  Share this comment


  Link to comment
  Share on other sites
  15 saat önce, emregc :

  Elektrikliler çıkmadan getirir inş dizel Mazda 3 leri..

  Mayısta geliyor

  Share this comment


  Link to comment
  Share on other sites
  Spoiler

   

  power sense  skyactiv - d  mazda 3  şiir gibi

  Share this comment


  Link to comment
  Share on other sites

  Bir kaç fotoğraf daha gelsin.

  j3jpAD.jpg

  E8pN2B.jpg

  m65pRZ.jpg

  fotifoti likes this

  Share this comment


  Link to comment
  Share on other sitesBilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.