Jump to content

Vites Karışması, Otomatik Familia (1998)

Guest Cihan Çolak
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Guest Cihan Çolak

Sevgili arkadaşlar nedeni bilmiyorum ama arabamda büyük bir sıkıntı var. Arabayla kalkarken D'ye alıyorum ve araba sanki vitese geçmiyor devir  yapıyor. R de geri gitmesi gerekirken R alıp gaza bastığımda ileri gidiyor. N'de boşta olmasına rağmen gaza bastığımda yine ileri gidiyor. izmir/bergama'da yerel bir ustaya gösterdim ve bana şanzıman tribünün değişmesi gerektiğini söyledi. sizlerden yardım bekliyorum.

Mazda 323 Familia 1.5 Sedan 90BG Otomatik model yılı 1998 ve 89000 km civarında

Bu sıkıntının neden kaynaklandığını ve nasıl bir çözüm gerektiğini söylerseniz memnun olurum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra ...

Daha net bir cevap almak istiyorsanız en yakın mazda servisine götürüp göstermenizi öneririm, onlar hem arıza tespiti hemde bir masraf listesi çıkarır. Masrafı çok çıkarsa önerim çıkma manuel bir şanzıman almanız olur. Geçmiş olsun

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

:)), ciddi bir ssıkıntı o0lduğunu sanmıyorum, bir şekilde ileri yada geriye gidebilen; ileri gitmeye başladıktan sonra düzgün vites atan araçtan korkmaman gerekir bence...düz mantık:). Otomatik vitesten anlayan birini bul çözer sorununu ha çözülmezsede ankara ostimden çıkma bi otomatik şanzıman al devam...1500 tl civarı olmalı...belki pazarlıkla dahada inebilir....hatta bunu tamirattan bile öne koyuyorum keza tamir pek işe yaramıyo

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

belki de sadece vites kolu ile şanzuman arasındaki bağlantıda sıkıntı vardır? (ki bence öyle) öncelikle dürüst bir usta bulmalısınız eğer arıza basitse size şanzumanı indirip şunu bunu yaptım hesap şu kadar diyebilir bu size bağlı da değil aracınızın başında beklemeniz de fayda vermez gözünüzün önünde de yapabilir. bulunduğunuz ilin mazda yetkili servisinde arıza tesbiti yapmanız en doğrusu olacaktır.

iyi forumlar...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

merhaba, bende kınıklıyım... belki aynı tarzda açmış olduğum konuları okumuşsundur. bende mazda 323 familia 1.5 kullanıyorum. erzurumda çalışıyordum ve bu yüzden 1.5 yıldır baktıramadım. izmire tayinim çıktı ilk yaptığım şeylerden biri 2.sanayide otomatik şanzıman cı arap ustaya gittim... benim sorunumda araba 4.vitese geçmiyor arızaya geçiyordu... burda ustaya götürdüm, elektronik aksağamda çıktı okuyucuyu yakmış uyduruk ustaların bağladığı elektrik kabloları... burda 2 günde çözdüler. şimdi tık yok. gerçe daha 5 gün oldu ama  bayram için kınık a gelirken göreceğim bakalım. izmirde şehir içinde kullandım arızasından eser yok.

usta bana mekaniktede var şanzıman indirdim diyip 3-4 kat para alabilirdi ama yapmadı, temiz elemanlar. google a otomatik şanzıman arap usta yaz, sitesini incele. ben tavsiye ederim... hatta selamımı söyle karayollarından ercan'ın arabasını yapmışsınız de hemen yardımcı olur...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...