Jump to content
volkanstars

Egzosdan Gelen Tıkırtı!

Tavsiye Edilen Mesajlar

volkanstars

Arkadaşlar 1.6 touring 18.000 de landi renzo marka lpg takılı aracımdan motoru durdurunca araçtan indiğimde egzostan tıkırtı gibi bir ses geliyor aralıklarla. Yani motor sıcakken geliyor bu ses.Daha önce bu sorunu yaşayan arkadaşlar varmı yada lpgli olduğu için normalmidir bu..

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
berkobal

sürüş sırasında ısınan kalatilik konvertörün soğumasından geliyor olabilir

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
volkanstars

Normalse bir problem yok ilk defa duydum böle bir ses daha oncekı aracımda da lpg vardı fakat böle bir ses gelmemekteydi.Hatta komik bir olay anlatayım sizlere geçen hafta aracı işyerinin önüne parkettim  tam girişin önüne.Biraz yokuş aşağıdır burası.Ben parkedip gittikten sonra kapıdaki güvenlik direk aşağı aramış.Abi koş araç yavaş yavaş kayıyo.Ya diyorum nasıl olur hıç otomatık araç kayarmı diye.Hem el freni de çekik.Güvenliğe sordum nasıl bir ses duydun diye aynen size anlattığım çıt çıt sesini anlattı:)Öyle komik bir durum yaşadık arkadaşlar..

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×