Jump to content

Arka Paçalık Hakkında

ceyhun29
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

selamunaleyküm arkadaşlar. geçen gün arabamda bişey farkettim. arka tekerlek davlumbazlarının yanında vida boşluğu gibi küçük yuvarlak boşluklar gördüm. sanki davlumbazın devamı olan çamurluk varmış da yerinden çıkarılmış gibi geldi bana. bu bahsettiğim şeyin adı neydi tam olarak da bilmiyorum. yeni alıp ya da çıkma bulabilirsem bulup tekrar taktırmak istiyorum. arka kısmın görüntüsünü daha derli toplu gösterir gibi geldi bana. bunları nasıl tedarik edebilirim. bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

biraz dikkatlice bakıldığında sırıtıyor gibi ama.. aslında çok da önemli değil.

ben biraz dikkatli bakarım bazen. mesela geçen bişey canımı sıktı.

bizim mazdalarda kaputla motor kısmı arsında çok boşluk var gibi geldi. sanki kaput açıkmış gibi ya da kaputu kapatırken araya bişey sıkışmış gibi duruyo. ben mi çok sıkıntı yapıyorum yersiz olarak bilmiyorum ama... :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra ...

Merhaba 2011 model Mazda 3 Sedan Siyah aracım var. Ön ve arkalara paçalık düşünüyorum ama daha hiç paçalıklı yeni mazda 3 göremedim. Nasıl durduğu konusunda bir fikir sahibi değilim, aracım siyah olduğu için çok fazla sırıtmaz diye düşünüyorum ama takılan paçalıklarda siyah plastik malzeme olacağı için ama ne derece doğrumu düşünüyorum yanlışmı çokta emin değilim.  Yada takılan paçalıklar ne kadar randıman veriyor bir bilgim ve fikrimde yok. Aracı yıkattırıyoru temizlettiriyorum bir çıkıyorum yola ufak bir ıslak yoldan geçeyim hemen anında kapılar aynaya kadar yada arka tampon çamurlanmış hemen. O yüzden paçalık mazda 3 lerde  iş görüyormu.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paçalık tüm araçlarda iş görür, tekerlekten gelicek ufak tefek taş sekmeleri ile oluşucak kılcal çizikleri önler; kir çamur gibi etkenleri azaltarak boyanın ömrünü biraz daha uzatır (%5-10)

Eğer aracınıza uygun paçalık var ise düşünün derim ama bütün bu oluşabilcek ufak tefek şeyler boya koruma bakım paketleri ile de görünmez hale gelebiliyor.. Yani çok da gözünüzde bütüymeyin yokluğunu.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

Güngörende Aksoy tuning var, ben aracıma bazı parçaları ordan getirtiyorum, piyasaya göre rekabetci fiyatları var, stoklarına araçlarımıza göre paçalık almasını ben istemiştim :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşlar benim arka davlunbazlar halıflex, yıpranmışlar yetkili servis harici bulmak mümkünmü acaba?

öndekiler plastik,arkalar halıflex onuda anlamadım neden farklı .

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

Merhaba 2011 model Mazda 3 Sedan Siyah aracım var. Ön ve arkalara paçalık düşünüyorum ama daha hiç paçalıklı yeni mazda 3 göremedim. Nasıl durduğu konusunda bir fikir sahibi değilim, aracım siyah olduğu için çok fazla sırıtmaz diye düşünüyorum ama takılan paçalıklarda siyah plastik malzeme olacağı için ama ne derece doğrumu düşünüyorum yanlışmı çokta emin değilim.  Yada takılan paçalıklar ne kadar randıman veriyor bir bilgim ve fikrimde yok. Aracı yıkattırıyoru temizlettiriyorum bir çıkıyorum yola ufak bir ıslak yoldan geçeyim hemen anında kapılar aynaya kadar yada arka tampon çamurlanmış hemen. O yüzden paçalık mazda 3 lerde  iş görüyormu.

ilahn kardeşim bu paçalıklardan temin edebildin mi? bende aracıma taktırmak istiyorum..... yağmurlu havada  öndeki aracın attığı çamurları camımda görmek istemediğim gibi başkasınada rahatsızlık vermek istemiyorum......ön tekerler ise yan ayanalara kadar çamur atıyor .....taktırdıysan foto da eklersen nasıl durduğu hakkındada bir fikir edinebilirim............

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ilahn kardeşim bu paçalıklardan temin edebildin mi? bende aracıma taktırmak istiyorum..... yağmurlu havada öndeki aracın attığı çamurları camımda görmek istemediğim gibi başkasınada rahatsızlık vermek istemiyorum......ön tekerler ise yan ayanalara kadar çamur atıyor .....taktırdıysan foto da eklersen nasıl durduğu hakkındada bir fikir edinebilirim............

Merhaba,

Pacalık o dönem bayağı bir düşündüm. Fakat internetten araştırdığımda karşıma çıkan fotograflardaki görüntüsü. Hiç hoşuma gitmeyince, vazgecmistim bu sevdadan. Ama zevkler ve renkler değişkendir. Sizin hoşunuza gidebilir. Kaldiki faydası tartışılmaz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...