Jump to content
Efebey

VW Cross Coupe Tarzı İle Mesaj Veriyor

Tavsiye Edilen Mesajlar

Efebey

Volkswagen Tokyo Otomobil Fuarı’nda beklenmedik bir şekilde Cross Coupe adında dört tekerlekten çekişli, hibrit bir konsept aracı tanıtarak ikinci nesil Tiguan SUV’unun yeni ve cesur görünümünün ön izlemesini sundu.

lawfr3xk.jpg

Bu konsept Alman otomobil yapımcısının, yeni, çok yönlü MQB platformunu temel alan ilk araç.

VW aracı dört kapılı bir otomobille kompakt bir SUV arasında bir melez olarak tanımlıyor.

Bazı analizciler Volkswagen’in Land Rover Range Rover Evoque tarzında, ikinci, kompakt bir arazi modeli çıkarmayı da düşündüğüne dair spekülasyonlar yapıyorlar.

equuvuak.jpg

Fakat Volkswagen’de tasarım şefi Walter de Silva’ya yakın kaynaklar Cross Coupe’nin gelecekte 2014’ün sonlarına doğru çıkarılması planlanan, Tiguan da dâhil VW’nin bütün SUV modellerinde kullanılacak yeni bir tasarım dilinin ön izlemesini sunduğunu teyit ediyorlar.

Yeni Tiguan’ın iki dingil açıklığı seçeneğiyle gelmesi ve daha uzun modelin üçüncü bir koltuk sırasına yetecek kadar yere sahip olması bekleniyor.

Şirket yetkilileri Autoweek’e yaptıkları açıklamada, “Bir gün Volkswagen ürün yelpazesine daha sportif bir SUV ekleme olasılığını göz ardı etmeyeceğiz. Fakat Cross Coupe’nin ana mesajı tarzı. Bu tarz Volkswagen’in SUV tasarımının geleceğini temsil ediyor” dediler.

6wqyg5os.jpg

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Guest mefuhan

Güzel görünüyor, tavan ve kapı boyu orantısı hoş değil ama...

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×
×
  • Yeni Oluştur...