Jump to content
Efebey

BMW 6 Serisi Gran Coupe’yi Tanıttı

Tavsiye Edilen Mesajlar

Efebey

Audi A7 ve Mercedes-Benz CLS ile rekabet edecek şekilde tasarlanan sedan 6 Serisi, iki kapılı modele göre 111 mm daha uzun.

lylu8rue.jpg

Önden bakıldığında Gran Coupe’nin stili, 6 serisi coupe ve üstü açılır modelle aynı. Fakat otomobilde daha uzun ve daha düz bir tavan yapısı, kayda değer B sütunları ve iki tane arka kapı bulunuyor. Araca daha coupe benzeri bir stil kazandırmak için dört kapı da çerçevesiz bırakılmış.

Güç kaynağı olarak üç farklı motor bulunuyor. 640i turbo beslemeli, 3,0 litrelik sıralı altı silindirli, 320 beygir güce ve 450 Nm torka sahip bir motora sahip. Bu motor aracın 0’dan 100 km/s’ye 5,4 saniyede hızlanmasını ve elektronik olarak sınırlanmış 250 km/s azami hıza çıkmasını sağlıyor.

650i çift turbolu, 4,4 litrelik, 450 beygir güce ve 650 Nm torka sahip bir motor kullanıyor. Araç bu motorla 0’dan 100 km/s’ye 4,6 saniyede hızlanıyor ve elektronik olarak sınırlanmış 250 km/s azami hıza çıkıyor.

f2nzp4m8.jpg

Son olarak 640d ise 3,0 litrelik, 313 beygir güce ve 630 Nm torka sahip bir dizel motor kullanıyor. 0-100 km/s hızlanması 5,4 saniye olan aracın azami hızı 250 km/s.

Bütün motorlar sekiz vitesli otomatik bir şanzımana bağlı. Arka tekerlekten çekiş standart olarak geliyor, ama 650i’de dört tekerlekten çekiş seçeneği de var.

İç kısımda BMW 6 Serisi Gran Coupe ilave uzunluk ve yükseklikten yararlanarak dört yetişkine yetecek kadar oturma alanı sunmuş.

4cchay5p.jpg

Arka sıradaki üçüncü emniyet kemeri, beşinci yolcunun da binebilmesini sağlıyor.

BMW bu düzeni dört artı bir diye tanımlıyor.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Efebey

vallaha ne yalan söyleyim bende sevmedim.

(kedi ciğer ve mundar muhabbeti)  :D

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×
×
  • Yeni Oluştur...