Jump to content
engin_37

Devir ve Kilometre Saati Arızası (626 93)

Tavsiye Edilen Mesajlar

engin_37

hayırlı akşamlar arkadaşlar ; bundan  1 ay önce mazda 626 93 model otomatik şanzuman aracım hararet nedeniyle conta yakmıştır  ve motor komple yapılmıştır suan aracın devir saati kilometre saati çalışmamaktadır artı hararet göstergesi kontagı açtıgımız zaman sona vurmaktadır artı sanzuman tek vites te hareket etmektedir

araştırmalarıma göre kilometre saati çalışmadıgı zaman sanzumanın beyinden sinyalıni almadıgı için tek vites te gittigini öğrendim devir ; kilometre ; hararet saatinin  bu hataları yapmasının nedeni nerden kaynaklanıyor olabilir.yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
NoooFearrrr

hararet yapmadan önce eğer devir saatide bir sorun yoktuysa muhtemelen söküp takma işleminde zarar vermiş olabilirler bir göster bakalım km halatına baksınlar yenisi galiba orjinali 150 tl civarıdır otomatik vites araçlar çok hassastır vede dediğin gibi bazı aksamlar birriyle bağlantılıdır. hararet saatine gelince müşürden olabilir göztermek gerek servise veya bir mazda ustasına. geçmiş olsun.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×
×
  • Yeni Oluştur...