Jump to content
tugrulersan

Rölantide Devir Dalgalanması Stop Etme (04-09)

Tavsiye Edilen Mesajlar

tugrulersan

Arkadaşlar selam, aracım 2008 model Mazda 3 M/T, şu an 57000 km'de. LPG yok. Son zamanlarda rölantide çalışırken araç stop edecek gibi oluyor, devir sıfıra düşecek gibi olunca kendi kendine tekrar gaz verip toparlıyor. Daha önce hiç böyle şeyler yapmaz saat gibi çalışırdı. En son da geçen hafta motor arıza lambası yandı, servise götürdüm. Usta bilgisayara bağladı, motor beyni karışımın fazla zengin olduğunu söylüyormuş. Manifolda bi ayar yapıp arızayı söndürdüler, 4-5 gün oldu tekrar yanmadı. Rölantide avans düşmesi problemi devam ediyor yalnız. Daha önce başına gelen var mı? Sizce neden olabilir?

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
mehmetabaga

Hocam aynı sorun bende de oluyordu, üstelik araç lpg li; arıza lambası yanmıştı. Şubat tatilinde Muğla mazda servisi Gören'de boğaz kelebeğini temizlediler ve sorun ortadan kalktı siz de bi boğaz kelebeğini temizletin isterseniz muhtemelen sorun oradan kaynaklanıyordur.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
cigo_bey

mehmet arkadaşımıza katılıyorum,,,,gaz kelebek gövdesini temizletirseniz sorununuz çözülecektir..

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
tugrulersan

Sağolun arkadaşlar, hafta sonu fırsat bulursam bir temizleteyim bakalım. İnşallah böyle basit şekilde çözebiliriz.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×
×
  • Yeni Oluştur...