Jump to content
emreir02

Mazda3 Lastik Basınç Sensörü

Tavsiye Edilen Mesajlar

quiteguide
26 dakika önce, emrek1 :

Evet bu ürün iş görür gibi.

İlk linkteki sensör bizim siemens sensörlere  hiç benzemiyor.

Ama bu tam uyumlu gibi.

8 saat önce, alper aydemirkan :

Arkadaşlar Merhaba,

Kırılan lastik basınç sensörlerinin siboplarını tamir etmekle falan boşuna uğraşmayın.Alın 10-15 liraya adam gibi bir sibop (pirinç malzemeli) takın aracınıza.Sensörü de kırılan siboptan ayırıp tek başına janta sağlam bir şekilde yapıştırın.Epoksi ve hızlandırıcılı yapıştırıcılar bu işi hallediyor.Yapıştırırken tek yapmanız gereken sensöre janttan şasi aldırmak!! Ben 2 kere servisten saçma sapan fiyatlarla lastik basınç sensörü değiştirdikten sonra , 3.sensörün sibopu kırıldığında saolsun lastikçi bir arkadaşımla bunu denedik ve hemen hemen bir buçuk senedir sıkıntısız kullanıyorum.

Selamlar

Telle bağlayan bir arkadaş vardı, ilk başta bende bu yöntemi yaptım yalnız teker balans tutmadı. Yapıştırma daha mantıklı olabilir, şasi alırken balansı çok etkilemeyecekse.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
alper aydemirkan

Dediğim gibi ben uzun süredir bu şekilde kullanıyorum,ne balansta ne de sensörün çalışmasında bir sıkıntı yok.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
emrek1

Lastikçinin parçacısı tanesine 50tl dedi. Kendim temin ederim dedim ben de.

Siparişi verdim, düzgün halledebilirsem yazarım buradan. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
emrek1

Bugün taktık, bu modeller 2011 öncesi araçlara sorunsuz uyuyor, haberiniz ola.

Benim gibi metal sibop kapağı kaynama problemi olanlar için, becerikli lastikçiye denk gelirseniz alternatif yollarla halledilebiliyor. Başka bir lastikçiye gitmem gerekti, dişçilerdeki aletlere benzeyen bir aşındırma aletiyle metal kapakları soyarak kapakları açabildi.(1 tanesini kırdı)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
A_Geyik

Arkadaşlar merhaba,

Lastiklerin hava basınçlarını kontrol amacıyla lastikçiye gittim. Lastikçi 4 lastiğin de basıncının 25 olduğunu söyledi. Gözle görülür bir inme yoktu. Bu kadar inmesine rağmen lastik basınç sensörü de uyarı vermedi. Sebebi ne olabilir? (Hava basıldıktan sonra da sensör ışığı yanmadı.)  

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• alper34
      Yazan: alper34
      Merhaba. Lastik basıncını kontrol edin uyarısını kaldıramıyorum. Dün itibariyle lastiklerin basıncını kontrol et diye sesli ve görsel uyarı çıktı ekranda (motoru her çalıştırdığımda gelmekte) dört lastiğe de 32 birim havayı bastım ama uzun süre geçmesine rağmen devam ediyor. Kış geldiğinden basınçları değişti muhtemelen, 35 civarıydı lastikler, havayı düşürdüm. Neyi yanlış yapıyorum?

Mazda 3 Skyactiv sedan.
    • toronaga77
      Yazan: toronaga77
      merhaba hafta sonu lastikleri değiştirirken lastiğin subabı kırıldı.benzer olay başına gelen var mıdır?yardımlarınızı bekliyorum.saygılarımla..

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

• Yeni Oluştur...