Jump to content
alper34

3. Nesil Mazda 3 Lastik Basınç Uyarısı

Tavsiye Edilen Mesajlar

alper34

Merhaba. Lastik basıncını kontrol edin uyarısını kaldıramıyorum. Dün itibariyle lastiklerin basıncını kontrol et diye sesli ve görsel uyarı çıktı ekranda (motoru her çalıştırdığımda gelmekte) dört lastiğe de 32 birim havayı bastım ama uzun süre geçmesine rağmen devam ediyor. Kış geldiğinden basınçları değişti muhtemelen, 35 civarıydı lastikler, havayı düşürdüm. Neyi yanlış yapıyorum?

 

Mazda 3 Skyactiv sedan.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Mehmet Özdemir

Petrol istasyonunda falan mı bastınız lastiklerinize havayı? O tip yerlerin cihazları genelde kalibre edilmemiş oluyor. Benim de başıma geldi zamanında. İyi bir lastikçi de kapı içinde yazan değerlerde bastırın, sorununuz hallolacak. 

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
alper34

İki ayrı benzin istasyonunda bastım, sorun hallolmadı. En iyisi lastikçiye gitmek gibi. Teşekkürler.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Mehmet Özdemir

Umut bey,cevabınızı en iyi cevap olarak işaretledik. Bu konuda sıkıntısı olan birisi ilk olarak sizin mesajınızı görecek, teşekkürler..

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
EMRbrc2144

gerçekten olabilecek şüphesiz en iyi cvp. ellerinize sağlık umut bey , teşekkür ederim bir mazda sever olarak.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
TylerDurden

Teşekkürler, birilerinin işine yarayacaksa ne mutlu bana.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

 • Etiket tabanlı benzer içerikler

  • emreir02
   Yazan: emreir02
   Arkadaslar iyi aksamlar,
   dün aksam aracımın sag arka lastigine vida girmis oldugundan dolayı havasının indigini fark ettim ve petrolde hava vurmaya basladım,patlak olan lastige vurduktan sonra diger lastikleride kontrol amaclı vurmaya basladım, sol arka lastige geldigimde ben hava vurmak icin bastıkca tekere hava dolacagına hava bosaldı,hava makinesini cektim tekrar bastım normalde 32 olan teker havası 29 a düsmüstü, tekrar hava basmak icin cihazı 2. kez siboba götürdüm bu sefer hava 26 ya düştü ve siboptan mil gibi birsey fırladı lastik havası kaldı 0 )) bulundugum sehirde yetkili servis olmadıgı icin bugundetaylı bilgi alamadım e bisiklet tekeri gibi olan stepne ile dolastım:))),1-2 özel servisle telefonda görüstüm yetkili servisten lastik basınc sensörü almam gerektigini söylediler,herhangi bir lastikci sadece sibobu degiştirse sensör calısmazmı, bu olaydan dolayı basınc sensörünün degismesine gerek varmı? yani bildigim kadarıyla basınc sensörü janta yapısık bi aparat ve sibopla baglantısı olan bi aparat, sadece sibop degisimi degilde bu sistemin komplemi degismesi gerekiyor? ve bu olayın  garantiye girip girmeme konusunda fikri olan varmı?? Fikri olan arkadaslar yardımcı olursa sevinirim iyi aksamlar....
  • toronaga77
   Yazan: toronaga77
   merhaba hafta sonu lastikleri değiştirirken lastiğin subabı kırıldı.benzer olay başına gelen var mıdır?yardımlarınızı bekliyorum.saygılarımla..

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×