Jump to content
arsuz

Silkeleme ve Buji

Tavsiye Edilen Mesajlar

arsuz

mrb arkadaşlar. arabam lpg de 2000 devirin altında tekliyordu(benzinde yapmıyor),bujileri değiştirdim( takımı 20 tlye) araba tam bir canavar oldu, gaza basınca şahlanıyordu,çok sevinmiştim ama bu sevinç bir ay sürdü.şimdi yine eskisi gibi ilk kalkışlarda ve devir düşüklüğünde silkeliyor. acaba orjinal buji mi alsam 136 tl ye yoksa başka etkenler mi var bu problemde.

Edit : Başlık imla

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
domestos

Forumda araştırırsan bu konuyla ilgi çözümler olduğunu göreceksin...

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
zoptrik

1 ayda bujilerin bozulmasının bir sebebi de hava yakıt karışımının yanlışlığıdır. buji kablolarınızda problem yoksa ki ömürlü kablolardır değiştirmenizde fayda var bujileri tekrar değiştirip aracınızı 3-5 gün benzinde kullanıp sonra lpg kalibrasyonunu yaptırmanızı öneririm. aracınızın orijinal bujileri hakkında bilgim yok ama japon grubunun orijinal bujleri öyle pahalı değil diye biliyorum orijina bujiler hakkında kullananlar fikir verebilir.

geçmiş olsun...

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
teccol

Benim bildiğim senin aracın motoru lpg ile uyumlu olmuyor problem çıkarıyor

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×