Jump to content

Mazda 3 MT 4. Vitesten 5. Vitese Geçiş Sorunu


tirexxerit
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhabalar,

  Öncelikle söyleyeyim bu yaşımda daha ilk defa araba alıp test etme imkanım oluyor o nedenle sorduklarım çok aptalca da gelebilir. Bir hafta önce aldığım araçla 1300km yol yaptım.

Bu arada test etme imkanı buldum. 4. vitesten 5. e geçerken sanıyorum debriyajdan ayağımı çekerken bir hata yapıyorum. Hızlı çekiyorum yavaş çekiyorum yine de araçta bir hoplama oluyor. Debriyajdan çekiş hızıma göre değişiyor bu durumun şiddeti gerçi. Sanırım zamanla alışacağım ama bu konuda bir tavsiyesi olan varsa sevinirim aracı dağıtmadan önce:)

    Diğer sorunum ise aracı yanlışlıkla bir sefer 1 yerine 3 de kaldırmaya çalışmışım, nasıl böyle bir eşeklik yaptım bilmiyorum. Farkedip  tekrar 1 e takdım ama bunun bir zararı olup olmayacağını merak ediyorum.

Şimdiden teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İşte o normal hızın ne olduğunu tam anlamış değilim biraz. Yavaş çektiğimde daha az sarsıntı oluyor ama babamın sürüş derslerinden aklımda kalan 5. vitese geçerken 2-3 arasından daha hızlı çekmem. Önceden passat kullanırken böyle bir durumu yaşadığımı hatırlamıyorum gerçi. Belki daha aşinaydım o aracın geçişlerine. Birkaç ay sonra gerçi anlaşılır.

  3 ile kalkmak konusunda araç biraz hareket edince ancak kafama dank etti aceleden, sonra 1 e taktım. Bir daha yapmam bu hatayı sanırsam. Ağzımızın payını aldık.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...