Jump to content
sdtsword

Fren Balatası ve Baskı Balata Seti Önerisi (2005)

Tavsiye Edilen Mesajlar

sdtsword

Aracı yeni aldım. Aracı gösterdiğim usta debriyacın sert olmasını baskı balatanın değişmesi gerektiğine bağladı. Fren balataların idare eder dedi fakat balans için aracı götürdüğüm lastik ustası lastikleri sökünce balataların bitmek üzere olduğunu ve değiştirmemi söyledi. Ankara'da yaşıyorum, iskitlerde japon parçacısından fiyat aldım valeo marka fren balatasına, önlere 40 arkalara 35 istiyor. Debriyaj setine de bilya hariç 180 lira dedi. valeo nasıl bir markadır kullanan var mı? fiyatı bana biraz ucuz geldi, bir kaç yerde okudum piyasada çakmaları varmış ve sorun çıkartıyormuş. Orjinal olup olmadığını nasıl anlarım. Başka marka tavsiyesi de olabilir. Mazda 6 nın orjinal kullandığı balata markaları ndeir acaba? 

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
chaos

Valeo yerine Daikin bulmaya çalışın. Japon malı olup oldukça kalitelidir. Babamın 626'da orijinal balatayı 120,000 de Daikin ile değiştirdik. Sonra 220,000 de tekrar Daikin'le değiştirdik. Şu an 280,000 civarı ve sorun yok.

Fren balataları tabiki her zaman orijinali iyidir ama o kadar da kasmaya gerek yok. Ya da en azından debriyaj balatası kadar kafaya takmamak lazım. Valeo da işinizi görecektir.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
sdtsword

benim eski arabamda fren balatasında baya bir sıkıntı yaşamıştım. markasını hatırlamıyorum ama 3 ay sonra başka bir balatacıya götürmüştüm arabayı onları söküp twr takmıştı. söktükleri hala duruyor evde markası falan yok. fren arabada çok önemli o yüzden orjinali ne ise onu kullanmak isterim. mazda araçlarında daikin mi kullanıyor?

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
cigo_bey

valeo debriaj seti ekonomiktir.korea malıdır geneli.japon set takmak istersen AISIN veya EXEDY öneririm.fren balatası içinde VALEO yada TRW marka uygundur kalite olarak..

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
kursadnart

Debriyajda öncelikli tercihim Sachs 'tır. Fren balatasında da ATE...Valeo nun kalitesi düştü eski kalite seviyesinde değil.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
sdtsword

fren balatasına TRW taktırdım.arkalar 35 önler 100 lira. 60 lirada işcilik verdim ön arka balata değişimi için. debriyajı henüz değiştirmedim. valeo vardı baktığım parçacıda bilya dahil 250 lira dedi takımına. daikin istedim oda 400 civarı dedi. bu ay olmazda önümüzdeki ay onuda değiştircem.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
chaos

Önler nasıl 100 lira yahu? Orijinali o fiyat neredeyse?

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
sdtsword

valla ne bilem anlamadım trw pahalı dediler. ilk önce green diye bir marka aldım satıcı garanti verdi sorun olursa getir yenisini veririm dedi o 55 liraydı. onu aldım usta bu buna uymaz dedi. tekrar geri götürdüm. nasıl olmaz dedi. senin arabanınki 2008 lerde olan balatadan o zaman dedi. toptancısını aradı ordan getirtti. bosh la trw varmış elinde benimkine uyan. 45 lira fark olur dedi. 100 lira verdim ön fren balatasına yani. kazıkladımı katakulleyemi getirdi anlamadım  :nea:

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×