Jump to content
ysf_ztrk

Taşıyıcı Sıkıntısı

Tavsiye Edilen Mesajlar

ysf_ztrk

İki ay kadar önce aracımı bakıma soktum. yürüyen aksamla ilgili bir sürü parça yenilendi. bir de sağ ön lastikten el arabası gibi bir ses geliyordu bunun içinde porya bilyası değiştirilecekti. ancak taşıyıcıda ki bilya yuvasının yumurta şeklinde olduğu bu yüzden bilya bozduğu söylendi. ustada parçacı ve çıkmacıları biraz araştırdı ancak taşıyıcıyı bulamadı. bazı parçacılar da bunun mazda da kronik bir sorun olduğunu ve taşıyıcının piyasada olmadığını söylemiş.(ne kadar doğrudur bilemem) çözüm olarak taşıyıcıyı tornaya soktuk yeni bilyayı çakıp ertesi gün yola çıktı araç. 2000km sonra geldiğinde yine aynı ''el arabası'' sesi gelmeye başladı :( Şimdi bayramda Trabzona gidip gelicez yaklaşık 2000km. Bilya dagıtmaktan korkuyorum. Taşıyıcıyı bulabilir miyiz yoksa yine sadece bilyayı mı değiştirim ? tabi bilya değişimi geçici bir çözüm olacak.:nea:

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
okkko

bilyanın aynı ölçüde olanını kullanmak yetmez. aynı dayanıklılık değerlerinde olanını kullannın.. hç bir problem olmaz...

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
ysf_ztrk

Bunu nasil anliyacagiz peki. Degerlerin sayisal ifadesi felan var mi.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×